Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

11.05.2017

Téměř 144 milionů korun poputuje na podporu projektů v Jihočeském kraji. Nejvyšší částka je určena pro obce, které v rámci programu POV získají necelých sto milionů korun. Jihočeský kraj je tak opět nejštědřejším poskytovatelem podpory v rámci POV ze všech krajů v republice. Ke zvelebení jihočeských vesnic slouží další dotační titul, v rámci něhož získá 17 žadatelů celkem dva a půl milionu korun na opravu požárních nádrží a návesních rybníčků. Rozhodnutí zastupitelstva potvrdil náměstek hejtmanky Pavel Hroch. „Jsme hrdí na malebnost našich jihočeských vesnic. Zároveň si uvědomujeme, že se v nich našim...

Foto aktualita (210.42 KB) 11.05.2017

VI. Krajská konference primární prevence rizikového chování, s podtitulem „Bezpečné a pozitivní klima ve škole: Jde to vůbec?", se uskutečnila 26.4. - 27.4. 2017 tentokráte na Střední průmyslové škole stavební v Resslově ulici v Českých Budějovicích. Konferenci pořádal Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s E. ON Česká republika, s. r. o. a zmiňovanou Střední průmyslovou školou stavební. Záštitu nad konferencí převzala doc. Ing. Lucie Kozlová, Ph.D., 1. náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje pro oblast sociálních věcí a pro oblast školství, mládež a tělovýchovy.

Program konference...

účastníci festivalu (100.14 KB) 9.05.2017

Pěvecký soubor Gymnázia Strakonice se zúčastnil festivalu pěveckých sborů v Chorvatsku. Zážitky účastníků si můžete přečíst v přiloženém souboru.

 


 

9.05.2017

Díla osmi umělců z německého Pasova jsou k vidění v hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Město Pasov není jen městem tří řek - Dunaj, Inn a Ilz. Je také partnerským městem pro Asociaci jihočeských výtvarníků (AJV), které pokračuje v tradici Sdružení jihočeských výtvarníků. To funguje už od roku 1922 a jedná se tak o sdružení výtvarníků s nejdelší tradicí v ČR. Partnerské sdružení výtvarníků z Německa přivezlo do naší republiky celkem 80 grafických listů ve 40 rámech které si mohou zájemci prohlédnout až do 31.5.2017. Svá díla jim představí tito umělci: Waltraud Danzig; Hubert Huber; Wolfgang Kretzer; Anja Kutzki; Stefan Meisl; Otto Mülller; Verena Schönhofer; Ernst...

9.05.2017

Devadesát pět milionů korun. Tolik má letos činit dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pro Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK). Dohromady jihočeští silničáři chtějí do rekonstrukcí silnic II. a III. tříd včetně mostů investovat 107 milionů korun, když rozdíl dofinancují z vlastních zdrojů.
Státní finanční výpomoc je vázána na podpis smlouvy mezi SFDI a SÚS JčK, na jejímž základě by měly peníze na jih Čech doputovat zřejmě ještě během května.
„Jsem rád, že stát našim silničářům opět vypomůže částkou ve stejné výši, jako loni, což určitě pomůže zkvalitnit další úseky silnic ve správě kraje," uvedl první náměstek hejtmanky...

4.05.2017

Zástupci obcí jsou zváni na seminář Refundace sociálních pohřbů a novela zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví, ve znění pozdějších předpisů, který pořádá Krajský úřad Jihočeského kraje za účelem informování zástupců místních samospráv v územní působnosti kraje. Pracovníci Ministerstva pro místní rozvoj ČR pro agendu pohřebnictví Mgr. Tomáš Kotrlý, Th.D. a Mgr. Milan Mičo, Th.D. seznámí účastníky semináře s novinkami a povinnostmi obcí dle novely zákona o pohřebnictví.

Datum, místo konání a program naleznete v pozvánce na seminář v příloze.

Z organizačních důvodů žádáme o potvrzení Vaší účasti do 22. května 2017 v elektronickém formuláři pod následujícím...

28.04.2017

České dráhy upozorňují cestující, že kvůli sněhové kalamitě dnes nejezdí vlaky na trase České Budějovice až Nova Pec, Strunkovice - Nové Údolí, Čkyně - Volary, Rybník - Lipno. Náhradní autobusová doprava nebude vzhledem ke stavu silnic zajištěna. Plánovaná výluka do Rakouska je s problémy z Kaplice na st.hranici.

Foto aktualita (164.54 KB) 27.04.2017

Jihočeský kraj bude nově spravovat koalice ČSSD, PRO JIŽNÍ ČECHY, KDU-ČSL a JIHOČEŠI 2012. Rozhodlo o tom mimořádné krajské zastupitelstvo 27. dubna. Poměr stran v krajské radě zároveň stanovilo na čtyři, tři, dva a dva zástupce.
Novou a zároveň první hejtmankou v kraji se stala Ivana Stráská (ČSSD) a jejím statutárním náměstkem Josef Knot (PRO JIŽNÍ ČECHY). O další posty náměstků se podělili Jaromír Novák (ČSSD), Zdeněk Dvořák (KDU-ČSL) a Pavel Hroch (JIHOČEŠI 2012). Doplní je radní Antonín Krák (ČSSD) a Jiří Švec (PRO JIŽNÍ ČECHY).
V gesci Ivany Stráské zůstane zdravotnictví plus například cestovní...

Koaliční smlouvu podepsali (zleva) Jan Bartošek, Jiří Zimola, Jiří Švec a Pavel Hroch (117.77 KB) 26.04.2017

Novou koaliční smlouvu v Jihočeském kraji podepsaly Česká strana sociálně demokratická, PRO JIŽNÍ ČECHY (Starostové, HOPB a TOP 09), Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová a JIHOČEŠI 2012 ve středu 26. dubna. Svými podpisy ji signovali Jiří Zimola, Jiří Švec, Jan Bartošek a Pavel Hroch. Složení nové krajské rady včetně postu hejtmana, na kterém se výše uvedená uskupení dohodla, má stvrdit čtvrteční mimořádné zasedání krajského zastupitelstva.
Předchozí koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 se rozpadla předminulý týden.

« Předchozí        Aktuální stránka: 25/507        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku