Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Předání ocenění Ivance Wolkové (95.21 KB) 15.08.2012

Cena hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic Jihočeského kraje má své první laureáty: paní Ivanku Wolkovou a pana Jiřího Drhovského.

Cena byla oběma laureátům udělena hejtmanem Jihočeského kraje Mgr. Jiřím Zimolou u příležitosti vyhlášení Vesnice roku 2012 dne 11. 8. 2012 ve vítězné obci Řepice.

Ivanka Wolková získala ocenění za celoživotní činnost v oboru Lidové pečivo, kraslice, výrobky ze slámy, betlémy.

Jiří Drhovský byl oceněn za celoživotní činnost v oboru Lidové hračky, betlémy.

Medailony obou oceněných je možno shlédnout na portálu www.jihoceskaremesla.cz

Během září tohoto roku bude vyhlášena další výzva k...

14.08.2012

Jednou z aktivit individuálního projektu Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji je aktualizace Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2014-2016, v rámci které v současné době probíhají pravidelná setkání pracovních skupin.

Aktualizace se účastní bezmála 60 osob z řad zadavatelů, poskytovatelů a uživatelů sociálních služeb. Jednání pracovních skupin jsou otevřená a pro zainteresovanou veřejnost je stále možnost se do této aktivity zapojit. Sledujte webový portál Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji (www.kpjck.cz), kde jsou pravidelně zveřejňovány aktuální informace o jednání pracovních skupin, případně kontaktujte...

Foto: radost řepických při předávání ceny (166.22 KB) 13.08.2012


V Řepici na Strakonicku, která se stala Jihočeskou Vesnicí roku 2012, se v sobotu 11. srpna slavnostně předávala ocenění a slavilo se. Řepice zvítězila v konkurenci 31 přihlášených jihočeských obcí v 18. ročníku soutěže. Druhé místo obsadila obec Vrábče z Českobudějovicka a třetí příčka patří obci Slabčice na Písecku. Bílou stuhu za činnost mládeže si odnesla obec Tálín, modrá stuha za společenský život letos patří obci Pištín, Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu míří do Kučeře a Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí připadla obci Kestřany. Dále byly předány diplomy a čestná uznání.

V rámci soutěže Vesnice roku je každý rok udělována...

Foto: předání certifikátu pro mapu s největším počtem českých logovtipů (116.63 KB) 9.08.2012

Turisté na jihu Čech si mohou pořídit unikátní mapu, na které je 171 logovtipů. Všechny nakreslil malíř Jaroslav Kerles a charakterizují turistické cíle v Jihočeském kraji. Jednotícím prvkem je postava kapra Jakuba. Na slavnostním křtu mapy, která bude zapsaná do České knihy rekordů, hejtman Jiří Zimola poděkoval Jaroslavu Kerlesovi za 17 let trvající práci na logovtipech s kaprem Jakubem. „Je to nepředstavitelný kus práce, která je přínosem pro rozvoj turistického ruchu v Jihočeském kraji. Věřím, že mapa se 171 místy, které jste označil pro dané místo charakteristickou postavičkou kapra Jakuba, napoví turistům, kam se vydat. Určitě s ní budou rádi cestovat a sbírat...

Foto: nový inkubátor (112.45 KB) 7.08.2012

Dnes (7.8.2012) došlo ke slavnostnímu předání nového novorozeneckého inkubátoru SI-600 na novorozenecké oddělení prachatické nemocnice. Přístroj přivezli zástupci dodavatele, společnosti TSE spol. s r. o. České Budějovice, a slavnostně jej předali primáři dětského a novorozeneckého oddělení MUDr.Kyliánovi k užívání. Podle slov lékaře i sester z oddělení přístroj přispěje k dalšímu zlepšování péče o ty nejmenší a jejich bezpečí.

Přístroj byl zakoupen nemocnicí s použitím finančního výnosu dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád 2. Ten pořádal Martin France a jeho Martin Production dne 9.6.2012 v krásném okolí Martinského Mlýna v Hrádku u Pečína nedaleko Trhových...

7.08.2012

Také v Jihočeském kraji se letos 12. a 13. října uskuteční Krajské volby 2012. Rozhodne se v nich, kdo bude v následujících čtyřech letech region spravovat. Kandidátní listiny mohly politické strany, politická hnutí a jejich koalice podávat na Krajský úřad Jihočeského kraje do 7. srpna 2012 od 16:00 hodin. O přízeň voličů se na jihu Čech bude v letošních volbách ucházet 18 politických stran a uskupení. V roce 2008 jich bylo 13.

Jako první letos svou kandidátní listinu podala Občanská demokratická strana, a to 30. července. Poslední možný den podávání kandidátních listin (7.8.) je na úřad přinesly zmocněnci čtyř politických stran. Jako poslední byla přijata kandidátní...

Foto: European youth parliament (49.01 KB) 2.08.2012


European Forum Budweis 2012 proběhne v Českých Budějovicích ve dnech 2. -12. srpna 2012 a zúčastní se ho na 170 studentů z celé Evropy. Záštitu nad nadcházejícím zasedáním v Českých Budějovicích převzal předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch.

Studenti budou rokovat o nejaktuálnějších problémech mezinárodní politiky. Hlavním tématem tohoto zasedání bude meziregionální spolupráce v Evropě. Toto téma je jedním z nejdůležitějších v regionu jižních Čech.

Evropský parlament mládeže (anglicky European Youth Parliament - EYP) je nepolitická a nevýdělečná mezinárodní studentská organizace. EYP pořádá konference, na kterých převážně středoškolští studenti diskutují o...

Foto: pozvánka (116.58 KB) 1.08.2012

Město tábor a Jihočeský kraj si Vás dovolují pozvat na výstavu fotografií z několika ročníků Táborských setkání s neobvyklými pohledy na město ve 3D.

Výstava byla zahájena 1.8.2012 ve vstupních prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici u Zimního stadionu a potrvá po celý měsíc srpen.

Foto: partneři akce (47.08 KB) 25.07.2012

Nejlepší plavci ČR změří své síly již v VIII. ročníku mezinárodního závodu v dálkovém plavání, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjedou účastníci loňského Mistrovství světa v plavání v Číně a účastnici světového poháru (např. Silvie Rybářová obsadila při letošním červnovém závodě na 36 km Capri - Neapol 3. Místo). Dále se pak závodu zúčastní přemožitelé kanálu La Manche, další špičkový plavci především z ČR a také široká veřejnost, která má tak možnost prověřit své plavecké dovednosti. V rámci přípravy na srpnové ME ve Švédsku v záchranném sportu také dorazí reprezentace Vodní záchranné služby ČČK.

Vodní záchranáři ČČK a...

« Předchozí        Aktuální stránka: 224/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku