Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Dětský den s IZS na Lipně. (112.64 KB) 30.05.2013


Přijďte si užít dětský den na Lipně, tentokrát s Integrovaným záchranným systémem. Na své si v tento den přijdou nejen děti, ale i dospělí. Dětský den se bude konat v sobotu 8. června od 10:00 do 16:00 hodin na Lipně.

Těšit se můžete na ukázky a zásahy profesionálů, budete si moci prohlídnout techniku policie, hasičů, záchranné služby, horské služby, Vodní záchranné služby a Národního parku Šumava. Uvidíte slaňování ze Stezky korunami stromů, vyprošťování z vozidla a vrcholem akce bude záchrana zraněného na Stezce korunami stromů pomocí vrtulníku.

Více informací na www.lipno.info.

Foto: Velvyslankyně Jihoafrické republiky Franki Verwey s první náměstkyní jihočeského hejtmana Ivanou Stráskou. (120.65 KB) 29.05.2013

Velvyslankyně Jihoafrické republiky v České republlice Franki Verwey za účasti první náměstkyně jihočeského hejtmana Ivany Stráské předala v úterý 28. 5. 2013 na Krajském úřadu Jihočeského kraje děkanovi Teologické fakulty Jihočeské univerzity Tomáši Machulovi 12 knih od autora Bennie van der Walta. Publikace jsou zaměřeny na současnou situaci křesťanství v subsaharské Africe, vztahu křesťanství a politiky. Toto souborné dílo je pro jižní Čechy unikátní tím, že obsahuje samostatné kapitoly, které jsou věnovány tematice a vlivu husitského učení v Jižní Africe. Mistr Jan Hus je reformními teology považován za významného samostatného myslitele, a v pravém slova smyslu za...

29.05.2013


Cílem pilotního programu na Zemské klinice Waldviertel Gmünd nazvaného Healthacross in Practice je si vyzkoušet v praxi poskytování přeshraniční zdravotní péče mezi jižními Čechami a Dolními Rakousy, konkrétně v regionu České Velenice - Gmünd. Následně vyhodnotit jeho možnosti i úskalí, aby bylo postupně dosáhnuto toho, že poskytování zdravotní péče nebude v budoucnu omezeno státní hranicí.
Pilotní program Healthacross in Practice je součástí projektu, který navazuje na projekt healthacross z let 2008 až 2010. Je rozvržen na období od 1. ledna 2012 do 31. března 2014 a skládá se ze tří základních pilířů:

1: Pilotní program ošetření českých pacientů na Zemské...

29.05.2013


Dvě první, dvě druhá a dalších deset umístění v první desítce obsadili žáci Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy Kněžskodvorská v Českých Budějovicích v letošním 14. ročníku celostátní soutěže CESOFOTO, kterou každoročně pořádá Střední škola obchodu a služeb Jihlava.

„V této soutěži jsme byli úspěšní i v minulých ročnících a i letošní výsledky ukazují, že výuka a práce žáků v oboru fotograf jsou u nás na vysoké úrovni," říká ředitel českobudějovické školy Miroslav Petrovský.

Soutěžilo se v pěti kategoriích - Člověk (67 prací - reportážní, dokumentární fotografie, sociální portrét), Kresba světlem (61 prací), Svatební...

Foto: Rytířská muzejní noc. (116.77 KB) 28.05.2013

Muzeum středního Pootaví připravuje na 31. května Rytířskou muzejní noc. Akce začne v prostorách strakonického hradu v 18 hodin a skončí hodinu před půlnocí.
Během Rytířské muzejní noci sehraje loutkové divadlo Mimotaurus představení Stará pověst a hudební skupina Ventus doprovodí celý večer historickou hudbou. Na závěr dojde i na ohňovou show. Prostory hradu včetně veškerých výstav a vyhlídkové věže Rumpál budou během akce volně přístupné.

Více informací a podrobný program naleznete na www.muzeum.strakonice.cz.

28.05.2013


K obnovení kamenných náhrobků významných rodáků v Blatné, doplnění pomníku amerického stíhače v Boršově nad Vltavou, rekonstrukci márnice ve Vitějovicích a úpravám dalších pietních míst pomohou peníze z Grantového programu Jihočeského kraje Úcta k předkům pro rok 2013.

O celkem 1,5 milionu korun, které měl kraj v rámci tohoto programu k dispozici, se ucházelo 79 žadatelů. Krajští zastupitelé se 16. května rozhodli rozdělit tuto částku mezi 35 z nich.

„Cílem tohoto grantového programu je umožnit drobné opravy veřejných pohřebišť a dále pomoci obcím při pečování o válečné hroby a jiná pietní místa," řekl náměstek jihočeského hejtmana Jaromír Slíva....

28.05.2013


Krajský živnostenský úřad a 17 obecních živnostenských úřadů v Jihočeském kraji od minulého týdne realizují opatření připravené Ministerstvem průmyslu a obchodu k omezení nekalých obchodních praktik vůči spotřebitelům, zejména seniorům, ke kterým dochází při prodejních akcích. Vytvořený systém „Spotřebitelský ombudsman" využívá spolupráce živnostenských úřadů a nevládních spotřebitelských organizací. Spotřebitel, který se ocitl v problémech v souvislosti s účastí na prodejní akci, se může obrátit na jakýkoliv živnostenský úřad, kde mu bude bezplatně poskytnuta pomoc, a to formou poskytnutí informace o možném dalším postupu. Se spotřebitelem bude sepsán...

Foto: Krajské kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků. (161.02 KB) 28.05.2013

Přímo v historickém centru Prachatic proběhne ve čtvrtek 30.5. krajské kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků. Soutěžící tak budou mít reálné podmínky pro poskytování první pomoci „na ulici" a zároveň tak všem kolemjdoucím ukážou, jak postupovat při záchraně zdraví či života našich bližních. Samozřejmě budou přítomni zkušení lektoři, kteří budou hodnotit postupy soutěžících a mohou také poskytnout praktické informace kolemjdoucím zájemcům.

Slavnostní zahájení soutěže proběhne 30. května v 10:00 v Zahradní ulici, pozvání přijali také poslanec Jan Bauer a senátor Tomáš Jirsa.

Doprovodnou akcí je výstava věnovaná Červenému kříži, která bude do konce května...

27.05.2013

Na bezbariérový přístup a výtah se mohou těšit handicapované děti, které navštěvují Dětský domov, Mateřskou školu, Základní školu a Praktickou školu v Písku. Mateřská škola v Mladé Vožici zase díky zvýšení své kapacity lépe uspokojí neustále stoupající poptávku rodičů po umístění svých dětí. Obě zařízení si investice do těchto projektů mohou dovolit i díky finančnímu příspěvku, který získaly z Grantového programu Jihočeského kraje - Podpora venkovského školství pro rok 2013.

Program Podpory venkovského školství je určen pro v mateřské a základní školy zřizované obcemi a Jihočeským krajem. O celkem sedm milionů korun, které se mezi ně letos rozdělovaly, se ucházelo 34...

« Předchozí        Aktuální stránka: 201/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku