Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Studenti oboru strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC. (148.23 KB) 19.04.2012

Ve dnech 30.3. - 31.3.2012 se studenti oboru strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC techniku zúčastnili již jedenáctého ročníku soutěže v programování CNC obráběcích strojů, kterou každoročně pořádá firma 3E Praha engineering a.s.. Tak jako v minulém roce se soutěž uskutečnila pod záštitou brněnské pobočky této firmy a ve spolupráci se SPŠ strojnická Olomouc.

Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií a to kategorie ručního programování a kategorie programování v CAM systému.

Soutěžící v obou kategoriích měli za úkol vytvořit řídící NC program na zadané součásti podle přiložené výkresové dokumentace. V kategorii ručního programování pro dvouosé...

Foto: Krajská konference primární prevence rizikového chování. (140.39 KB) 19.04.2012

18. dubna 2012 se v Kruhovém sále Zastupitelstva Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích uskutečnila I. Krajská konference primární prevence rizikového chování s názvem - „Co vše je prevence".

Záštitu nad konferencí převzala Mgr. Ivana Stráská, náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví, která na úvod konference prohovořila na téma primární prevence rizikového chování v souvislosti s projekty a podporou Jihočeského kraje v oblasti prevence.

V rámci programu byly prezentovány příspěvky odborných pracovníků Krajského úřadu, Pedagogicko-Psychologické poradny, Neziskových organizací a uznávaných odborníků...

18.04.2012


Redukovaný návrh rekonstrukce Jihočeského letiště České Budějovice a.s. dostal zelenou od Úřadu pro civilní letectví. Původní návrh, jehož financování nedoporučila Evropská komise, byl redukován zhruba na polovinu. Rekonstrukce letiště bude pokračovat z finančních prostředků Jihočeského kraje, který bude pro další investice hledat také strategického partnera. „První z kroků, které bude financovat Jihočeský kraj, bude budování oplocení letiště kvůli zajištění bezpečnosti přistávajících a vzlétajících letadel. Paralelně s tím bude pokračovat v systému radionavigace," uvedl k nejbližším plánům hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Redukovanou variantu...

Foto: Karolína Moravcová s oceněním (146.16 KB) 18.04.2012

V úterý 17. dubna 2012 se v secesním sále Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích sešli úspěšní mladí spisovatelé z řad jihočeských studentů s představiteli Jihočeského klubu Obce spisovatelů a krajskou radní pro oblast školství Janou Krejsovou při ocenění nejlepších literárních prací v soutěži Jihočeská žabka 2012.

„Jsem velmi ráda, že se v letošním jubilejním desátém ročníku soutěže sešlo tolik nadaných mladých budoucích spisovatelů. Věřím, že o nich v budoucnu ještě uslyšíme a přečteme si jejich zajímavé knihy." řekla v úvodu setkání radní Jana Krejsová.

Letošním tématem literární soutěže bylo motto „poprvé"....

18.04.2012


Poprvé pod širé nebe se letos přesouvá tradiční Evropský den proti rasismu. Na letní scéně DK Slávie v Českých Budějovicích tak v průběhu zítřejšího odpoledne vystoupí hudební skupiny jako Podzemníci, Jiříkovo vidění, Fadžitulikistulán nebo BraAgas. Dále se představí Zulay se svými latinskými rytmy, dětský taneční soubor a kejklíři. Pro děti je připravena hra České Budějovice v barvách - celý svět se vejde do jednoho města, návštěvníci mohou ochutnávat speciality ze všech koutů světa nebo „dobroty" z vege restaurace a čajovny. Nedílnou součástí akce je také bazárek Odlož Veteš a od 22h začíná after party v Café klub Slávie.

Hudebně zábavné odpoledne pro...

Foto: Vítězem krajského finaále Poháru Josefa Masopusta se stal tým SPŠS Tábor (120.73 KB) 17.04.2012


V úterý 12. dubna 2012 se na „umělkách" v Táboře a Sezimově Ústí utkali vítězové okresních kol fotbalového přeboru středních škol v krajském finále tohoto turnaje, který nese od letošního roku název Pohár Josefa Masopusta. S pořadatelstvím se s tradiční profesionální rutinou bezchybně vypořádal Dům dětí a mládeže v Táboře ve spolupráci s Okresní radou Asociace školních sportovních klubů Tábor, obě hřiště s umělým povrchem propůjčil fotbalový klub MAS Táborsko.

Po zahájení turnaje ředitelem soutěže Josefem Musilem pozdravil zúčastněná mužstva hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který provedl i slavnostní výkop prvního utkání. Ve skupině na táborské...

Foto: Inspiromat (108.62 KB) 16.04.2012


Síť mateřských center v Jihočeském kraji ve spolupráci s Jihočeským krajem uspořádala v rámci oslav 20. výročí vzniku mateřských center v ČR a 10. výročí založení Sítě mateřských center o.s. výstavu „Dřív, než vypukne požár"

Výstava probíhá od 12.4. do 30.4 2012 na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých Budějovicích, U Zimního stadionu 1952/2.

Síť mateřských center chce výstavou „kauzuistik" upozornit na historické souvislosti v kontextu vzniku aktivní občanské společnosti u nás. Myšlenka mateřských center byla importovaná po sametové revoluci do České republiky jako zcela nový fenomén občanské společnosti a mateřská...

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu (35.56 KB) 16.04.2012

V posledních letech se v odborných kruzích v oblasti cestovního ruchu intenzivně diskutuje o tzv. šedé „seniorské" turistice. A nezůstává jen u diskusí. Marketingový specialisté a cestovní kanceláře připravují cílené programy a řadu nabídek, které jsou právě pro tuto skupinu v programu 55+ určeny. I přes to je stále tento „stříbrný trh" vnímán specialisty jako poněkud nevyužitý potenciál.

„Ano, šedá „seniorská" turistika se zaměřením na věkovou kategorii 55+ je v Jihočeském kraji vnímána jako potenciál, který bychom rádi více rozvinuli. To však neznamená, že nepracujeme na projektech, které tuto skupinu v rámci cestovního ruchu...

16.04.2012

Krajský úřad Jihočeského kraje si Vás dovoluje upozornit, že na Ministerstvu životního prostředí bylo zahájeno zjišťovací řízení podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí,ve znění pozdějších předpisů, týkající se koncepce PROGRAM ROZVOJE JIHOČESKÉHO KRAJE 2014- 2020.

S oznámením koncepce se může veřejnost seznámit v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje U Zimního stadionu 1952/2 (recepce, Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic) a na internetových stránkách Jihočeského kraje ...

« Předchozí        Aktuální stránka: 247/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku