Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

13.11.2012


První dny po ustanovení vládní koalice v Jihočeském kraji jsou plné výměn názorů a vyjadřování nesouhlasných či naopak souhlasných postojů k tomu či onomu. Je to tak dobře, vždyť svobodné projevy názorů jsou výsostným právem demokracie. Bohužel, věcná diskuse je částečně nahrazována hysterií směřující k nepříjemně dusné atmosféře.

Touto cestou se chci razantně ohradit proti prohlášením, která naznačují, že podporuji komunistickou ideologii. KSČM je levicovým subjektem, stejně jako sociální demokraté, proto je logické, že naše politické programy mají například v sociální oblasti či zdravotnictví styčné body. Zároveň se však v mnohých oblastech zásadně odlišují, a to...

Foto: Investice do vzdělávání (39.83 KB) 13.11.2012

Oddělení řízení grantů a projektů pořádá bezplatný Seminář pro předkladatele projektů do 2. výzev 2. globálních grantů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK).

Operační program je zaměřen na zvyšování úrovně vzdělanosti prostřednictvím modernizace systémů vzdělávání a jejich propojení do komplexního systému celoživotního učení. Podpora směřuje mimo jiné na zlepšení pracovních podmínek v oblasti výzkumu a vývoje ve smyslu dotování činnosti výzkumných týmů i činnosti jedinců, mobility výzkumných pracovníků mezi pracovišti apod.

K vyhlášení výzev pro předkladatele projektů v rámci OPVK dojde již 19. listopadu 2012. Jedná se o výzvy pro oblasti...

Foto: Rotopedtours a Pěškotours 2012 (42.13 KB) 12.11.2012


Udržet si kondici, zastavit ubývání sil kvůli nedostatku pohybu a udělat něco pro své zdraví. Hlavně z těchto důvodů se přidalo k akci Rotopedtours a Pěškotours 2012 62 domovů pro seniory, denních stacionářů nebo seniorských klubů z celé České republiky. Původní zaměření, jízda na rotopedu a sčítání ujetých metrů a kilometrů, bylo v roce 2010 rozšířeno o aktivní chůzi pro ty, kdo nevlastní rotoped nebo nemohou zvládat jízdu na kole. „Cílem je povzbuzení seniorů ke zvyšování pohybové aktivity, zvýšení jejich sebejistoty i obecná podpora zdraví," uvedla předsedkyně Národní sítě podpory zdraví Kateřina Janovská, která projekt organizuje. „Chceme upevnit a...

Foto: tablety nahradí učebnice (137.03 KB) 12.11.2012


Gymnázium Dačice bylo jako jediná jihočeská škola vybráno nakladatelstvím FRAUS mezi 19 škol z celé ČR do pilotního projektu „FLEXIBOOK 1:1". Jde o doposud největší projekt digitální výuky v podmínkách českého školství. O zařazení Gymnázia Dačice do projektu rozhodl aktivní přístup školy k nasazování nejmodernějších výukových metod v posledních dvou školních letech.

V rámci projektu byla vybrána z každé školy jedna třída, jejíž žáci budou pro výuku ve třech předmětech používat místo učebnic tablety iPad2. Na Gymnáziu Dačice získali tablety žáci tercie osmiletého gymnázia, kteří je budou využívat v matematice, českém jazyce a fyzice. Všichni žáci budou mít...

9.11.2012

První prosincový den si lidé na celém světě připomínají oběti nemoci AIDS. Díky iniciativě OSN, která tento den vyhlásila jako světový den boje proti AIDS, se více hovoří o této zákeřné nemoci, která je považována za jednu z nejhorších nemocí vůbec a novodobou metlu lidstva a má na svém kontě miliony mrtvých. V Jihočeském kraji proběhne dne 30. listopadu 2012 celodení akce na podporu boje proti AIDS.

Podrobný program akcce naleznete v příloze. Na veškeré koncerty, přednášky a besedy je vstup vzdarma. I. část programu je určena především studentům ZŠ, SŠ, SOŠ. Pro účast v první části programu je nutná rezervace.

Foto: podpis koaliční smlouvy (171.14 KB) 9.11.2012

Zástupci ČSSD a KSČM, stran které v krajských volbách 2012 v Jihočeském kraji obdrželi nejvíce hlasů, dnes uzavřeli a podpisem stvrdili koaliční smlouvu pro volební období 2012-2016. K jejímu konečnému znění se propracovali po třech týdnech vyjednávání. Obě strany se ve smlouvě zavázaly k všestrannému rozvoji Jihočeského kraje. Především pak v zásadních oblastech, kterými jsou zdravotnictví, sociální služby, školství, doprava a dopraví obslužnost, životní prostředí či rozvoj venkova. „Ale například i větší transparentnost při zadávání všech veřejných zakázek," zdůraznil jeden z parametrů koaliční smlouvy hejtman Jiří Zimola.

Předseda krajské organizace KSČM Petr...

Foto: Rada Jihočeského kraje (167.41 KB) 9.11.2012


Na ustavujícím jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje byli dnes zvoleni radní. Stali se jimi členové ČSSD a KSČM, tedy dvou stran, jejichž zástupci včera podepsali koaliční smlouvu o spolupráci ve vedení Jihočeského kraje v letech 2012-2016. Hejtmanem by opět zvolen Jiří Zimola (ČSSD), který funkci zastává od roku 2008. V jedenáctičlenné radě budou mít sociální demokraté osm a komunisté tři členy.

První náměstkyní hejtmana byla zvolena Ivana Stráská, která stejně jako v minulém volebním období povede resort sociálních věcí a zdravotnictví. Náměstkem hejtmana se stal také Jaromír Slíva (ČSSD), v jehož kompetenci bude regionální rozvoj, investice a zakázky. Oblast...

7.11.2012


Dne 5.11.2012 vyhlašuje Jihočeský kraj Dotační program Jihočeského kraje pro poskytování příspěvků v oblasti kultury a Dotační program Jihočeského kraje pro poskytování příspěvků na přehlídky a soutěže. Uzávěrka příjmu žádostí je do 5.12.2012 ve 14.00 hod. Pravidla pro žadatele včetně elektronické žádosti o grant jsou k dispozici na internetové stránce Jihočeského kraje v sekci Aktuální výzvy - granty a příspěvky Jihočeského kraje.

Foto: Seminář - kronikáři (170.09 KB) 6.11.2012

Odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje uspořádal ve čtvrtek 1. listopadu 2012 tradiční odborný seminář na téma Kroniky. Kronikáři se tentokrát sešli v prostorách Wortnerova domu Alšovy jihočeské galerie v Českých Budějovicích.

Seminář vedl Tomáš Hromádka, uznávaný odborník v oboru kronikářství a dlouholetý kronikář Velké a Malé Chuchle, který ho zaměřil na konkrétní témata a problémy, se kterými se kronikáři při své práci setkávají. Byly projednány novinky v platné legislativě a ve formální úpravě kroniky, diskutovalo se nad tématem kronikářské identity, tj. kronikář ve vztahu k obci a občanům, dále se hovořilo o využití počítače a internetu v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 214/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku