31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Vernisáž klientů Domova Petra Mačkov zahájila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. (124.99 KB) 6.11.2013

Slavnostní vernisáží začala ve středu 6. listopadu ve čtvrtém podlaží Krajského úřadu Jihočeského kraje výstava obrazů klientů Domova Petra Mačkov. Ti zde zároveň vystoupili s vtipnou divadelní scénkou nazvanou Karkulák.

Zájemci si mohou přijít výtvarná díla prohlédnout až do 20. listopadu 2013, kdy bude tato akce zakončena aukcí vystavených děl. Ta se uskuteční v sále zastupitelstva na krajském úřadu od 16 hodin. Výtěžek z dražby bude věnován uvedenému domovu.

Základním posláním Domova PETRA Mačkov nedaleko Blatné na Strakonicku, který je zřizován Jihočeským krajem, je podpořit uživatele pobytových služeb sociální péče žít plnohodnotným a spokojeným životem. Při...

5.11.2013

Vzhledem k současným zdravotním potížím prezidenta České republiky Miloše Zemana, se odkládá jeho návštěva Jihočeského kraje. Uskutečnit se měla ve dnech 11. až 13. listopadu 2013. S definitivní platností to potvrdil Jindřich Forejt, ředitel odboru Protokolu Kanceláře prezidenta republiky s tím, že náhradní termín návštěvy hlavy státu na jihu Čech se bude teprve hledat.

Foto: Konferenci zahájil náměstek hejtmana Jihočeského kraje Jaromír Slíva. (65.24 KB) 5.11.2013


V pátek 1. 11. 2013 se v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích uskutečnila Závěrečná konference prvních globálních grantů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost realizovaných v Jihočeském kraji (Zvyšování kvality ve vzdělávání v Jihočeském kraji; Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v Jihočeském kraji; Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Jihočeském kraji). Konference byla pořádána zejména za účelem představení úspěných projektů jako příkladů dobré praxe. Konferenci zahájil náměstek hejtmana Jihočeského kraje Ing. Jaromír Slíva, svou prezentaci představila zastupitelka...

1.11.2013

Jednání se uskuteční dne 15. listopadu 2013 od 10. 00 hodin, v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, sál zastupitelstva, č. 2010 U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice.Veřejné projednání je určeno zástupcům státní správy a veřejné správy, akademické sféry, podnikatelských subjektů, nevládních organizací a další zainteresované veřejnosti.

Program rozvoje Jihočeského kraje (PRK JČK) je, společně se zásadami územního rozvoje, základním střednědobým rozvojovým dokumentem pro období 2014-2020. Navazuje na cíle a úkoly PRK JČK předchozího programového období 2007-2013. Stanovené prioritní osy PRK JČK reflektují hlavní rozvojové oblasti a problematické okruhy...

1.11.2013

Výstavba IV. etapy zanádražní komunikace v Českých Budějovicích zkomplikuje od pondělí 4. listopadu 2013 lidem přístup na hřbitov v městské části Mladé. Konkrétně ve směru od Srubce, Pohůrky a Suchého Vrbného.

„Kvůli stavbě dvoukilometrového úseku z Pětidomí do Mladého již byla v polovině října uzavřena ulice Jana Masaryka z Pohůrky ke hřbitovu v Mladém. A od pondělí k ní přibude ještě uzavírka místní komunikace s názvem V Hluboké cestě od Suchého Vrbného k hřbitovu v Mladém," upřesnila Jitka Liláková z Odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic Krajského úřadu Jihočeského kraje.
Přístup k uvedenému hřbitovu proto bude od...

1.11.2013


Ve dnech 17. - 18. 10. 2013 proběhla v hotelu Vltava v Červené nad Vltavou již tradiční Adiktologická konference Jihočeského kraje. Letos v pořadí VII. ročník, tentokrát pod názvem „MIMO STŘED". Konference přinesla příspěvky zabývající se vyloučenými lokalitami, menšinami, specifickými cílovými skupinami uživatelů drog, „sekundárními" tématy klientů adiktologických služeb atd. Letošní ročník zaznamenal historicky největší zájem o tuto akci, přihlášeno bylo cca 140 účastníků, přímo se zúčastnilo přes 123 jednotlivců. Generálním partnerem akce byla Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, organizátorem akce a jejím odborným garantem Občanské sdružení Prevent....

Foto: Betlém z chleba bude usilovat o rekordní zápis. (64.23 KB) 1.11.2013

Součástí letošního mezinárodního gastronomického festivalu Gastrofest (7. - 9. 11.) bude na českobudějovickém výstavišti také soutěž o nejlepší cukrářský a pekařský výrobek „Budějovické mlsání", které pořádá Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská v Českých Budějovicích. A právě tato škola se v rámci této soutěže pokusí v pátek 8. listopadu v pavilonu E5 o rekordní zápis s chlebovým betlémem o rozměrech 4 x 2 metry.

„Jeho vytvořením chceme přinést staročeskou tradici, což betlém z chleba, jak jsme zjistili, je," říká Zdeňka Zaimlová, zástupkyně ředitele pro odborný výcvik.

Zároveň se jedná o ukázku...

31.10.2013

Ve středu 6. listopadu 2013 se v Kruhovém sále Zastupitelstva Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích č. 2010 koná akreditovaná konference „Prevence rizikového sexuálního chování - úkol základního vzdělávání". Akci pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči o. s. ve spolupráci s Krajským úřadem.

Konference je zaměřena na aktuální odborné poznatky k tématům, která ukládá RVP jako prevenci rizikového chování a výchovu zdravých postojů v otázkách sexuality.

Přihlášku na konferenci najdete v příloze.

Foto: Krajský radní pro dopravu předal kolo Adamu Žákovi z Kardašovi Řečice. (120.51 KB) 30.10.2013

Jihočeský kraj oficiálně ukončil čtvrtou etapu projektu Jihočeského kraje „Jižní Čechy bezpečné" symbolickým aktem, kterým se stalo předání odměn výhercům soutěže pro cyklisty v úterý 29. 10. 2013. Odměny výhercům předal Mgr. Bc. Antonín Krák, člen Rady Jihočeského kraje pro oblast územního plánování, dopravy a dopravní obslužnosti (JIKORD), správy komunikací a přeshraniční spolupráce. Během projektu bylo veřejnosti rozdáno čtyřicet tisíc reflexních náramků.

Krajský radní Antonín Krák v úterý předal odměny hlavním výhercům soutěže vypsané pro cyklisty v rámci projektu Jižní Čechy bezpečné. Soutěže se mohli zúčastnit cyklisté, kteří tým projektu potkali na...

« Předchozí        Aktuální stránka: 199/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku