31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.06.2013

Český červený kříž, OS České Budějovice, jako koordinátor humanitární pomoci členů PANELu nestátních a neziskových organizací, prosí veřejnost o darování nových repelentních prostředků především proti komárům pro rodiny a jednotlivce v povodní zasažených oblastech.

Dále prosí veřejnost o darování stojanových ventilátorů s průměrem vrtule minimálně 40 cm a příkonem minimálně 60W. Ventilátory v teplém počasí (jako doplněk k vysoušečům) pomůžou s vysušováním mokrých zdí v zasažených domech a jejich provoz je levnější než provoz vysoušečů.

Repelentní prostředky a ventilátory můžete přinést do sídla Českého červeného kříže OS České Budějovice, Husova třída 20, nebo do...

Foto: Seminář, kde se zástupci sverdlovské oblasti setkali s jihočeskými podnikateli. (151.18 KB) 10.06.2013

Dva dny strávila v jižních Čechách delegace nejvyššího politického vedení Sverdlovské oblasti, jednoho z nejintenzivněji rozvíjejících se regionů Ruské federace. „Kromě vzájemně vstřícného jednání na politické úrovni mne těší zejména aktivní účast na pátečním semináři, který jsme zorganizovali pro jihočeské podnikatele," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Sverdlovská oblast v sobě skrývá velmi silný potenciál pro spolupráci a představuje pro nás příležitost opětovného návratu na ruské trhy," dodal.

Sverdlovský vicegubernátor Jakov Petrovič Silin a jeho kolegové přicestovali do Jihočeského kraje přímo z Prahy, kde se zúčastnili mezinárodní konference...

10.06.2013

Po dobu trvání 2. nebo 3. stupně povodňové aktivity platí ZÁKAZ PLUTÍ NA VODNÍCH TOCÍCH!

1. dle §117 zákona č. 254/2001 Sb., vodní zákon, kdy fyzická osoba se jako provozovatel plavidla dopustí přestupu tím, že užije plavidlo k plavbě v rozporu se stanoveným rozsahem a podmínkami užívání povrchových vod k plavbě. Za tento přestupek lze uložit pokutu až do výše 200 tis.Kč

2. dle § 34 zákona č. 240/2000Sb., o krizovém řízení, kdy fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v době krizového stavu nesplní povinnost strpět omezení vyplývající z krizových opatření stanovených v době krizového stavu. Za tento přestupek lze uložit pokutu do 20tis....

10.06.2013


„Máme před sebou zásadních čtyřiadvacet hodin, protože půda už není schopna absorbovat další srážky a počasí se má úplně uklidnit až zhruba od středy," řekl po dnešním ranním jednání krizového štábu (pondělí 10. 6. 2013) jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Nerovnoměrné noční bouřky způsobily potíže zejména na menších tocích, dnes ještě očekáváme srážky na Šumavě a v Novohradských horách," dodal.
Všechny přehrady drží vodu v zásobním prostoru, hladina Rožmberka a na dalších rybnících už klesá, ohrožené obce mají operativně připravené své „styčné důstojníky" u HZS. Právě hasiči s kolegy z integrovaného záchranného systému i nadále zajišťují...

Foto: ZELENÁ POVODŇOVÁ INFORMAČNÍ LINKA - 800 100 450 (89.17 KB) 10.06.2013

Jihočeský kraj zřídil v rámci pomoci svým obyvatelům „Povodňové konto Jihočeského kraje 2013" s číslem účtu 7070707070/0300. Účet je aktivní od 5. června. Na jeho kontě se k 10. červnu 2013 sešlo 191 480 Kč a stav konta díky vám neustále stoupá. Všem, kteří přispěli, Jihočeský kraj děkuje.

Výtěžek ze sbírky bude použit jako pomoc občanům, obcím a ostatním subjektům na území Jihočeského kraje při řešení následků povodní. Na konto můžete přispívat buď bezhotovostně, nebo složením hotovosti (osvobozeno od poplatku), a tím projevit solidaritu se všemi postiženými povodní.

Fyzickým osobám bude na žádost vydáno potvrzení ekonomickým odborem KÚ...

Foto: Na snímku je hejtman Jiří Zimola a předseda ČUS Miroslav Jansta. (96.13 KB) 10.06.2013

Poděkování za dlouhodobou podporu sportu ze strany Jihočeského kraje sklidil hejtman Jiří Zimola od předsedy České unie sportu (ČUS, dříve ČSTV) Miroslava Jansty během 12. valné hromady Jihočeské krajské organizace ČUS. Ta se konala na konci minulého týdne v sále zastupitelstva na Krajském úřadě Jihočeského kraje.

„Ne všichni představitelé krajských samospráv plně doceňují širokou celospolečenskou funkci sportu. Proto mě těší, že se to na jihu Čech díky vám daří," uvedl Jansta.

„Jedním z konkrétních příkladů podpory sportu je například společný projekt Jihočeského kraje, Jaderné elektrárny Temelín a společnosti ČEZ nazvaný Bezpečné branky, jehož...

Foto: Radní Tomeš Vytiska poděkoval v pondělí 10. června 2013 studentovi Marku Novákovi. (56.38 KB) 10.06.2013


Radní Jihočeského kraje pro školství Tomeš Vytiska poděkoval v pondělí 10. června 2013 studentovi Marku Novákovi za vzornou reprezentaci celých jižních Čech. Letošní absolvent českobudějovického Gymnázia Jírovcova totiž získal v konkurenci dalších 1 600 středoškoláků ze 70 zemí stříbrnou medaili na světové soutěži mladých vědců Intel ISEF v Phoenixu. V Americe představil porotcům malého domácího lékaře, kterého sám sestrojil. Zařízení umí mimo jiné měřit tělesnou teplotu či EKG.

„Gratuluji vám k vašemu úspěchu. Je jedině dobře, že se nám na jihu Čech objevují takoví mladí talentovaní lidé," uvedl dále Vytiska.

Novák řekl, že si stříbrné medaile...

Foto: Roudnická madona. (118.99 KB) 7.06.2013


V každé těžké době se najdou světlé okamžiky.Okamžiky, kdy umění má dar prosvětlit i ty nejtemnější chvíle lidského života.

Alšova jihočeská galerie váa proto zve do prostor zámecké jízdárny Státního zámku Hluboká v Hluboké nad Vltavou, kde se v sobotu 8.6. od 18:30 koná Romantická noc.

Součástí večera představení obrazu Madony roudnické, mimořádného díla Mistra třeboňského oltáře, které je na sezónu 2013 zapůjčeno ze sbírek Národní galerie. Závěr Romantické noci si můžete užít za zvuku jazzového orchestru.

Vstup ZDARMA. Více na www.ajg.cz.

7.06.2013

Ve čtvrtek (6.6.2013) nespadl na jihu Čech ani milimetr srážek. Hladiny vodních toků i nadále klesají. Přesto na pěti místech stále trvá III. stupeň povodňové aktivity.

„Situace zatím vypadá příznivě. Ale ani tak nechceme nic zanedbat, takže budeme vývoj na vodních tocích sledovat i přes víkend, abychom byli schopni reagovat na aktuální stav," řekl v pátek 7. června 2013 po zasedání krizového štábu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Třetí stupeň povodňové aktivity i nadále platí na Lužnici v Bechyni a Klenovicích, na Nežárce v Hamru, na Nové řece v Mláce a na Vltavě ve Spolí.

Příznivá zpráva přišla z Římovské a Husinecké přehrady. O něco...

« Předchozí        Aktuální stránka: 205/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku