Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

17.09.2012


Společné cvičení českých a rakouských vodních záchranářů na Lipně a projížďka po česko-rakouské cyklostezce Via Verde se uskuteční v rámci oslav Dne evropské spolupráce v jižních Čechách. Akce se koná 21. září. Na Lipně - v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku, startuje v 10 a v Horní Stropnici na Českobudějovicku v 15.45 hodin.

Cílem oslav je představit a přiblížit veřejnosti výsledky přeshraničních projektů podpořených Evropskou unií. Konkrétně mezi jihem Čech a Rakouskem. Oslavy v duchu motta „Společné hranice nás sbližují" se uskuteční v Evropě vůbec poprvé.

Návštěvníci Dolní Vltavice se mohou mimo jiné těšit na ukázky záchranářského materiálu,...

13.09.2012

Škrty Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) přímo ohrožují další existenci nemocnic v Českém Krumlově a Prachaticích. Zástupci Jihočeského kraje se marně snaží vyvolat jednání s pojišťovnou, která by vedla k uklidnění už nyní mimořádně napjaté situace. Jihočeský hetman Jiří Zimola a jeho náměstkyně pro zdravotní a sociální sféru Ivana Stráská proto oslovili se žádostí o jednání přímo ředitele VZP Pavla Horáka.
„V žádném případě nepřipustíme záměry zdravotních pojišťoven, které chtějí svým přístupem zlikvidovat nemocnici v Českém Krumlově a Prachaticích a výrazně omezit péči ve Strakonicích a Písku," konstatoval jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Prioritou kraje...

13.09.2012

V sále Secese v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích byli ve středu 12. září slavnostně oceněni studenti Jihočeských škol, kteří se s úspěchy zúčastnili celostátních kol soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a dalšími vyhlašovateli. Ocenění za reprezentaci Jihočeského kraje na nejprestižnějších vědomostních soutěžích a soutěžích odborných dovedností předali studentům radní Jana Krejsová a náměstek hejtmana František Štangl.

Mezi nejúspěšnější oceněné studenty, kteří se dokázali prosadit i v mezinárodních soutěžích, patřil František Petrouš. Student Gymnázia Jírovcova byl členem čtyřčlenného družstva České...

Foto: MS v rogainingu (214.59 KB) 12.09.2012


Zisk 2 110 bodů, tedy zhruba polovina maxima, a skvělé 27. místo v kategorii muži veteráni nad 40 let. S tímto výsledkem se vrátil dvoučlenný tým orientačních běžců TJ OB České Budějovice Martin Brožka a Lubomír Hošek z 10. Mistrovství světa v rogainingu. To se konalo na přelomu srpna a září v okolí města Přebuz u Karlových Varů a uvedené duo se závodu mohlo zúčastnit i díky významné finanční podpoře Jihočeského kraje.

V konkurenci více než 360 týmů z 30 zemí se Jihočeši na trati dlouhé 100 kilometrů neztratili ani v hlavní kategorii mužů, kde obsadili 68 místo a v absolutním pořadí byli 110. Tedy vždy v první třetině startovního pole.

Rogaining je extrémní...

12.09.2012

Deset jihočeských obcí a Svazek obcí Strakonicka se může těšit na dotaci více než 2,1 milionu korun. Uvedenou sumu, kterou si rozdělí, použijí na likvidaci následků škod způsobených živelními pohromami v období června až srpna letošního roku. Poskytnutí mimořádné dotace Rada Jihočeského kraje doporučuje ke schválení zastupitelstvu, které o ní rozhodně na svém zasedání 25. září.

„Chceme obcím kompenzovat prostředky, které musely vynaložit ze svých rozpočtů k odstranění škod na obecním majetku k nezbytnému zabezpečení funkčnosti infrastruktury a života v obci. Jedná se například o náklady na zprůjezdnění komunikací, funkčnost kanalizace, vodovodů, zařízení sloužící k...

12.09.2012

Částku 3,5 milionu korun chce v letošním školním roce uvolnit Jihočeský kraj v rámci Stipendijního motivačního programu pro žáky vybraných učebních oborů. O grant se mohou ucházet střední školy zřizované Jihočeským krajem od středy 12. září do 14 hodin 12. října 2012. Rozhodla o tom Rada kraje.

„Cílem stipendijního motivačního programu je zvýšit zájem žáků posledních ročníků základních škol o učební obory, jejichž absolventů je na trhu práce nedostatek. Kraji se zároveň díky tomuto programu podařilo podpořit řadu oborů, kterým pro nezájem učňů hrozil téměř zánik," zdůraznil hejtman Jiří Zimola.

Konkrétně si o grant mohou zažádat školy, kde se vyučují...

10.09.2012


Pro všechny, kteří chtějí být fit, je určen Jihočeský festival zdraví aneb Vše pro zdraví těla i ducha. Akce se koná v sobotu 15. září v Třeboni pod záštitou Jihočeského kraje.

Součástí festivalu je výstava Každý svého zdraví strůjcem, kterou spolupořádá Liga proti rakovině. Zájemci ji mohou zhlédnout od 13. do 15. září. Na programu je i přehlídka sportovních aktivit, ukázky činnosti záchranné služby, přednáška o zdravém stravování či nabídka kompenzačních pomůcek. Návštěvníci se mohou těšit i na běh kolem rybníka Svět, Den otevřených dveří v Bertiných lázních i lázních Aurora, volný vstup na radniční věž a prohlídky zámku s Petrem Vokem.

Kulturní program pak...

7.09.2012

Společný projekt Jihočeského kraje a Diecézní charity České Budějovice „Týden charity" je zaměřený na podporu medializace a propagace činnosti Diecézní charity České Budějovice (DCHCB). Po červnové úspěšné akci Týden charity na krajském úřadě pokračuje projekt druhou částí a to zajištěním konzultačních seminářů pro pracovníky obecních úřadů na území bývalých okresních měst.

Jedná se o putovní akci, po dobu 6 týdnů navštíví zástupci DCHCB a Jihočeského kraje postupně šest bývalých okresních měst. V sálech jednotlivých městských úřadů budou uspořádány zhruba dvouhodinové semináře, které účastníkům poskytnou prostor pro získání informací o možnostech řešení...

7.09.2012

Už v pondělí 10. září budou moci pacienti Nemocnice Jindřichův Hradec poprvé využít služeb nové lékárny přímo v areálu nemocnice. Cílem investice v celkové výši 7,15 miliónů korun je snížení nákladů na zajištění léků a současně zvýšení komfortu pro pacienty.

„Nemocnice Jindřichův Hradec byla poslední ze sítě jihočeských krajských zdravotnických zařízení, která vlastní lékárnu neměla. To mimo jiné komplikovalo dodávky léků, protože i nemocnice musí léky nakupovat od lékáren. Hradecká nemocnice tak musela využívat služeb jiných lékáren. Nyní bude v tomto směru soběstačná. Pacienti si navíc budou moci potřebné léky vyzvednout přímo při odchodu od lékaře. Výnosy z...

« Předchozí        Aktuální stránka: 228/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku