31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

15.03.2013

Mezinárodní projekt BELL, kterého se v minulých dvou letech účastnili žáci a žákyně OA a VOŠE Tábor pod vedením Mgr. Aleny Jandlové a Heleny Průšové, dosáhl významného úspěchu na poli mezinárodních vzdělávacích projektů. V evropské soutěži eTwinnig, do které bylo přihlášeno 300 projektů z celé Evropy, získal vynikající druhé místo.

eTwinning je aktivita Evropské komise, do které se od jejího vzniku v roce 2005 zapojilo již více než 195 000 evropských učitelů. Ti společně realizují mezinárodní vzdělávací projekty online, tedy s využitím informačních a komunikačních technologií. Ke kontaktům se svými evropskými spolužáky využívají bezpečné prostředí virtuální třídy, které...

Foto: Setkání reprezentace českých a moravských krajů s prezidentem Milošem Zemanem (135.13 KB) 15.03.2013


V Praze se 13. března na pracovním obědě setkala reprezentace českých a moravských krajů vedená hejtmanem a předsedou Asociace krajů ČR Michalem Haškem. Hlavním bodem jednání bylo nastavení nové spolupráce mezi kraji ČR a prezidentem České republiky Milošem Zemanem a představení současné situace v krajích. Hejtmani také s prezidentem Zemanem hovořili o špatné komunikaci vlády Petra Nečase s kraji, která zásadním způsobem negativně ovlivňuje rozvoj regionů. Prezident Zeman v úvodu ocenil hospodaření krajů, které považuje za lepší, než hospodaření centrální vlády. Hejtmani pak informovali prezidenta republiky o aktuálních problémech každého jednotlivého regionu a o nezájmu...

Foto: Den Irska v ČB (67.10 KB) 15.03.2013


Milovníci irské literatury, kuchyně či hudby si přijdou na své během literárně-hudebního večera, který se bude konat u příležitosti předsednictví Irska v Radě Evropské unie. Akce se uskuteční v prostorách klubu Horká Vana v Českých Budějovicích v sobotu 16. března od 19 hodin.

Přijďte se zaposlouchat do originálních příběhů britského autora irského původu Oscara Wilda (1854-1900). V netradičních pohádkách tohoto světově proslulého spisovatele může čtenář (v tomto případě posluchač) nalézt jak společenskou satiru, tak řadu symbolických významů. To se někdy může dít, jak autor varuje, jen na „vlastní nebezpečí".

Ochutnejte vybrané irské speciality a...

15.03.2013

Klub přátel Jihočeského divadla pořádá ve středu 20. března prezentaci knihy „Můj život s operou" spisovatele Jana Vaněčka. Kniha rekapituluje vzpomínky První dámy české operní režie Inge Švandové - Koutecké. Představení knihy bude spojeno s autogramiádou a zároveň si u této příležitosti bude možné novou knihu zakoupit.

Pořad začne v 16 hodin v českobudějovickém Malém divadle v Hradební ulici č. 18. Hosty pořadu budou kromě autorů knihy i Věra Zabilková, Miroslav Smyčka, Petr Dopita, Radek Žalud a další. O hudební doprovod se postará Ladislav Tříska.

Inge Švandová - Koutecká působila 11 let v Jihočeském divadle jako operní režisérka. V roce 2004 obdržela...

Foto: Výhodou systému je, že lékař záchranné služby využívá osobní vůz, tudíž je mobilní a může se rychleji přesouvat mezi jednotlivými případy. (122.19 KB) 15.03.2013

Po silnici uhání k naléhavému případu záchranáři v sanitě s rozsvícenými majáky a se spuštěnou houkačkou. O chviličku později je následuje osobní vůz ve stejných barvách, jehož osádku tvoří lékař doprovázený dalším záchranářem. Takto, zjednodušeně řečeno, funguje v praxi tzv. Rendez - Vous systém, který byl na jihu Čech poprvé zaveden zhruba před pěti lety.

„Jeho hlavní princip spočívá v tom, že jeden lékař záchranné služby je schopen spolupracovat s několika dalšími osádkami záchranářů. Díky tomu, že je mobilní, není fixován na velkou sanitu a jednoho pacienta a v případě potřeby se může přesunout k jinému případu," vysvětlil Marek Slabý, ředitel Zdravotnické...

14.03.2013

SOŠ Blatná v únoru tohoto roku (18. - 21. 2. 2013) hostila 34 žáků a učitelů z 6 zahraničních škol. A to v rámci projektu partnerství škol Comenius s názvem Photography as a Pedagogical Tool/Fotografie jako pedagogický nástroj.

Zahraniční žáci byli ubytováni v 19 českých hostitelských rodinách v Blatné a okolních obcích. Dva projektové dny strávili žáci ve škole a další dny se věnovali exkurzím a výletům. Program pobytu zahrnoval nejen sportovní utkání (fotbal, volejbal a staročeská hra holomajzna), ale také vzdělávání při hodinách angličtiny, němčiny, českého jazyka, matematiky, písemné a elektronické komunikace.

Hlavní projektovou aktivitou byla mezinárodní...

14.03.2013

Útulky, které se starají o zvířata, se rozhodl v roce 2013 podpořit Jihočeský kraj částkou 610 tisíc korun. Stane se tak v rámci stejnojmenného grantového programu, jehož pravidla schválilo 7. března 2013 krajské zastupitelstvo.

Jednotliví zájemci o dotaci, jejíž maximální výše činí 60 tisíc korun, se mohou do grantového programu přihlásit do 29. března 2013. Následně žádosti posoudí hodnotící komise a vybrané projekty předloží ke schválení Radě Jihočeského kraje a zastupitelstvu 16. května 2013.

„Jihočeský kraj v rámci uvedeného programu podporuje zařízení, která se starají o nalezená, stará, opuštěná, nemocná, odebraná, týraná či jiným způsobem handicapovaná...

13.03.2013


Jihočeský kraj nabízí i v roce 2013 pomoc obcím do 10 000 obyvatel, školám, občanským sdružením, nadacím a dalším veřejnoprávním a neziskovým subjektům, jejichž projekty získají příslib dotace z evropských fondů či jiných evropských dotačních titulů. 8. března 2013 vyhlásil Jihočeský kraj příspěvkový program na financování úroků z úvěrů či půjček, které si výše uvedené subjekty musejí vzít na předfinancování svých projektů. Úroky jsou většinou výdajem, který z evropských peněz nelze hradit, což zejména pro neziskové organizace znamená zvýšenou finanční zátěž a mnohdy zásadní překážku pro podání žádosti o evropskou dotaci.

Na příspěvkový program uvolnil Jihočeský kraj...

13.03.2013


Prácheňské muzeum v Písku rozšíří v letošním roce svou bohatou činnost o mezinárodní akce ve spolupráci s městskými muzei v německých partnerských městech Wetzlaru (Hessensko) a Deggendorfu (Bavorsko). V uplynulých letech už proběhlo několik samostatných výměnných výstav, přednášek a setkání. V loňském roce se ředitelé muzeí Jiří Prášek (Prácheňské muzeum v Písku), Anja Eichler (Städtische Museen Wetzlar) a Birgitta Petschek-Sommer (Stadtmuseum Deggendorf) opakovaně setkali a vznikla přitom řada zajímavých nápadů. Díky podpoře města Písek a Česko-německého fondu budoucnosti se letos uskuteční celý cyklus akcí pro veřejnost i pro odborné pracovníky muzeí.

V březnu...

« Předchozí        Aktuální stránka: 226/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku