31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Nordic Walking Tour 2013. (132.88 KB) 8.04.2013


Návštěvníci Slavonic budou mít 27. dubna šanci protáhnout si celé tělo a zvýšit si kondici při akci nazvané Nordic Walking Tour 2013. Nordic walking (severská chůze) je disciplína vhodná pro každou věkovou i výkonnostní kategorii a je možno ji provozovat po celý rok. Z klasické chůze se díky použití speciálních hůlek stává vysoce účinný trénink celého těla. Tato nově se rozvíjející sportovní aktivita má své příznivce i v Jihočeském kraji, který jako by byl pro vycházky přímo stvořený.

Navštivte Slavonice a vyzkoušejte si společně s celou rodinou nordic walking na vlastní kůži. Instruktoři vás naučí správný krok a doporučí hole k zapůjčení. Pro účastníky pochodu jsou...

Foto: Pachový ohradník tvoří kůl, případně strom, nastříkaný pěnou se zvěř odpuzující látkou. Ohradníky mohou být vzdálené až 20m od krajnice vozovky. (195.73 KB) 8.04.2013

Díky rozmístění dalších tzv. pachových ohradníků se řidiči budou moci na jihočeských silnicích cítit zase o něco bezpečněji. Ty totiž zabraňují tomu, aby se zvěř zdržovala u silnice, čímž se snižuje riziko, že skončí pod koly vozidel a případně způsobí dopravní nehodu.

V Jihočeském kraji je přes šest tisíc kilometrů silnic, z toho 460 kilometrů lemují pachové ohradníky. Během roku 2013 by se mohl tento počet zvýšit zhruba na 660 kilometrů. A to díky investici 504 tisíc korun určené na pořízení dalších těchto odpuzovačů zvěře. Z toho 349 tisíc korun má v rozpočtu přichystáno Jihočeský kraj, 150 tisíc poskytne jako dar Nadace pojišťovny Generali a pět tisíc daruje Hasičská...

Foto: konference Rok 1953 v Československu. (143.38 KB) 4.04.2013

Jihočeské muzeum připravilo ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Státním archivem v Třeboni a Českých Budějovicích konferenci na téma Rok 1953 v Československu.

Konference proběhne ve dnech 17. -18. dubna 2013 v prostorách Státního okresního archivu v Českých Budějovicích, Rudolfovská 40.

Podrobné informace a program naleznete na www.ustrcr.cz/cs/konference. Registrace zájemců na emailu eva.kubatova@ustrcr.cz.

Foto: Libín-S v Americe. (140.46 KB) 4.04.2013


Folklorní soubor Libín-S Prachatice se v červnu 2012 zúčastnil mezinárodního folklorního festivalu International FolkFest Murfreesboro ve státě Tennessee v USA. Úspěšně reprezentoval město Prachatice, Jihočeský kraj, Folklorní sdružení České republiky i celou Českou republiku.

Libín-S Prachatice spolu s dalšími soubory vystupoval nejen na pódiích v halách, na náměstích, ale také v domovech důchodců, v hospicech, ve škole, v kostele a navštívil i budhistický klášter. Členové souboru měli možnost navštívit „hlavní město" country hudby Nashville a palírnu známé whisky. Členové souboru si z cest přivezli tisíce fotografií, hodiny videozáznamů, suvenýry nebo...

ZimolaPšenica2013P1010027 (113.85 KB) 3.04.2013

Na Senovážné náměstí v Praze, kde sídlí Folklorní sdružení ČR, přišel na jednání jihočeský hejtman Jiří Zimola. S předsedou FoS ČR Zdeňkem Pšenicou pokračovali v rozhovorech o letošní folklorní sezóně v jihočeském regionu, načatých již koncem ledna na setkání v Českých Budějovicích.

Jiří Zimola a Zdeněk Pšenica probrali kontury přijetí ředitelů folklorních festivalů a starostů příslušných měst na Krajském úřadu Jihočeského kraje, stanovené na 30. dubna. Zdeněk Pšenica informoval hejtmana Jiřího Zimolu o aktuální situaci z hlediska přípravy jihočeských folklorních festivalů. Folklorní sezónu v Jihočeském kraji už prakticky zahájilo krajské kolo dětské soutěže ve zpěvu...

DSC_0377 (100.02 KB) 3.04.2013

Krajská Rada seniorů se dnes sešla s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou. Předseda krajské rady seniorů Václav Minařík informoval hejtmana o činnosti seniorské rady, ale také o vzniku seniorského senátu, který už téměř rok funguje na úrovni města České Budějovice. S hejtmanem senioři probírali také možnost zapojení seniorů do činnosti volených orgánů Jihočeského kraje. Uvažuje se o jejich zapojení do Sociální komise Rady Jihočeského kraje. Dále byla dohodnuta spolupráce Jihočeského kraje při prezentaci činnost a aktivit Rady seniorů, především pak přednáškové činnost, kterou senioři pro své vrstevníky pravidelně připravují.

V závěru dnešního jednání hejtman Zimola...

Foto: Prachatice žily hudbou. (106.94 KB) 2.04.2013


Ve dnech 20. - 23. března 2013 se Prachatice staly místem konání 36. ročníku Hudebního festivalu středních pedagogických škol a vyšších odborných škol pedagogických. Pořádající VOŠ sociální a Střední pedagogická škola v Prachaticích přivítala ve svých prostorách zástupce deseti škol, v soutěžích se představilo přes 200 žáků škol. Spolu s pedagogickým doprovodem, účinkujícími a organizátory bylo v akci zapojeno téměř 300 lidí.

V zahajovacím slavnostním koncertu se hudbymilovnému publiku představily soubory spjaté se SPgŠ, které již neodmyslitelně patří do kulturního povědomí Prachatic - vokálně instrumentální soubor Cink, Klarinetový soubor Prachatice, ženský vokální...

2.04.2013

Celkem 3 380 lidí se v roce 2012 obrátilo na Sdružení obrany spotřebitelů Jihočeského kraje (SOS JčK), tedy zhruba o 50 víc, než tomu bylo v předešlém roce. Nejčastěji žádali o pomoc při přechodu k jinému dodavateli energií. Uvedla to koordinátorka SOS JčK Libuše Oulehlová na semináři nazvaném Jak nenaletět v každé situaci, který pořádalo Europe Direct centrum 29. března 2013 v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Zúčastnit se jej mohli zájemci z celých jižních Čech.

„Těší nás, že se nám podařilo většinu případů dotáhnout do úspěšného konce a splnit tím naši úlohu, kterou je hájení zájmů spotřebitele," dodala Oulehlová.

Pracovníci sdružení obrany...

2.04.2013

Jednu z nejzatíženějších křižovatek v Českých Budějovicích čeká přestavba. Jedná se o křižovatku silnice II/156 a III/00354, Mánesova, Lidická - České Budějovice. Rada Jihočeského kraje na své zítřejší schůzi bude (dne 4. dubna 2013) schvalovat zadání veřejné zakázky na rekonstrukci tohoto dopravního uzlu. Zmíněná křižovatka se v současné době nachází na 5. místě Programu opatření na silnicích II. a III. třídy na území Jihočeského kraje realizovaných v rámci Strategie bezpečnosti silničního provozu. Úpravy křižovatky mají přispět jak k bezpečnosti řidičů i chodců, tak k plynulosti dopravy v krajském městě.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejvíce zatížených...

« Předchozí        Aktuální stránka: 222/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku