Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

21.01.2013

Na pozvání hejtmana Jiřího Zimoly navštívil Jihočeský kraj generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Kolář v doprovodu oblastního ředitele Josefa Hendrycha a svého poradce Vojtěcha Kocourka.

Na jednání, kterého se za vedení kraje zúčastnil rovněž radní pro dopravu Antonín Krák, vyzdvihli oba partneři vysokou úroveň vzájemné spolupráce při rozvoji železniční infrastruktury a zabezpečení provozu drážní dopravy v jihočeském regionu. Výsledkem dobré atmosféry jednání je dohoda o aktualizaci společného memoranda o spolupráci při rozvoji dopravní infrastruktury na železnici v rámci územního obvodu Jihočeského kraje, které bylo uzavřeno v roce 2009. Nový dokument...

Označení vojenského újezdu Boletice. Foto: ČT24 (92.09 KB) 18.01.2013

Některé obydlené lokality ve vojenském újezdu Boletice mohou být po jeho zmenšení samostatnými obcemi. Ministerstvo obrany plánuje opuštění 12% procent území vojenského újezdu Boletice. Sídelní útvar Boletice se připojí k obci Kájov, část území bude připojena k obcím Křišťanov, Ktíš, Chvalšiny, Želnava, městu Horní Planá a nová by byla obec Polná na Šumavě s místní částí Květušín. V těchto dnech se hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sešel se zástupci vojenského újezdu Boletice a zástupci občanů budoucích nových samostatných obcí, aby se nechal informovat o vývoji situace. „Jde o to, aby si obce vyjednaly dobré startovací podmínky. Aby měly budoucnost, musí mít také do...

Technika Správy a údržby silnic Jihočeského kraje v plném nasazení. Foto: SÚS JČK (79.39 KB) 18.01.2013

Aktuální informace o sjízdnosti a zimní údržbě na vybraných komunikacích I., II. a III. tříd na území jižních Čech naleznou řidiči na webových stránkách Jihočeského kraje pod složkou BESIP, konkrétně na adrese besip.kraj-jihocesky.cz.

„V rámci projektu BESIP reagujeme tímto on-line zpravodajstvím na zhoršené klimatické podmínky ve snaze usnadnit lidem cestování na území jižních Čech," uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák.
Informace jsou zobrazeny formou záznamu o průjezdech vozidel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje, obsahují mapku a nezbytný komentář.

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje má k dispozici zhruba 60 sanit / foto: ZZS JČK (100.87 KB) 17.01.2013

Průtahy výběrového řízení na dodavatele nových sanitek způsobené námitkami jedné ze zúčastněných firem. To byl hlavní důvod toho, že Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje (ZZS JČK) nemohla v loňském roce pokračovat v plánované obměně svého vozového parku. Nákup čtyř nových sanit tak zůstal jen na papíře a vozy na jih Čech dorazí až letos. „Je to nepříjemné, protože jsme počítali s tím, že budeme moci některá starší vozidla vyřadit a dodržet tak plán jejich pravidelné obměny. Nejde o to, že by byla v nějakém dramatickém technickém stavu, ale vzhledem k jejich stáří roste počet oprav, což značně prodražuje provozní náklady," uvedl ředitel ZZS JČK Marek...

Foto: žehnání rekonstruovaných křížů ve Zlivi na Českobudějovicku (3649.17 KB) 16.01.2013

S cílem uchovat cenné kulturní dědictví a neopakovatelný ráz jihočeské krajiny podpoří v letošním roce Jihočeský kraj zachování a obnovu historických památek prostřednictvím grantů v celkové výši 20 miliónů korun. Vyčlenění těchto prostředků pro rok 2013 z rozpočtu kraje schválilo v prosinci krajské zastupitelstvo. Další milión na obnovu drobné sakrální architektury v krajině v roce 2013 se hejtmanství pokusí získat odspolečnosti ČEZ, která touto částkou přispěla i v roce 2012.

Ze zmíněných dvaceti miliónů korun je alokováno 14,3 miliónu pro grantový program Nemovité kulturní památky, tři milióny vyčlenil kraj na Zvýšené náklady obnovy památkově chráněných staveb, 700...

Foto: přednáška v PM (162.09 KB) 14.01.2013

Prácheňské muzeum v Písku pořádá ve čtvrtek 17. Ledna 2013 v 16:00 hod přednášku cestovatelsko-přírodovědného cyklu „Itálií na kole". Známý cestovatel a cyklista František Šesták seznámí návštěvníky se zážitky a obrázky ze své další cesty.
Přednáška se koná v přednáškovém sále muzea na dolním nádvoří - vchod průchodem Obchodní akademie, vstupné je 10,- Kč.

14.01.2013

Až 27 tisíc korun může získat v průběhu tříletého studia učeň, který úspěšně absolvuje některý z dvanácti podporovaných učebních oborů v rámci grantového programu Stipendijního motivačního programu Jihočeského kraje, pravidelně vypisovaného od roku 2010. Základní podmínkou žáka v denní formě studia pro získání stipendia je řádné plnění studijních povinností a pravidelná docházka do školy. Stipendista nesmí mít sníženou známku z chování ani opakovat ročník, pak nárok na stipendium pro další období ztrácí.

„Cílem stipendijního motivačního programu je zvýšit zájem žáků nejen posledních ročníků základních škol o učební obory, jejichž absolventů je na trhu práce...

11.01.2013

Jihočeský kraj se na veletrhu cestovního ruchu Region Tour 2013 představí jako výstavní region. Kromě tradiční turistické nabídky bude prezentovat také novinky pro hlavní sezónu. Veletrh se uskuteční od 17. do 20. ledna v Brně. Turistické atraktivity jižních Čech v jihočeské expozici budou nabízet téměř dvě desítky vystavovatelů - Jihočeská centrála cestovního ruchu, Nadace Jihočeské cyklostezky, ale také města Tábor, Borovany, Strakonice a mnoho dalších. Své taháky připravované na hlavní turistickou sezónu představí Alšova Jihočeská galerie a organizátoři přeshraniční Zemské výstavy ve městech Český Krumlov, Vyšší Brod, Bad Leonfelden a Freistadt.

Už tradičně jižní Čechy...

10.01.2013


Počet nemocných chřipkou v tuto chvíli ještě nedosáhl hranice epidemie, ale ve srovnání s posledním prosincovým týdnem počet onemocnění v Jihočeském kraji stoupl téměř o 30 %. Proto bych rád touto cestou apeloval na všechny obyvatele, aby chránili před chřipkou nejen sebe, ale také své okolí a nepodceňovali příznaky chřipky, včas navštívili lékaře a dodržovali preventivní hygienická opatření. S tímto také souvisí moje prosba, aby i přesto, že nebyl kromě českobudějovické nemocnice, kde byl zaznamenán nárůst těžkých onemocnění chřipkou včetně případu prasečí chřipky, vydán zákaz návštěv v nemocnicích, aby je Jihočeši pokud možno co nejvíce omezili.

Pokud stav dosáhne...

« Předchozí        Aktuální stránka: 213/529        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku