31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

24.09.2012

Ministerstvo práce a sociálních věcí na svých webových stránkách vyhlásilo dotační řízení k poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na rok 2013 pro právnické a fyzické osoby, které poskytují sociální služby (dále jen „poskytovatelé sociálních služeb"). Dotace je poskytována žadatelům na základě žádosti poskytovatele sociální služby o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu. Tato žádost pro rok 2013 musí být zpracována a podána výlučně prostřednictvím internetové aplikace Sociální služby - Poskytovatel v části žádost o dotaci. Žádost o dotaci pro rok 2013 je možné zpracovat a podat v termínu od 20. září 2012 do 20. října 2012.Pravidla a podmínky pro poskytnutí dotace,...

21.09.2012

Zvýšit zájem o výuku cizích řečí a postupně se v nich zdokonalovat. To je hlavním cílem projektu Evropského dne jazyků. Akce se mohou zúčastnit děti i dospělí. Koná se 26. září na různých místech v Českých Budějovicích a v Jihočeském kraji má premiéru.

Na pořádání Evropského dne jazyků spolupracují Europe Direct a eurocentrum při krajském úřadu, Goethe-Zentrum Jihočeské univerzity (JU), Britské centrum JU, Jazykové centrum Jihočeské univerzity a Francouzská aliance Jižní Čechy.

Dopolední program vyhrazený pro školy zahajují v osm hodin v Domě dětí a mládeže jazykové workshopy a animace. Chybět nebude ani soutěž, během níž budou žáci vyplňovat například takzvaný...

21.09.2012


Zkvalitnit prostředí a podmínky v pobytových zařízeních, které zajišťují sociální službu domovy se zvláštním režimem pro cílovou skupinu osob s demencí. A zajistit na jihu Čech tuto službu i tam, kde doposud není k dispozici. To jsou hlavní cíle grantového programu Podpora sociálních služeb, které zajišťují péči osobám s demencí vyhlášeným Jihočeským krajem pro letošní rok. Z rozpočtu Jihočeského kraje v souvislosti s tím byla uvolněna částka 2,5 milionu korun. Radní doporučují zastupitelům, aby na svém jednání 25. září tuto částku rozdělili mezi čtyři úspěšné žadatele.

O grant se mohli poskytovatelé ucházet od 1. do 22. srpna. K tomuto datu zaevidovali na kraji osm...

18.09.2012

Placená inzerce pana starosty Hluboké a senátora Jirsy, v níž ujišťuje občany Prachaticka a Krumlovska, že úsilí o zachování jejich nemocnic je jen předvolební akcí Jiřího Zimoly, je ukázkou v lepším případě neznalosti, v horším pokrytectví.

Že několik let trvá tlak VZP na omezování péče v nemocnici Prachatice, Český Krumlov, ale i Strakonicích, Písku, lze doložit. Je tu jediný rozdíl. U Strakonic a Písku nejde o samotnou existenci. Zatím! Prachatičtí možná vzpomenou, jak na začátku léta vypověděla VZP smlouvu na úhradu ortopedických operací. Následně pod tlakem občanů a médií couvla. I tehdy byl podle pana Jirsy postoj hejtmana předvolebním bojem? Proč se o lidi z...

18.09.2012

Jihočeská obec Řepice z okresu Strakonice byla v sobotu při Mezinárodním dětském folklorním festivalu Písní a tancem v Luhačovicích na Zlínsku vyhlášena vítězem soutěže o vesnici roku 2012. Ve finále, kam postoupilo13 vítězů krajských kol z celkového počtu 278 přihlášených obcí, uspěla díky nejvyrovnanějším výsledkům při hodnocení. V obci, která má okolo 430 obyvatel a kde působí řada spolků (hasiči, taneční klub seniorek Řepické babči, sportovci, občanské sdružení Děti Řepice) to podle předsedy komise Tomáše Korejse „žije a na každém kroku bylo poznat, že tam mezi lidmi panuje sounáležitost".

17.09.2012


Společné cvičení českých a rakouských vodních záchranářů na Lipně a projížďka po česko-rakouské cyklostezce Via Verde se uskuteční v rámci oslav Dne evropské spolupráce v jižních Čechách. Akce se koná 21. září. Na Lipně - v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku, startuje v 10 a v Horní Stropnici na Českobudějovicku v 15.45 hodin.

Cílem oslav je představit a přiblížit veřejnosti výsledky přeshraničních projektů podpořených Evropskou unií. Konkrétně mezi jihem Čech a Rakouskem. Oslavy v duchu motta „Společné hranice nás sbližují" se uskuteční v Evropě vůbec poprvé.

Návštěvníci Dolní Vltavice se mohou mimo jiné těšit na ukázky záchranářského materiálu,...

17.09.2012


Jihočeští studenti českobudějovického Gymnázia J.V. Jirsíka uctili v Dánsku památku královny Dagmar. Po stopách panovnice s českými kořeny se vydali ve dnech 6.-13. září. Rada Jihočeského kraje na svém posledním jednání (11.9.) schválila škole příspěvek na cestu ve výši 23.5 tisíce korun.

Od úmrtí královny Dagmar uplynulo letos 800 let. Výprava se u příležitosti toho rozhodla v rámci alternativní výuky tuto osobnost připomenout. Pod vedením učitele historie Vladimíra Kojana navštívila všechna místa, kde tato panovnice v Dánsku působila. Zároveň se poklonila její památce u hrobu v Ringstedu. Spolupracovala přitom s dánskou mládežnickou organizací z Lemvigu, což je...

17.09.2012


Radní Jihočeského kraje jmenovali Ivo Kareše novým ředitelem Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích. Do nové funkce má nastoupit 1. listopadu 2012.

Kareš tak nahradí dosavadní ředitelku knihovny Květu Cempírkovou. Ta zaslala 18. dubna na krajský úřad Jihočeského kraje dopis, že se své funkce na základě svobodného rozhodnutí vzdává k 31. říjnu s tím, že chce i nadále vykonávat práci odborného knihovníka.

Nový ředitel vzešel z výběrového řízení, kterého se zúčastnili tři uchazeči. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje. Podle elektronického katalogu nabízí přes 808 tisíc titulů, z toho zhruba 335...

Foto: Prachatičtí parašutisté  (141.15 KB) 17.09.2012

Velkým úspěchem v podobě bronzové medaile završili parašutisté Aeroklubu Prachatice start ve finále Evropské parašutistické ligy v belgickém městě Moorsele. Akce, která se konala v září letošního roku, se mohli zúčastnit i díky finanční podpoře Jihočeského kraje.

Jihočeši soutěžili v Belgii v tzv. disciplíně RW 4. Ta spočívá v tom, že čtyřčlenné skupiny vytvářejí po seskoku z letadla během volného pádu ve vzduchu obrazce, které si před tím vylosovaly. Jejich produkci přitom natáčí kameraman.

V kategorii AA, která je v tomto sportu druhou nejvyšší, změřili síly s deseti evropskými týmy. „Závod byl neuvěřitelně vyrovnaný. O první místo se bojovalo až do...

« Předchozí        Aktuální stránka: 251/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku