31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

13.03.2013

Udržet současný rozsah zdravotnické péče v nemocnicích tak, aby se o pacienty staral dostatečný počet odborníků s odpovídajícími znalostmi. To je hlavním cílem grantového programu Podpora vzdělávání lékařů v nemocnicích. Jihočeský kraj na něj v roce 2013 uvolnil 500 tisíc korun.

Krajské zastupitelstvo uvedený program schválilo 7. března s tím, že žadatelé se mohou o granty ucházet do 2. dubna 2013. Žádosti poté posoudí hodnotící komise a vybrané projekty předloží ke schválení Radě Jihočeského kraje a zastupitelům 16. května 2013.

„O grant se mohou ucházet poskytovatelé zdravotních služeb se sídlem na jihu Čech, kteří zajišťují akutní, případně následnou...

Foto: Studentka přebírá ocenění z rukou britského prince Edwarda. (102.04 KB) 12.03.2013

Pět studentů českobudějovického gymnázia J. V. Jirsíka (Monika Boxanová, Jakub Axman, Adam Vlach, Josef Laštůvka a Alena Peštová) převezme ve středu 13. března v pražském Černínském paláci z rukou Jeho královské Výsosti hraběte z Wessexu, britského prince Edwarda, certifikáty The Duke of Edinburgs Award.

„Mladí lidé se v rámci tohoto programu zdokonalují ve sportovních a praktických dovednostech, nezištně pomáhají ostatním a podnikají zahraniční expedice a pobyty v cizím prostředí, kde se zdokonalují v cizím jazyce a poznávají kulturní zvyklosti cizích zemí. Jde o velmi prestižní ocenění, které studentům otevírá bránu do světa," uvedl koordinátor programu pro...

11.03.2013

Hemodialyzační oddělení Nemocnice Písek, a.s. pořádá k celosvětovému Dni ledvin 14. března 2013 preventivní akci spojenou s prohlídkou budovy hemodialyzačního střediska /HDS/. Letošní téma je stanoveno jako prevence akutního onemocnění ledvin.

Akce je pořádána při běžném provozu nemocničního oddělení v obou ambulancích v budově HDS. Vstup je možný přes nemocnici přes chodbu od chirurgie nebo přímo z parkoviště od kruhového objezdu U kapličky. Doba 7,30 - 13. h ve stanovený den. Je vhodné přijít nalačno a se vzorkem ranní moči v čisté skleničce. O návštěvníky se postarají sestřičky z oddělení, žákyně zdravotní školy a lékaři MUDr. Zdeněk Hobzek a MUDr. Monika Korešová....

11.03.2013

Mladé Jihočechy a Jihočešky, kteří mají mimořádný talent a schopnosti, ocenil Dům dětí a mládeže České Budějovice. V koncertní síni Otakara Jeremiáše byly vyhlášeny výsledky ankety Talent roku 2012, kterou DDM pořádalo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly. Školáci jsou oceňováni v oboru humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém, sportovním, speciálním pro hendikepované a v oboru všestranný talent. Ocenění se udělují v několika věkových kategoriích.

Anketa takto oceňuje děti a mládež za vynikající výsledky v okresních, krajských a mezinárodních soutěžích v různých oborech. Gymnázium Jírovcova v Českých Budějovicích za loňský rok obsadilo díky...

Foto: Pozvánka na konferenci. (94.33 KB) 11.03.2013

Ve dnech 6. - 7. března 2013 se v prostorách Muzea Jindřichohradecka konala konference „Archeologická prospekce a nedestruktivní archeologie" v Jihočeském kraji, Kraji Vysočina, Jihomoravském kraji a Dolním Rakousku.

Na konferenci se sešlo na 90 významných archeologických odborníků z Jihočeského kraje, Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje, Dolního Rakouska, Prahy nebo Plzně. Konference byla zahájena hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou, starostou Jindřichova Hradce Stanislavem Mrvkou, vedoucí Odboru památkové péče a kultury Krajského úřadu Jihočeského kraje Kamilou Hrabákovou a ředitelem Muzea Jindřichohradecka Jaroslavem Pikalem. Konferenci doprovázela i...

Foto: Dopravní soutěž mateřských škol Jihočeského kraje. (120.13 KB) 11.03.2013

Stále se zvyšující intenzita dopravy a s tím spojená nehodovost, která se bohužel týká i předškolních dětí, přiměla Krajský úřad Jihočeského kraje, krajské pracoviště BESIP Ministerstva dopravy a Hopsarium k uspořádání preventivně vzdělávací akce.

Soutěž se uskutečnila 7.3. 2013 v českobudějovickém Hopsáriu, zúčastnilo se jí 112 dětí předškolního věku z mateřinek několika okresů Jihočeského kraje. Nejdelší cestu vážily děti až ze šumavského Stožce.
Organizátoři pro ně připravili tři disciplíny - poznávání dopravních značek, jízdu po dopravním hřišti a jízdu zručnosti.

O tom, že znalosti dětí již v předškolním věku jsou na vysoké úrovni svědčí fakt, že vítězné...

11.03.2013

Dne 7. 3. 2013 schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje svým usnesením č. 30/2013/ZK-3 Akční plán Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2013.

Povinnost zpracovávat střednědobý plán rozvoje sociálních služeb vychází ze zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Jihočeský kraj má schválen střednědobý plán rozvoje sociálních služeb na období 2011 - 2013. Cílem akčního plánu pro rok 2013 je zejména naplňování jednotlivých priorit a opatření tohoto střednědobého plánu, aktualizování a zapracování změn v průběhu tříletého období.

Při tvorbě akčního plánu byla využita data z Registru poskytovatelů...

11.03.2013

Historický ústav Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Gymnázium J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích si Vás dovolují ve středu 13. března 2013 od 15.15 hodin pozvat na vernisáž výstavy prací studentů Gymnázia J. V Jirsíka a Gymnasia R. Schumana v německém Chamu s názvem Soužití Čechů a Němců ve 40. letech 20. století.

Výstava potrvá v prostorách budovy Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích v Branišovské ulici do středy 20. března.

Úvodních slov na vernisáži se ujmou prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., ředitel Historického ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a RNDr. Jaroslav Pustina,...

Foto: Slavie byla kavárnou regionů Evropy. (167.97 KB) 8.03.2013

Diskutovat o vztahu regionální politiky vůči EU, přiblížit práva a příležitosti, která EU občanům a studentům přináší, ale také se pokusit prohloubit dialog mezi politikem a občanem. Takový byl cíl Café d´Europe Régional, které ve spolupráci s Jihočeským krajem, informačním centrem Europe Direct a rakouským ministerstvem pro evropské a mezinárodní záležitosti pořádal Institut regionů Evropy.

Po podobných diskusích v kavárnách ve Vídni či Praze přišly na řadu také České Budějovice. Café d´Europe Régional se uskutečnilo ve středu 6. března od 11. do 13.00 hodin v Café Slávie.

"Téma přípravy regionů na nové období kohezní politiky 2014-2020 se stává aktuálním právě...

« Předchozí        Aktuální stránka: 231/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku