Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

19.02.2013


Žadatelé, kteří žádají o finanční podporu v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, prioritní osa 3, oblast podpory 3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb, výzva č. A7 Vzdělávání v sociálních službách, musí doložit povinnou přílohu č. 2 s názvem „Příloha - vyjádření příslušného krajského úřadu k podpoře projektu - návaznost na střednědobé plány rozvoje sociálních služeb kraje". Formuláře povinných příloh lze získat na www.esfcr.cz.

Z důvodu dostatečné časové rezervy na zpracování vyjádření Vás žádáme, aby byly tyto povinné přílohy č. 2 zaslány krajskému úřadu k vyplnění...

Foto: Vedení jihočeských obcí a kraje debatuje na pravidelných poradách. (197.23 KB) 19.02.2013

Vedení Jihočeského kraje a starostové a starostky obcí Českobudějovicka a Českokrumlovska dnes (úterý 19.2.) absolvovali tradiční poradu. Tato pravidelná setkání slouží k zajištění dobré oboustranné spolupráce při správě Jihočeského kraje. Setkání, kterého se účastní členové Rady a Zastupitelstva Jihočeského kraje, už se konala ve Strakonicích a Jindřichově Hradci. V příštích týdnech se uskuteční ještě v Táboře (26.2.), Prachaticích (5.3.) a Písku (12.3.)

Program setkání má ustálený scénář. V úvodu slově hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola seznámí starosty s tématy, která by je mohla zajímat a nastíní připravované aktivity kraje, které slouží obcím k jejich rozvoji....

19.02.2013

Jihočeský kraj, stejně jako loni, přijal i letos nabídku na prodloužení partnerství v projektu „Chraňte se včas", který se věnuje především problematice očkování proti rakovině děložního čípku. Zároveň nad ním převezme záštitu, ale bez poskytnutí finančního příspěvku. Shodla se na tom Rada Jihočeského kraje.

Díky uvedenému projektu mohou občané jihočeského kraje využívat slevu na preventivní očkovací vakcínu proti nejčastěji sexuálně přenosné infekci tzv. HPV - neboli lidským papilomavirům. Ta, kromě karcinomu děložního čípku, způsobuje například také rakovinu úst a hrtanu či polypy dýchacích cest.

„Standardní cena tří dávek očkovací vakcíny činí...

18.02.2013


V loňském roce se uskutečnil již druhý ročník programu, k jehož hlavním cílům patří podpora talentovaných žáků na středních školách a pedagogických pracovníků zaměřených na tyto žáky. Novinkou bylo vytvoření a využití elektronického informačního systému, který obsahuje výsledky krajských, ústředních a mezinárodních kol s důrazem na přírodovědné a technické obory.

Celkem bylo podáno 385 žádostí středních škol ze všech krajů ČR, které získaly 2087,6 bodu. Hodnota jednoho bodu dosáhla 9 580 Kč. Tato částka je součástí rozpočtu, ze kterého dojde k rozeslání finančních prostředků na krajské úřady a církevní školy v roce 2013.

Nejlépe si vedl Jihomoravský kraj,...

18.02.2013

Oblastní spolek Českého červeného kříže České Budějovice pořádá v pondělí 18. února 2013 od 17°° hodin v Restauraci Metropol v Českých Budějovicích oceňování mnohonásobných dárců krve. Zlatou medaili za 40 bezplatných odběrů krve si převezme 39 dárců a stříbrnou medaili za 20 odběrů si převezme 18 dárců krve bez nároku na odměnu. Tato akce proběhne za účasti zástupců Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice.

Foto: Novou planetku identifikovali jihočeští astronomové pomocí teleskopu KLENOT umístěném v observatoři na Kleti. (107.97 KB) 18.02.2013


Předběžné označení 2003 DK13. Tak se zatím nazývá nová planetka s jubilejním pořadovým číslem tisíc objevená týmem astronomů Hvězdárny a planetária České Budějovice s pobočkou na Kleti. Identifikovat se jim ji podařilo na snímku pořízeném v únoru 2003 teleskopem KLENOT umístěném na observatoři na této hoře. Deset let pak trvalo přesně určit její dráhu. Do celosvětového katalogu těchto vesmírných těles byla pod číslem 350 969 zanesena v lednu 2013 s tím, že konkrétní jméno pro ni se zatím hledá.

„Pro určení, zda opravdu jde o planetku, či nikoli, je rozhodující přesné stanovení její oběžné dráhy. A to někdy, bohužel, trvá i dvacet let," vysvětluje...

Foto: Studenti středních škol se utkali o Pohár Ekonomické fakulty. (176.62 KB) 18.02.2013


Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zakládá novou tradici. Ve čtvrtek 14. února se za podpory Jakuba Novotného, hvězdy extraligového VK Jihostroj, uskutečnil první ročník volejbalového turnaje smíšených družstev studentů středních škol. Prvním držitelem Poháru Ekonomické fakulty, kterého se zúčastnilo více než 60 studentů a studentek z osmi jihočeských středních škol, se stalo Gymnázium J. V. Jirsíka.

Ekonomická fakulta přivítala v kampusu Jihočeské univerzity studenty a studentky gymnázií a středních škol s ekonomickým nebo obchodním zaměřením z Českých Budějovic, Třeboně, Tábora a Kaplice. „Cílem turnaje je založit novou tradici a...

Foto:  17. Ples dárců krve (103.70 KB) 15.02.2013

Český červený kříž České Budějovice pořádá již 17. Ples dárců krve. Obnovením tradice plesů dárců krve chce Český červený kříž přispět k rozvoji bezplatného dárcovství krve. Cílem této společenské události je nejen propagace čestného dárcovství, ale i sdružování zájemců o čestné dárcovství krve a jejich příznivců.

Ples se koná 22.2. 2013 od 20°° hodin v MDK Slávie v Českých Budějovicích. K tanci a poslechu zahraje TOP BAND. Další informace a podrobnosti o předprodeji vstupenek naleznete na webových stránkách Oblastního spolku Českého červeného kříže www.cckcb.cz.

15.02.2013

Dohromady 4,2 milionu korun chce letos uvolnit Jihočeský kraj v rámci programů podpory práce s dětmi a mládeží na rok 2013. Rada Jihočeského kraje 7. února 2013 schválila, že o granty v celkové výši 4,16 milionu se podělí 114 žadatelů. O grantech v celkové výši 40 tisíc určených pro další dva žadatele rozhodne 7. března 2013 Zastupitelstvo Jihočeského kraje.

V kompetenci rady kraje je totiž rozdělovat částky na jednotlivé granty do 200 tisíc korun. O penězích nad touto hranicí, či v případě, že je příjemce obec, rozhoduje zastupitelstvo.
„Snažíme se pravidelně podporovat organizace, které pomáhají dětem a mládeži aktivně vyplnit jejich volný čas. Výraznou měrou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 211/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku