Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: konference Rok 1953 v Československu. (143.38 KB) 4.04.2013

Jihočeské muzeum připravilo ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Státním archivem v Třeboni a Českých Budějovicích konferenci na téma Rok 1953 v Československu.

Konference proběhne ve dnech 17. -18. dubna 2013 v prostorách Státního okresního archivu v Českých Budějovicích, Rudolfovská 40.

Podrobné informace a program naleznete na www.ustrcr.cz/cs/konference. Registrace zájemců na emailu eva.kubatova@ustrcr.cz.

Foto: Libín-S v Americe. (140.46 KB) 4.04.2013


Folklorní soubor Libín-S Prachatice se v červnu 2012 zúčastnil mezinárodního folklorního festivalu International FolkFest Murfreesboro ve státě Tennessee v USA. Úspěšně reprezentoval město Prachatice, Jihočeský kraj, Folklorní sdružení České republiky i celou Českou republiku.

Libín-S Prachatice spolu s dalšími soubory vystupoval nejen na pódiích v halách, na náměstích, ale také v domovech důchodců, v hospicech, ve škole, v kostele a navštívil i budhistický klášter. Členové souboru měli možnost navštívit „hlavní město" country hudby Nashville a palírnu známé whisky. Členové souboru si z cest přivezli tisíce fotografií, hodiny videozáznamů, suvenýry nebo...

ZimolaPšenica2013P1010027 (113.85 KB) 3.04.2013

Na Senovážné náměstí v Praze, kde sídlí Folklorní sdružení ČR, přišel na jednání jihočeský hejtman Jiří Zimola. S předsedou FoS ČR Zdeňkem Pšenicou pokračovali v rozhovorech o letošní folklorní sezóně v jihočeském regionu, načatých již koncem ledna na setkání v Českých Budějovicích.

Jiří Zimola a Zdeněk Pšenica probrali kontury přijetí ředitelů folklorních festivalů a starostů příslušných měst na Krajském úřadu Jihočeského kraje, stanovené na 30. dubna. Zdeněk Pšenica informoval hejtmana Jiřího Zimolu o aktuální situaci z hlediska přípravy jihočeských folklorních festivalů. Folklorní sezónu v Jihočeském kraji už prakticky zahájilo krajské kolo dětské soutěže ve zpěvu...

DSC_0377 (100.02 KB) 3.04.2013

Krajská Rada seniorů se dnes sešla s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou. Předseda krajské rady seniorů Václav Minařík informoval hejtmana o činnosti seniorské rady, ale také o vzniku seniorského senátu, který už téměř rok funguje na úrovni města České Budějovice. S hejtmanem senioři probírali také možnost zapojení seniorů do činnosti volených orgánů Jihočeského kraje. Uvažuje se o jejich zapojení do Sociální komise Rady Jihočeského kraje. Dále byla dohodnuta spolupráce Jihočeského kraje při prezentaci činnost a aktivit Rady seniorů, především pak přednáškové činnost, kterou senioři pro své vrstevníky pravidelně připravují.

V závěru dnešního jednání hejtman Zimola...

Foto: Prachatice žily hudbou. (106.94 KB) 2.04.2013


Ve dnech 20. - 23. března 2013 se Prachatice staly místem konání 36. ročníku Hudebního festivalu středních pedagogických škol a vyšších odborných škol pedagogických. Pořádající VOŠ sociální a Střední pedagogická škola v Prachaticích přivítala ve svých prostorách zástupce deseti škol, v soutěžích se představilo přes 200 žáků škol. Spolu s pedagogickým doprovodem, účinkujícími a organizátory bylo v akci zapojeno téměř 300 lidí.

V zahajovacím slavnostním koncertu se hudbymilovnému publiku představily soubory spjaté se SPgŠ, které již neodmyslitelně patří do kulturního povědomí Prachatic - vokálně instrumentální soubor Cink, Klarinetový soubor Prachatice, ženský vokální...

2.04.2013

Celkem 3 380 lidí se v roce 2012 obrátilo na Sdružení obrany spotřebitelů Jihočeského kraje (SOS JčK), tedy zhruba o 50 víc, než tomu bylo v předešlém roce. Nejčastěji žádali o pomoc při přechodu k jinému dodavateli energií. Uvedla to koordinátorka SOS JčK Libuše Oulehlová na semináři nazvaném Jak nenaletět v každé situaci, který pořádalo Europe Direct centrum 29. března 2013 v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Zúčastnit se jej mohli zájemci z celých jižních Čech.

„Těší nás, že se nám podařilo většinu případů dotáhnout do úspěšného konce a splnit tím naši úlohu, kterou je hájení zájmů spotřebitele," dodala Oulehlová.

Pracovníci sdružení obrany...

2.04.2013

Jednu z nejzatíženějších křižovatek v Českých Budějovicích čeká přestavba. Jedná se o křižovatku silnice II/156 a III/00354, Mánesova, Lidická - České Budějovice. Rada Jihočeského kraje na své zítřejší schůzi bude (dne 4. dubna 2013) schvalovat zadání veřejné zakázky na rekonstrukci tohoto dopravního uzlu. Zmíněná křižovatka se v současné době nachází na 5. místě Programu opatření na silnicích II. a III. třídy na území Jihočeského kraje realizovaných v rámci Strategie bezpečnosti silničního provozu. Úpravy křižovatky mají přispět jak k bezpečnosti řidičů i chodců, tak k plynulosti dopravy v krajském městě.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejvíce zatížených...

Foto: Hejtman Jiří Zimola a ředitel českobudějovického úřadu práce Ivan Loukota na jednání Rady hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje. (142.76 KB) 28.03.2013

Poprvé v roce 2013 se ve středu 27. března sešla Rada hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje (RHSD JčK), která je obdobou ústřední Rady hospodářské a sociální dohody na vládní úrovni. RHSD JčK je společným dobrovolným, dohadovacím a iniciativním orgánem státní správy a samosprávy, zaměstnavatelů a odborů, tedy tzv. tripartity. Jejím hlavní cílem je dosáhnout shody v zásadních otázkách hospodářského rozvoje na jihu Čech.

RHSD JčK si jako prioritu stanovila vytvoření pracovních komisí, které budou podléhat jednotlivým členům tripartity. Návrhy na jejich obsazení by měly být známy v nejbližších dnech. „Komise se budou scházet podle potřeby. Zabývat se budou...

28.03.2013

Skončila velká sběrová soutěž Sbírej a vyhraj!, která si kladla za cíl zvýšit povědomí občanů o třídění elektra. V každém kraji odměnila společnosti ASEKOL, pořadatel soutěže, jednoho šťastlivce tabletem Samsung a další čtyři výherce hodnotnými cenami. Díky téměř 3 000 účastníků soutěže se vybralo celkem 14 555 kusů starých spotřebičů. Nejvíce se snažili občané Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Za odměnu ASEKOL rozdal 14 tabletů a 56 dalších cen v celkové hodnotě více než 250 tisíc.

Téměř 3 000 lidí ze stovek obcí po celém Česku soutěžilo ve sběru starého elektra. Za každých pět starých spotřebičů donesených na sběrný dvůr dostali cenná razítka do herního letáku. S tím...

« Předchozí        Aktuální stránka: 208/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku