31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

28.05.2013


Krajský živnostenský úřad a 17 obecních živnostenských úřadů v Jihočeském kraji od minulého týdne realizují opatření připravené Ministerstvem průmyslu a obchodu k omezení nekalých obchodních praktik vůči spotřebitelům, zejména seniorům, ke kterým dochází při prodejních akcích. Vytvořený systém „Spotřebitelský ombudsman" využívá spolupráce živnostenských úřadů a nevládních spotřebitelských organizací. Spotřebitel, který se ocitl v problémech v souvislosti s účastí na prodejní akci, se může obrátit na jakýkoliv živnostenský úřad, kde mu bude bezplatně poskytnuta pomoc, a to formou poskytnutí informace o možném dalším postupu. Se spotřebitelem bude sepsán...

Foto: Krajské kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků. (161.02 KB) 28.05.2013

Přímo v historickém centru Prachatic proběhne ve čtvrtek 30.5. krajské kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků. Soutěžící tak budou mít reálné podmínky pro poskytování první pomoci „na ulici" a zároveň tak všem kolemjdoucím ukážou, jak postupovat při záchraně zdraví či života našich bližních. Samozřejmě budou přítomni zkušení lektoři, kteří budou hodnotit postupy soutěžících a mohou také poskytnout praktické informace kolemjdoucím zájemcům.

Slavnostní zahájení soutěže proběhne 30. května v 10:00 v Zahradní ulici, pozvání přijali také poslanec Jan Bauer a senátor Tomáš Jirsa.

Doprovodnou akcí je výstava věnovaná Červenému kříži, která bude do konce května...

27.05.2013

Na bezbariérový přístup a výtah se mohou těšit handicapované děti, které navštěvují Dětský domov, Mateřskou školu, Základní školu a Praktickou školu v Písku. Mateřská škola v Mladé Vožici zase díky zvýšení své kapacity lépe uspokojí neustále stoupající poptávku rodičů po umístění svých dětí. Obě zařízení si investice do těchto projektů mohou dovolit i díky finančnímu příspěvku, který získaly z Grantového programu Jihočeského kraje - Podpora venkovského školství pro rok 2013.

Program Podpory venkovského školství je určen pro v mateřské a základní školy zřizované obcemi a Jihočeským krajem. O celkem sedm milionů korun, které se mezi ně letos rozdělovaly, se ucházelo 34...

Foto: Prachatické muzeum. (120.22 KB) 27.05.2013

Prachatické muzeum nabídne v rámci Festivalu muzejních nocí komentované prohlídky a zábavní program. Brány muzea se otevřou již v 17 hodin komentovanou prohlídkou výstavy „Jihočeský zedník Jakub Bursa" s Mgr. Pavlem Fenclem. Program obohatí vystoupení Šumavského ochotnického spolku, Prachatice a během večera dojde i na soutěže pro děti a dospělé. Celým večerem bude na akordeon provázet Jan Tischler.

Vstup na akci je zdarma. Více o programu naleznete v příloze nebo na stránkách muzea www.prachatickemuzeum.cz.

24.05.2013

V závěru českobudějovického Majálesu 10. května skončila také úspěšná náborová akce nových prvodárců krve „Studentské krvebraní". Krvebraní se zúčastnila i 1. náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská, která poskytla akci záštitu i materiální podporu. Tři měsíce trvající nábor přivedl do Registru dárců krve transfúzního oddělení českobudějovické nemocnice celkem 274 nových mladých dárců krve.
Díky úspěchu této akce by se Studentské krvebraní brzy mělo stát v Českých Budějovicích jarní tradicí.

24.05.2013

Výstava nazvaná "Nekonečné perspektivy - Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona" byla v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou zahájena již 16. května a je provázena stejnojmennou publikací zaměřenou na dokumentární a uměleckou hodnotu krajinných pohledů na města, hrady a zámky v tvorbě českých, německých a rakouských grafiků, malířů a kreslířů v letech 1790 - 1860.

Nastávající deštivý víkend je ideální příležitostí ke zhlédnutí této jedinečné výstavy, která odhaluje původní podobu dnes již notoricky známých míst jižních Čech. Z originálních předlohových kreseb je například vidět jak kdysi vypadala Bechyně, nebo Hluboká. Vedle předlohových...

22.05.2013

Marek Novák z českobudějovického Gymnázia Jírovcova převzal stříbrnou medaili na světové soutěži mladých vědců Intel ISEF v arizonském Phoenixu, která probíhala od 12. do 17. května 2013.
Do Phoenixu odjelo soutěžit celkem šest Čechů. Už jen samotná účast na prestižním klání je úspěchem. Marek uspěl v konkurenci 1600 středoškoláků ze sedmdesáti zemí. Soutěžící budou sice teprve skládat maturitu, ale na jejich nápady občas s obdivem hledí i nositelé Nobelových cen. To, že má Marek šanci uspět, naznačoval stálý zájem u jeho výstavního stánku. Marek na sobě i na dobrovolnících ochotně předváděl, co všechno umí jím vytvořená soustava přístrojů. Sestrojil v podstatě malého...

21.05.2013

Kvůli rekonstrukci Jihočeského muzea budou letos o Festival muzejních nocí ochuzeny České Budějovice. Jihočeské muzeum však svou Muzejní noc situovalo do pozdně gotické tvrze Žumberk u Nových Hradů.

Muzejní noc se na Žumberku bude konat 7. června od 17 do 22 hodin. Pro návštěvníky z Českých Budějovic bude v Dukelské ulici k dispozici autobusová doprava, pro přepravu tam i zpět.

Národní zahájení devátého ročníku tohoto festivalu se konalo 17. května v Jindřichově hradci. Tato celorepubliková akce potrvá do 8. června. Na jihu Čech ji mohou zájemci navštívit na celkem třinácti místech, kde je pro ně připraveno zhruba 20 akcí.

Foto: Generální ředitel firmy Westinghouse u jihočeského hejtmana. (93.59 KB) 21.05.2013


Generálního ředitele americké firmy Westinghouse Dannyho Rodericka přijal v úterý 21. 5. 2013 jihočeský hejtman Jiří Zimola. Danny Roderick navštívil krajský úřad společně se zástupci českých firem, které by se v případě, že Jadernou elektrárnu Temelín bude dostavovat právě Westinghouse, podílely na stavebních a technologických pracích.

„Stejně jako v případě nedávné návštěvy amerického velvyslance Normana Eisena, se ode mne také generální ředitel Westinghousu dozvěděl, že po jakékoli vítězné společnosti budeme požadovat benefity pro obyvatele Jihočeského kraje," řekl po jednání Jiří Zimola. „Našimi prioritami jsou samozřejmě pracovní příležitosti...

« Předchozí        Aktuální stránka: 208/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku