Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

8.03.2012


Projekt „Z války/armády do civilního zaměstnání" už nese první ovoce. Projekt, realizuje Sdružení válečných veteránů ČR a jeho cílem je nalézt odpovídající civilní zaměstnní bývalým vojákům - válečným veteránům po jejich odchodu do civilu, kdy jim hrozí nezaměstnanost. Projekt je řízen Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a umožňuje Sdružení válečných veteránů ČR hradit z financích prostředků „Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost" Evropského sociálního fondu náklady na vyhledávání odpovídajícího zaměstnání, kurzy a školení dle požadavků budoucího zaměstnavatele a dotaci na část mzdy zaměstnance - válečného veterána.
V průběhu...

Foto: Velikonoční střílení ze vzduchovky (38.97 KB) 7.03.2012

Jihočeské krajské sdružení ČSS ve spolupráci s SSK Stromovka České Budějovice zve všechny zájemce na další ročník velikonoční střelecké soutěže. Střelecké klání se uskuteční v sobotu 31. 3. 2012 na střelnici Borek. Soutěž je otevřena pro všechny zájemce o střelbu ve věkových kategoriích do dvanácti a čtrnácti let. Pro jihočeské závodníky je tato soutěž zároveň krajským přeborem. Soutěžit se bude ve třech střeleckých disciplínách:

  1. vzduchová puška 30 ran vleže do 12 let
  2. vzduchová puška 30 ran vleže do 14 let
  3. vzduchová puška 30 ran vleže s oporou - pro příchozí a začínající účastníky do 14 let

Úspěšní závodníci budou oceněni z prostředků...

7.03.2012

Výzkumné centrum VŠERS, o.p.s. zahájilo v rámci realizace projektu: "Podpora dalšího vzdělávání pracovníků vodního hospodářství v Jihočeském kraji", CZ.1.07/3.2.08/02.0043, bezplatnou poradenskou činnost a On-line konferenci, která je určena obcím I., II. a III. stupně, odborným pracovníkům, provozovatelům VH zařízení a pracovníkům HZS Jihočeského kraje.

On-line konference přispěje cílové skupině nejen k získání nových informací, ale umožní konzultovat své otázky či řešit problémy. Své dotazy můžete pokládat do 15 odborných témat, na které Vám budou odpovídat erudovaní odborníci.

 

Bližší informace o naší nabídce naleznete v níže připojených...

7.03.2012

Ve dnech 9.4.2012 - 3.6.2012 bude probíhat na silnici I/3 Pražská v Českých Budějovicích úplná a částečná uzavírka z důvodu opravy železničního mostu.

Vedení dopravy:

Úplná uzavírka platí pro vozidla nad 6t mimo MHD, autobusy ČSAD a vozidla stavby: bude vedena obousměrně: ul. Nádražní - I/34 Propojení okruhů - I/34 Okružní zpět na I/3

Částečná uzavírka: veškerá osobní doprava bude vedena ve zbývajících 2 jízdních pruzích střídavě.

Přemístění zastávek MHD: „U severní zastávky" - bude přemístěna směr centrum

Žádáme řidiče o zvýšenou opatrnost a trpělivost po dobu uzavírky.

6.03.2012


Dne 24. února 2012 se setkali ředitelé dětských domovů, které jsou provozovány na území Jihočeského kraje, s radní pro školství, mládež a sport Jihočeského kraje RNDr. Janou Krejsovou. Po odborné diskusi k zamýšlené transformaci zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy předkládané MPSV a v rámci dalších materiálů schválených vládou ČR v této věci přijali následující stanovisko, které vyjadřuje shodu v názorech zřizovatele a ředitelů dětských domovů.

 

Ředitelé dětských domovů a Jihočeský kraj se dohodli na společné podpoře níže uvedených kroků:

  1. Zachování funkčního systému zabezpečujícího ochranu práv dětí včetně naplňování...
Foto: Podzimní variace - Josef Šimek (97.08 KB) 6.03.2012


Na přelomu února a března (28. 2. - 1. 3.) se v Brně u příležitosti konání celostátní potravinářské výstavy MBK/Salima uskutečnil 17. ročník celostátní dovednostní soutěže pekařů a cukrářů, která byla k vidění v pekařském centru na brněnském výstavišti. Pro cukráře byla připravena soutěž o „Nejatraktivnější výrobek roku 2012". Zastoupení v ní měla i Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská (SŠ OSaP a VOŠ) v Českých Budějovicích. Reprezentoval ji zkušený účastník podobných soutěží Josef Šimek, absolvent oboru cukrář na zmíněné škole, který v současné době studuje na SŠ OSaP a VOŠ 1. ročník nástavbového studia v oboru...

6.03.2012

Vory proplouvající pod Kamenným mostem v Písku směrem k Vltavě a dále ku Praze, klapající a prosperující mlýny podél celého toku Otavy, vzácné perlorodky, množství ryb, zlatonosný písek... To je pouhý nástin bohatství, které po staletí lidem vydávala řeka Otava. Však také její název v sobě dodnes ukrývá keltské slovo Atawa - tedy "bohatá řeka".

První letošní výstava v Galerii Prácheňského muzea v Písku zachycuje Otavu ve všech jejích aspektech. Druhému patru muzea dominuje nově postavený osmimetrový vor, který je přesnou replikou vorů původních, včetně vázání pramenů k sobě pomocí takzvaných houžví - smrkových proutků ohýbaných nad plamenem. Právě vorařství patří...

Foto: výstava Střeva měst v budově KÚ JčK (154.75 KB) 5.03.2012

Vernisáž výstavy nazvané Střeva měst, která představuje kanály v kulturních a civilizačních souvislostech, zahájil dnes 5. března 2012 v přízemí budovy Krajského úřadu v ulici U Zimního stadionu v Českých Budějovicích jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Úvodní slovo pronesli také zástupci Národní technické knihovny v Praze Michal Janata a Adin Ljuca z Referátu historického fondu NTK a technický ředitel společnosti Čevak a.s. České Budějovice Jiří Lipold.
Na zahájení výstavy promluvil i předseda asociace Jihočeských výtvarníků - pan Vít Vavřinec Pavlík, který přítomné pozval i na výstavu Jihočeských výtvarníků instalovanou v prvních dvou patrech budovy úřadu a poděkoval...

Foto: hejtman Jihočeského kraje, Mgr. Jiří Zimola s velvyslancem Státu Izrael  v ČR, J. E. panem Yaakovem Levym (95.98 KB) 5.03.2012


Hejtman Jihočeského kraje, Mgr. Jiří Zimola , přijal v pondělí 5. března mimořádného a zplnomocněného velvyslance Státu Izrael v ČR, J. E. pana Yaakova Levyho. Pan velvyslanec se zajímal o Jihočeský kraj, o podniky a firmy zde působící či o aktuální nezaměstnanost. Společným tématem rozhovoru se stala mimo jiné problematika infrastruktury a dále možné navázání spolupráce s izraelskou stranou zejména v oblasti hi-tech.

« Předchozí        Aktuální stránka: 247/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku