Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Plakát SP Tábor (114.95 KB) 12.11.2018

Tábor bude čtvrtou zastávkou letošního ročníku Světového poháru. „Všechny čtyři závody budou zárukou vysoké úrovně. Možná naposledy na českém území uvidíme přímý souboj dvou fenomenálních cyklokrosařů – Mathieu Van der Poela a mistra světa Wout van Aerta. Věřím, že i naši Boroš s Nesvadbou závod kategorie mužů Elite dokáží zdramatizovat,“ poznamenal a představil i další kategorie: „Závod žen, který letos patří...

Foto aktualita (140.00 KB) 12.11.2018

Nejvyšší ocenění pro středoškoláky, Česká hlavička, putuje do soběslavského gymnázia, které zřizuje Jihočeský kraj. Cenu Veolia, která se uděluje za práce věnované ochraně, či zlepšení životního prostředí, získal Jakub Vácha.

Více informací naleznete v přiložených dokumentech.

12.11.2018

Dům dětí a mládeže České Budějovice vyhlašuje soutěž Talent Jihočeského kraje roku 2018. V kategorii humanitní, přírodovědné, technické, umělecké, sportovní, speciální a v kategorii všestranný talent mohou soutěžit jednotlivci ve věku od 10 do 19 let, kteří se v období od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2018 umístili v okresních a vyšších kolech soutěží a přehlídek a kteří trvale bydlí nebo studují na školách v Jihočeském kraji.

Návrhy na...

Sboristé Gymnázia Strakonice (153.24 KB) 12.11.2018

Pětačtyřicet sboristů Gymnázia Strakonice, které zřizuje Jihočeský kraj, pod vedením Marcely Mikové dosáhlo historického úspěchu v letošním kole přehlídky a soutěže středoškolských pěveckých sborů, kam postoupili z jarního regionálního kola. Skvělým výkonem zhodnoceným odbornou porotou vyzpívali v sobotu 10. listopadu zlaté pásmo a skončili navíc v jeho čele rovnou za letošním absolutním vítězem – sborem konzervatoře Kroměříž.

Podmínkou...

účastníci logické olympiády (127.64 KB) 12.11.2018

Dne 2. 11. 2018 se v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici Boženy Němcové v Českých Budějovicích uskutečnilo krajské kolo již 11. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 120 regionálně nejúspěšnějších soutěžících, kteří v nominačním kole obstáli v konkurenci 3001 dětí z celého Jihočeského kraje.

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Matěj Kmínek ze ZŠ Máj II,...

Hejtmanka Stráská a prezident rybářského sdružení ČR Hůda (132.85 KB) 12.11.2018

Oficiálního zahájení provozu nových výukových prostor vodňanské rybářské školy se 24. 10. 2018 zúčastnilo přes 50 pozvaných hostů. Symbolického přestřižení pásky se ujali hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a Jan Hůda, prezident Rybářského sdružení ČR.  Nová hala rybářské mechanizace je vybavena moderními mechanizačními prostředky používanými v rybářské praxi a slouží pro praktickou výuku v této škole.

Na...

Foto aktualita (88.70 KB) 8.11.2018

Jihočeský kraj připravuje ve spolupráci s Jihočeskou agenturou pro podporu inovačního podnikání o.p.s., Jihočeskou hospodářskou komorou a Radou kvality ČR „Cenu hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost“.

Srdečně zveme na seminář, který se bude konat 15. 11. 2018 v Oválném sále hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje od 8:30 hodin. Zde Vám Cenu hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost blíže představíme.

Kapacita prostor je omezena, registrujte se na e-mailu ...

Foto aktualita (9.79 KB) 8.11.2018

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením. 

...
7.11.2018

Jihočeský kraj rozhodně nelze podezřívat z asociálního přístupu. Jako první ze všech krajů podpořil projekt nadace Women for Women na podporu obědů pro děti zdarma již v roce 2015 bez publicity a bez ohledu na blížící se krajské volby v roce 2016. Tohoto programu dodnes využívá každoročně mezi 300 až 400 jihočeských žáků, kdy jen v letošním roce se do tohoto administrativně nenáročného projektu zapojilo celkem 74 škol. Důvody, proč Jihočeský kraj nepřistoupil k projektu MPSV, byly zmiňovány zástupci krajů (viz...

« Předchozí        Aktuální stránka: 2/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku