31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

17.09.2012


Společné cvičení českých a rakouských vodních záchranářů na Lipně a projížďka po česko-rakouské cyklostezce Via Verde se uskuteční v rámci oslav Dne evropské spolupráce v jižních Čechách. Akce se koná 21. září. Na Lipně - v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku, startuje v 10 a v Horní Stropnici na Českobudějovicku v 15.45 hodin.

Cílem oslav je představit a přiblížit veřejnosti výsledky přeshraničních projektů podpořených Evropskou unií. Konkrétně mezi jihem Čech a Rakouskem. Oslavy v duchu motta „Společné hranice nás sbližují" se uskuteční v Evropě vůbec poprvé.

Návštěvníci Dolní Vltavice se mohou mimo jiné těšit na ukázky záchranářského materiálu,...

17.09.2012


Jihočeští studenti českobudějovického Gymnázia J.V. Jirsíka uctili v Dánsku památku královny Dagmar. Po stopách panovnice s českými kořeny se vydali ve dnech 6.-13. září. Rada Jihočeského kraje na svém posledním jednání (11.9.) schválila škole příspěvek na cestu ve výši 23.5 tisíce korun.

Od úmrtí královny Dagmar uplynulo letos 800 let. Výprava se u příležitosti toho rozhodla v rámci alternativní výuky tuto osobnost připomenout. Pod vedením učitele historie Vladimíra Kojana navštívila všechna místa, kde tato panovnice v Dánsku působila. Zároveň se poklonila její památce u hrobu v Ringstedu. Spolupracovala přitom s dánskou mládežnickou organizací z Lemvigu, což je...

17.09.2012


Radní Jihočeského kraje jmenovali Ivo Kareše novým ředitelem Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích. Do nové funkce má nastoupit 1. listopadu 2012.

Kareš tak nahradí dosavadní ředitelku knihovny Květu Cempírkovou. Ta zaslala 18. dubna na krajský úřad Jihočeského kraje dopis, že se své funkce na základě svobodného rozhodnutí vzdává k 31. říjnu s tím, že chce i nadále vykonávat práci odborného knihovníka.

Nový ředitel vzešel z výběrového řízení, kterého se zúčastnili tři uchazeči. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje. Podle elektronického katalogu nabízí přes 808 tisíc titulů, z toho zhruba 335...

Foto: Prachatičtí parašutisté  (141.15 KB) 17.09.2012

Velkým úspěchem v podobě bronzové medaile završili parašutisté Aeroklubu Prachatice start ve finále Evropské parašutistické ligy v belgickém městě Moorsele. Akce, která se konala v září letošního roku, se mohli zúčastnit i díky finanční podpoře Jihočeského kraje.

Jihočeši soutěžili v Belgii v tzv. disciplíně RW 4. Ta spočívá v tom, že čtyřčlenné skupiny vytvářejí po seskoku z letadla během volného pádu ve vzduchu obrazce, které si před tím vylosovaly. Jejich produkci přitom natáčí kameraman.

V kategorii AA, která je v tomto sportu druhou nejvyšší, změřili síly s deseti evropskými týmy. „Závod byl neuvěřitelně vyrovnaný. O první místo se bojovalo až do...

13.09.2012

V sále Secese v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích byli ve středu 12. září slavnostně oceněni studenti Jihočeských škol, kteří se s úspěchy zúčastnili celostátních kol soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a dalšími vyhlašovateli. Ocenění za reprezentaci Jihočeského kraje na nejprestižnějších vědomostních soutěžích a soutěžích odborných dovedností předali studentům radní Jana Krejsová a náměstek hejtmana František Štangl.

Mezi nejúspěšnější oceněné studenty, kteří se dokázali prosadit i v mezinárodních soutěžích, patřil František Petrouš. Student Gymnázia Jírovcova byl členem čtyřčlenného družstva České...

13.09.2012

Škrty Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) přímo ohrožují další existenci nemocnic v Českém Krumlově a Prachaticích. Zástupci Jihočeského kraje se marně snaží vyvolat jednání s pojišťovnou, která by vedla k uklidnění už nyní mimořádně napjaté situace. Jihočeský hetman Jiří Zimola a jeho náměstkyně pro zdravotní a sociální sféru Ivana Stráská proto oslovili se žádostí o jednání přímo ředitele VZP Pavla Horáka.
„V žádném případě nepřipustíme záměry zdravotních pojišťoven, které chtějí svým přístupem zlikvidovat nemocnici v Českém Krumlově a Prachaticích a výrazně omezit péči ve Strakonicích a Písku," konstatoval jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Prioritou kraje...

Foto: MS v rogainingu (214.59 KB) 12.09.2012


Zisk 2 110 bodů, tedy zhruba polovina maxima, a skvělé 27. místo v kategorii muži veteráni nad 40 let. S tímto výsledkem se vrátil dvoučlenný tým orientačních běžců TJ OB České Budějovice Martin Brožka a Lubomír Hošek z 10. Mistrovství světa v rogainingu. To se konalo na přelomu srpna a září v okolí města Přebuz u Karlových Varů a uvedené duo se závodu mohlo zúčastnit i díky významné finanční podpoře Jihočeského kraje.

V konkurenci více než 360 týmů z 30 zemí se Jihočeši na trati dlouhé 100 kilometrů neztratili ani v hlavní kategorii mužů, kde obsadili 68 místo a v absolutním pořadí byli 110. Tedy vždy v první třetině startovního pole.

Rogaining je extrémní...

12.09.2012

Deset jihočeských obcí a Svazek obcí Strakonicka se může těšit na dotaci více než 2,1 milionu korun. Uvedenou sumu, kterou si rozdělí, použijí na likvidaci následků škod způsobených živelními pohromami v období června až srpna letošního roku. Poskytnutí mimořádné dotace Rada Jihočeského kraje doporučuje ke schválení zastupitelstvu, které o ní rozhodně na svém zasedání 25. září.

„Chceme obcím kompenzovat prostředky, které musely vynaložit ze svých rozpočtů k odstranění škod na obecním majetku k nezbytnému zabezpečení funkčnosti infrastruktury a života v obci. Jedná se například o náklady na zprůjezdnění komunikací, funkčnost kanalizace, vodovodů, zařízení sloužící k...

12.09.2012

Částku 3,5 milionu korun chce v letošním školním roce uvolnit Jihočeský kraj v rámci Stipendijního motivačního programu pro žáky vybraných učebních oborů. O grant se mohou ucházet střední školy zřizované Jihočeským krajem od středy 12. září do 14 hodin 12. října 2012. Rozhodla o tom Rada kraje.

„Cílem stipendijního motivačního programu je zvýšit zájem žáků posledních ročníků základních škol o učební obory, jejichž absolventů je na trhu práce nedostatek. Kraji se zároveň díky tomuto programu podařilo podpořit řadu oborů, kterým pro nezájem učňů hrozil téměř zánik," zdůraznil hejtman Jiří Zimola.

Konkrétně si o grant mohou zažádat školy, kde se vyučují...

« Předchozí        Aktuální stránka: 240/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku