Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: objekt bývalé restaurace Sparta (93.38 KB) 21.02.2012

Jihočeský kraj prodá nemovitosti v hospodaření Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu, České Budějovice, Senovážné náměstí 12, v k. ú. České Budějovice 3, a to budovu občanské vybavenosti v Puklicově ulici čp. 1047 na parcele KN č. 2949/18 (bývalá restaurace SPARTA) včetně pozemku parcely KN č. 2949/18 o výměře 656 m2 minimálně za cenu stanovenou znaleckým posudkem, tj. 6.350.000,- Kč + náklady spojené s prodejem.

Nabídky se přijímají v zapečetěné obálce zřetelně označené nápisem „NEOTEVÍRAT
- nabídka OHMS - SPARTA"
do 27. 2. 2012 do 16:30 hod. v podatelně...

Foto: Europe Direct (67.10 KB) 21.02.2012


Pro občany starší 50 let připravilo Zastoupení Evropské komise ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct sérii regionálních informačních seminářů konaných u příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. V Jihočeském kraji se tento seminář uskuteční ve čtvrtek 23. února 2012 od 9:30 na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých Budějovicích v sále zastupitelstva. Během semináře vystoupí se svými příspěvky řada zajímavých hostů jako například zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva pro místní rozvoj a zástupce českobudějovických informačních středisek Europe Direct a Eurocentrum.

„Hlavním záměrem těchto...

Foto: Rok aktivního stárnutí (1406.30 KB) 21.02.2012

V pátek 17. února začal v Prachaticích oficiálně Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 setkáním Rad seniorů Jihočeského kraje a představitelů seniorských organizací s představiteli měst. Zahájení se zúčastnila krajská radní Jana Krejsová, místostarostka Vimperka Jaroslava Martanová a místostarosta Prachatic Robert Zeman. Jednání zahájil předseda Rady seniorů Prachatice Miroslav Bojanovský.

Setkání mělo za cíl poskytnout přítomným zástupcům seniorských organizací a Rad seniorů města Prachatice, Vimperk a Jihočeské krajské Rady seniorů o plánovaných aktivitách k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012, vyhlášeném OSN a...

16.02.2012


Jihočeský kraj nabízí i v roce 2012 pomoc obcím do 10 000 obyvatel, školám, občanským sdružením, nadacím a dalším veřejnoprávním a neziskovým subjektům, jejichž projekty získají příslib dotace z evropských fondů či jiných evropských dotačních titulů. 15. února 2012 vyhlásil Jihočeský kraj příspěvkový program na financování úroků z úvěrů či půjček, které si výše uvedené subjekty musejí vzít na předfinancování svých projektů. Úroky jsou většinou výdajem, který z evropských peněz nelze hradit, což zejména pro neziskové organizace znamená zvýšenou finanční zátěž a mnohdy zásadní překážku pro podání žádosti o evropskou dotaci.

Na příspěvkový program uvolnil Jihočeský kraj...

Foto: Valentýnská kapka krve (120.97 KB) 16.02.2012


V srdcích žáků a pedagogů Střední školy obchodní v Českých Budějovicích proudí na svatého Valentýna nejen láska, ale i krev. Rozhodli se jí proto u příležitosti tohoto svátku tradičně několik kapek darovat.

Dne 14. 2. 2012 byl totiž zahájen již 9. ročník dobrovolného dárcovství: Valentýnská kapka krve.

V tento den se na transfuzní oddělení českobudějovické nemocnice dostavila k odběru první skupina žáků a pedagogů školy. Darovali každý tu svou valentýnskou kapku krve těm, kteří by ji v nouzi mohli potřebovat. Další žáci budou v doprovodu svých učitelů na transfuzní oddělní přicházet postupně až do začátku měsíce června, kdy na škole vyvrcholí Den prevence -...

Foto: Milevské maškary (137.62 KB) 14.02.2012


Již 150. ročník tradičního masopustního průvodu „Milevské maškary" se uskuteční v sobotu 18. února 2012 v Milevsku.

Milevské maškarní průvody se své nynější podobě datují od roku 1862. Vyvinuly se ze středověkých lidových her, které bývaly v kraji provozovány. Konec masopustu slavili v Milevsku již od středověkých dob Bakusem, který v pondělí a úterý masopustní obcházel městem po hostincích a na Popeleční středu býval pochován. Bakusův průvod tvořily komické figury jeho ženy s dítětem, hrobaři, kostelník, kněz, smuteční zpěváci, ministranti... Bakus byl vezen na káře a byl oblečen do oděvu vycpaného hrachovinou. Postupně se k Bakusovi připojovaly různé...

Foto: expozice JČK (129.54 KB) 13.02.2012

Jihočeský kraj se úspěšně prezentoval na prestižním veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který se konal ve dnech 9. - 12. února 2012 v Praze.
Za nekrásnější expozici veletrhu Holiday World v kategorii do 60 m2 získal první místo! Domů si tak zástupci Jihočeského kraje, kteří se na celé expozici podíleli, přivezou ocenění - křišťálovou sošku.
Veletrh Holiday World patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější a nejprestižnější veletržní události cestovního ruchu ve střední Evropě. Každoročně se stává místem setkávání odborníků v oboru, představuje jeho trendy a aktuální přehlídku služeb a nabídek pro veřejnost. Letos na téma cestování, gastronomie a...

Foto: Europe Direct (67.10 KB) 13.02.2012


I v letošním roce informační centrum Europe Direct České Budějovice nabízí možnost bezplatného uspořádání přednášek o problematice EU.
„Organizace seminářů o EU patří k základním aktivitám informačního střediska Europe Direct, díky níž se snažíme prohloubit vědomosti a informovanost veřejnosti o EU," uvedla vedoucí informačního střediska Europe Direct Vladimíra Pavlová.
Nabízené přednášky pokrývají široké spektrum témat spjatých s působením EU a jsou vedeny příslušnými odborníky. Tyto akce jsou vhodným doplněním výuky na školách či vhodnou aktivitou pro úřady, zájmové organizace, kluby důchodců a další.
Podrobný nově aktualizovaný seznam námi...

13.02.2012

Střední škola a státní jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky ve Volyni získala certifikát Světová škola a Fairtradová škola. Certifikát Světová škola získala 1. února letošního roku. „Ocenění znamená, že žáci i zaměstnanci školy nejsou lhostejní k problémům druhých. Certifikát získal tým žáků zapojených do projektu Světová škola 2, který zaštiťuje Člověk v tísni. Titul Světová škola získalo 11 škol v republice, naše škola je jedinou v Jihočeském kraji," vedla ředitelka školy Eva Klasová. Světová škola je podle organizátorů místem, kde globální témata tvoří přirozenou součást výuky a života školy. Žáci se pod vedením týmu učitelů zabývají aktivně světovým...

« Předchozí        Aktuální stránka: 251/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku