31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman Jiří Zimola oznamuje po telefonu starostovi Chelčic, že se jeho obec stala jihočeskou Vesnicí roku 2013. (122.01 KB) 24.06.2013

Chelčice na Strakonicku se mohou odedneška pyšnit Zlatou stuhou určenou pro držitele titulu Vesnice roku v Jihočeském kraji 2013. Druhé místo v 19. ročníku této soutěže obsadily Strunkovice nad Blanicí na Prachaticku a třetí stupínek patří Hajanům na Strakonicku. Výsledky, na kterých se shodla 10členná hodnoticí komise, oznámil v pondělí 24. června jihočeský hejtman Jiří Zimola.

„Komise u Chelčic zohlednila zejména to, že se obec dlouhodobě a cílevědomě snaží o naplnění svých cílů při zachování prvků tradičního venkovského života a jeho využití při bohatém spolkovém vyžití občanů," uvedl Zimola.

Další plusové body posbírala obec mimo jiné za citlivou...

21.06.2013

Vedoucí jihočeské výpravy na Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže ČR Jan Steinbauer a Jiří Voříšek přivezli minulý týden ze Zlína akreditační karty pro všech 215 reprezentantů Jihočeského kraje a předali na olympijský stadion v Uherském Hradišti vlajky Jihočeského kraje i prezentační video, které bude promítáno při slavnostním nástupu olympijských výprav.

Ve dnech 24. až 27. 6. 2013 budou probíhat na vybraných sportovištích Zlínského kraje soutěže v atletice, basketbalu, cyklistice, fotbalu, házené, kanoistice, nohejbalu, orientačním běhu, plavání, sportovní střelbě, stolním tenisu, tenisu, triatlonu, veslování, volejbalu a standardních tancích.

A jaké je vlastně...

20.06.2013


Vláda České republiky zrušila o čtvrteční půlnoci nouzový stav na jihu Čech i stav nebezpečí, vyhlášený kvůli záplavám jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou. Na území kraje trval nouzový stav od 21. hodiny 2. června do 24. hodiny 19. června 2013. „Nouzový stav je vyšší stupeň krizového stavu, který stav nebezpečí překrývá," vysvětlila Marta Spálenková, vedoucí oddělení Krizového řízení Krajského úřadu Jihočeského kraje.

V souvislosti s tím ukončila svou činnost stálá pracovní skupina Krizového štábu Jihočeského kraje (JčK). „Oddělení krizového řízení JčK pracuje nyní v běžném režimu. Veškerá krizová opatření byla zrušena," dodala...

20.06.2013

Soutěž o Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace má za cíl zvýšit povědomí o seniorech, motivovat k aktivnímu stárnutí a ukázat význam mezigeneračního dialogu. Podle Českého statistického úřadu bude v roce 2050 žít v České republice asi tři miliony lidí starší 65 let. Nové soutěže zachycující seniory a stárnutí se může zúčastnit každý, kdo letos publikuje materiál o seniorech v televizi, rozhlase, tisku, nebo na dané téma nafotí snímky.

Výsledky unikátního uměleckého klání vyhlásí ministryně práce a sociálních věcí a předsedkyně Rady vlády pro seniory a stárnutí populace Ludmila Müllerová u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, tedy 1. října. „Taková akce...

19.06.2013

Svaz měst a obcí Jihočeského kraje (SMOJK) má dlouhodobě velmi dobrou spolupráci se Svazem obcí Horního Rakouska (Oberösterreichischer Gemeindebund) a to i v dobách, kdy kvůli sporům ohledně JE Temelín byla spolupráce jiných subjektů utlumena nebo naprosto přerušena. Tato spolupráce má i konkrétní podobu.

Po letošních povodních nám Svaz obcí Horního Rakouska nezištně nabídl dar 5.000,- € pro některou povodněmi velmi zasaženou obec. Tento dar má pro nás velký význam i proto, že v Horním Rakousku byla řada obcí také silně zasažena povodněmi. Valné shromáždění SMOJK na svém jednání dne 18.6. v Táboře vybralo z členských obcí a dle zatím dostupných informací o výši škod...

19.06.2013

Jihočeský kraj poskytl rychlou finanční pomoc občanům, kteří se ocitli při povodních v tíživé životní situaci. Oprávněnými příjemci rychlé finanční pomoci Jihočeského kraje občanům postižených povodněmi byly fyzické osoby, které trvale žijí (nejedná se pouze o trvalý pobyt) v povodni zasažené bytové jednotce (se zaplavenými obytnými prostory) zapsané v katastru nemovitostí v obci, kde byla provedena evakuace. Za jednu bytovou jednotku byl poskytnut finanční příspěvek pouze jednou, a to zástupci všech osob trvale žijících v této bytové jednotce. Oprávněnost příspěvku potvrzoval starosta příslušné obce.

Další finanční prostředky občanům (pouze fyzickým osobám), kteří byli...

19.06.2013

Jihočeský kraj se již podruhé stal úspěšným žadatelem o dotaci ze Strukturálních fondů Evropské unie v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

V srpnu 2012 byla zahájena realizace individuálního projektu „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji II", který navazuje na předchozí čtyřletý projekt s obdobným zaměřením, jež byl úspěšně ukončen v červenci 2012.

Cílem navazujícího projektu je finanční zajištění dostupnosti vybraných druhů sociálních služeb na území Jihočeského kraje. Projekt se zaměřuje na sociální služby pomáhající osobám ohroženým sociálním vyloučením nebo osobám sociálně vyloučeným.

Díky projektu bude podpořeno...

18.06.2013

K dalšímu zvýšení kvality a komfortu péče o malé pacienty značně přispěje dokončení nového dětského operačního sálu v českobudějovické nemocnici. Moderní sál doplněný o nové vybavení je umístěn v prvním patře chirurgického pavilonu přímo spojeného s objektem dětského oddělení. Slouží jak pro akutní zákroky po úrazech, tak pro plánované operace.

„Nový sál je součástí projektu a dlouhodobého plánu zvyšování kvality předoperační, operační a pooperační péče o malé pacienty. Jeho realizací bylo pověřeno oddělní ARO ve spolupráci s dětským oddělením a specialisty řady dalších, vesměs chirurgických, oborů," uvedl primář Anesteziologicko resuscitačního oddělení (ARO)...

Foto: I. kategorie - Strakonice (149.38 KB) 17.06.2013


Vyhlášením vítězů byl ve čtvrtek (13.6.) ukončen 4. ročník mezinárodní soutěže „Vítejte u nás", která je určena žákům středních škol oborů zaměřených na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii. Na soutěž přijela do Českých Budějovic družstva z celé České republiky a Slovenska, letos poprvé se soutěže zúčastnila i rakouská střední škola z Bad Leonfeldenu.

První soutěžní den se odehrál v duchu starých řemeslných tradic, návštěvníci soutěže mohli zhlédnout např. prezentace o historii tkalcovství, rybářství, pivovarnictví. Součástí prezentací byli i praktické ukázky řemesel, řemeslných nástrojů či řemeslných výrobků. Diváci měli příležitost ochutnat...

« Předchozí        Aktuální stránka: 199/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku