31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

18.02.2013

Oblastní spolek Českého červeného kříže České Budějovice pořádá v pondělí 18. února 2013 od 17°° hodin v Restauraci Metropol v Českých Budějovicích oceňování mnohonásobných dárců krve. Zlatou medaili za 40 bezplatných odběrů krve si převezme 39 dárců a stříbrnou medaili za 20 odběrů si převezme 18 dárců krve bez nároku na odměnu. Tato akce proběhne za účasti zástupců Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice.

Foto: Novou planetku identifikovali jihočeští astronomové pomocí teleskopu KLENOT umístěném v observatoři na Kleti. (107.97 KB) 18.02.2013


Předběžné označení 2003 DK13. Tak se zatím nazývá nová planetka s jubilejním pořadovým číslem tisíc objevená týmem astronomů Hvězdárny a planetária České Budějovice s pobočkou na Kleti. Identifikovat se jim ji podařilo na snímku pořízeném v únoru 2003 teleskopem KLENOT umístěném na observatoři na této hoře. Deset let pak trvalo přesně určit její dráhu. Do celosvětového katalogu těchto vesmírných těles byla pod číslem 350 969 zanesena v lednu 2013 s tím, že konkrétní jméno pro ni se zatím hledá.

„Pro určení, zda opravdu jde o planetku, či nikoli, je rozhodující přesné stanovení její oběžné dráhy. A to někdy, bohužel, trvá i dvacet let," vysvětluje...

Foto: Studenti středních škol se utkali o Pohár Ekonomické fakulty. (176.62 KB) 18.02.2013


Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zakládá novou tradici. Ve čtvrtek 14. února se za podpory Jakuba Novotného, hvězdy extraligového VK Jihostroj, uskutečnil první ročník volejbalového turnaje smíšených družstev studentů středních škol. Prvním držitelem Poháru Ekonomické fakulty, kterého se zúčastnilo více než 60 studentů a studentek z osmi jihočeských středních škol, se stalo Gymnázium J. V. Jirsíka.

Ekonomická fakulta přivítala v kampusu Jihočeské univerzity studenty a studentky gymnázií a středních škol s ekonomickým nebo obchodním zaměřením z Českých Budějovic, Třeboně, Tábora a Kaplice. „Cílem turnaje je založit novou tradici a...

15.02.2013

Dohromady 4,2 milionu korun chce letos uvolnit Jihočeský kraj v rámci programů podpory práce s dětmi a mládeží na rok 2013. Rada Jihočeského kraje 7. února 2013 schválila, že o granty v celkové výši 4,16 milionu se podělí 114 žadatelů. O grantech v celkové výši 40 tisíc určených pro další dva žadatele rozhodne 7. března 2013 Zastupitelstvo Jihočeského kraje.

V kompetenci rady kraje je totiž rozdělovat částky na jednotlivé granty do 200 tisíc korun. O penězích nad touto hranicí, či v případě, že je příjemce obec, rozhoduje zastupitelstvo.
„Snažíme se pravidelně podporovat organizace, které pomáhají dětem a mládeži aktivně vyplnit jejich volný čas. Výraznou měrou...

Foto:  17. Ples dárců krve (103.70 KB) 15.02.2013

Český červený kříž České Budějovice pořádá již 17. Ples dárců krve. Obnovením tradice plesů dárců krve chce Český červený kříž přispět k rozvoji bezplatného dárcovství krve. Cílem této společenské události je nejen propagace čestného dárcovství, ale i sdružování zájemců o čestné dárcovství krve a jejich příznivců.

Ples se koná 22.2. 2013 od 20°° hodin v MDK Slávie v Českých Budějovicích. K tanci a poslechu zahraje TOP BAND. Další informace a podrobnosti o předprodeji vstupenek naleznete na webových stránkách Oblastního spolku Českého červeného kříže www.cckcb.cz.

Foto: Expozice Husité. (119.27 KB) 14.02.2013

V úterý 12. února 2013 se v rámci přeshraničního projektu Porta culturae konal v Husitském muzeu v Táboře odborný seminář k edukační činnosti v oblasti kultury, který pořádal Jihočeský kraj, jako vedoucí partner projektu. Seminář byl věnován ředitelům a edukačním pracovníkům muzeí, galerií a dalších kulturních zařízení ze všech projektových regionů (Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina a Dolní Rakousy). Prostřednictvím ředitele Husitského muzea v Táboře Mgr. Jakuba Smrčka, Th.D. a jeho spolupracovníků byly téměř 40 účastníkům představeny edukační a lektorské programy v muzeu v rámci zajímavých stálých expozic: Husité, Středověké podzemí a Gotický sál.

Projekt...

Foto: Valentýnská kapka krve. (167.37 KB) 14.02.2013

Již desetiletou tradicí se může pyšnit unikátní akce, která přivedla na transfúzní oddělení českobudějovické nemocnice přes tři stovky nových dárců krve. U příležistosti svátku svatého Valentýna sem přicházejí dobrovolníci z řad žáků a pedagogů Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9, aby spečitli svou lásku k životu několika kapkami darované krve.

Akce Valentýnská kapka krve vzešla před deseti lety z nápadu partnerské školy v Bratislavě a i po těchto letech stále motivuje mladé lidi ke kroku, ke kterému by třeba sami těžko hledali odvahu. Letošní jubilejní ročník je netradičně rozložen do celého týdne. Od 11. do 15. února se na transfúzním oddělení vystřídá na...

13.02.2013

Obec Větřní na Českokrumlovsku dokončila modernizaci své tělocvičny, která bude nyní mimo jiné bezpečnější a rozšíří se i možnosti jejího využití. Náklady této stavební akce dosáhly bezmála 1,066 miliónu korun.

„Částkou 500 tisíc korun projekt podpořila společnost ČEZ z prostředků takzvané rámcové smlouvy o spolupráci uzavřené mezi společností ČEZ a Jihočeským krajem. Zbytek uhradila obec z vlastních zdrojů," uvedl místostarosta Větřní Pavel Štindl.

Práce na modernizaci tohoto sportoviště byly zahájeny loni v srpnu. Obyvatelům obce bude opravená tělocvična slavnostně předána ve středu 13. února ve 13.00 hod. „Původní nevyhovující parketovou podlahu...

Foto: Výstava \ 13.02.2013

Výstava Muzea středního Pootaví Strakonice je věnována životu Ježíše Krista od jeho narození až po jeho zmrtvýchvstání a nanebevstoupení. Ježíšovo narození a dětství přibližuje několik příběhů zaznamenaných v evangeliu. Na tyto příběhy navazuje Kristovo působení - jeho křest, povolání apoštolů, učení zástupů, konání zázraků. Konec Kristova života mapuje příběh ukřižování, zmrtvýchvstání a nanebevstoupení. Jednotlivé etapy jsou zachyceny pomocí příběhů zaznamenaných v evangeliu sv. Marka, sv. Matouše, sv. Lukáše a sv. Jana. Objevuje se zde i citace vybraných pasáží.

Vernisáž výstavy proběhne dne 20. února v 16:00 hodin v kapitulní síni strakonického hradu. Veřejnosti bude...

« Předchozí        Aktuální stránka: 237/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku