Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.08.2011

Zastupitelé Jihočeského kraje dnes schválili poskytnutí dotace z rozpočtu kraje Regionální radě regionu soudržnosti. Prostředky ve výši 150 milionů korun budou použity na spolufinancování projektů Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Částku určil jako korekci Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Platební certifikační orgán Ministerstva financí, který zjistil nesrovnalosti při výběru a hodnocení projektů 2. a 3. výzvy ROP. Úřad regionální rady regionu soudržnosti ale nedisponuje prostředky k úhradě korekce, a proto požádal kraj o pomoc.
Částka 150 milionů korun přestavuje 5% z proplacených prostředků v obou výzvách. Zastupitelé rozhodli o...

Foto aktualita - pavilon (121.35 KB) 10.08.2011

Malebný Jihočeský kraj pyšnící se přírodním, historickým i kulturním bohatstvím, prezentuje svou současnou tvář i na tradiční výstavě Země Živitelka, která se uskuteční od 25. do 30. srpna 2011 v nově zbudovaném pavilonu T českobudějovického výstaviště.

Návštěvníci, kteří na expozici Jihočeského kraje zavítají, zde načerpají řadu tipů na výlety, rodinnou poklidnou, zážitkovou či sportovně laděnou dovolenou v jihočeském regionu. Doví se, proč Jihočeský kraj letos žije Rožmberským rokem a kam a kdy se mohou vypravit právě po stopách pánů z Růže.

A bude se i ochutnávat.

Každým rokem, již pět let, vyhlašuje Regionální agrární komora Jihočeského kraje, za podpory...

10.08.2011

Bohužel ani víkend nepřinesl uklidnění napjaté situace v Národním parku Šumava. S velkými obavami sleduji její vývoj, protože osud Šumavy mi jako Jihočechovi a jihočeskému hejtmanu není lhostejný. Žasnu, jaké trapné divadlo předvádějí někteří herci, a ptám se, který principál je ke hře přizval. Vyzýval jsem již před víkendem, že je nejvyšší čas odložit emoce a zahájit konstruktivní debatu, ale o tu zjevně není zájem. "IN" je být vidět na místě, zastat se jedné či druhé strany, oddeklamovat naučené fráze pro publikum a po anglicku zmizet. "IN" je nerespektovat zákony, vysvětlovat si je po svém, "IN" je přivazovat se ke stromům a "trpět" za...

4.08.2011

Do 12. září 2011 mohou uchazeči o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání
pro konkurenceschopnost
(OP VK) předkládat projektové žádosti. Do této doby mohou také konzultovat své projektové záměry s pracovníky oddělení řízení grantů a projektů Odboru evropských záležitostí a s pracovníky Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Žádat o dotaci mohou např. školy, školská zařízení, právnické osoby působící ve vzdělávání a kariérovém poradenství, organizace působících v oblasti volného času dětí a mládeže, nestátní neziskové organizace, ostatní vzdělávací instituce.

Výzvy jsou vyhlášeny ve třech oblastech...

Foto aktualita astronaut (156.13 KB) 3.08.2011

Dnes 3.8.2011 přivítali vzácnou návštěvu na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých zástupci Jihočeského kraje první náměstek Martin Kuba, náměstkyně Ivana Stráská, radní František Štangl.
Astronauta s rodinou přivítali na Krajském úřadě i manželé Jana Tichá, ředitelka hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích a Miloš Tichý, vedoucí observatoře Kleť.
Po uvítání, příjemném rozhovoru a předání darů Jihočeského kraje, následovala oficiální tisková konference v českobudějovické hvězdárně a planetáriu.
Americký astronaut Andrew Feustel se v květnu 2011 zúčastnil mise STS-134 raketoplánu Endeavour k Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Mise kromě jiných úkolů...

2.08.2011

Ve dnech 13.-19. srpna se na Lipenské přehradě uskuteční Mistrovství světa v lodní třídě Splash pod záštitou hetmana Jihočeského kraje pana mgr. Jiřího Zimoly. Za dobu historie českého jachingu se jedna o teprve druhé MS pořádané v ČR.

Lodní třída Splash je třídou mládeže od 13 do 19 let a svými parametry, délka 3,5 m a plocha plachty 5,5 m2 je vhodná jako mezistupeň mezi dětskou třídou Optimist a náročnějšími jednoposádkovými třídami Laser a Finn. V modifikaci s větší plachtou byla tato loď navržena i mezi nové kandidáty pro příští olympiádu.

Mezi přihlášenými převládají zahraniční posádky z Holandska, Belgie, Německa, Rakouska nebo i z Nového Zélandu. Česká...

Foto aktualita - Rezabinec (257.59 KB) 1.08.2011

Od 24. července do 5. srpna 2011 probíhá v národní přírodní rezervaci Řežabinec, Řežabinecké tůně u Ražic v okrese Písek již 35. ročník odchytové kroužkovací akce Acrocephalus. Akce je pořádána přírodovědným oddělením Prácheňského muzea v Písku pod vedením jeho zoologů pravidelně od roku 1977 - nejprve pod vedením RNDr. Karla Pecla, od roku 2002 ji vede RNDr. Jiří Šebestian, CSc.
Cílem odchytové kroužkovací akce je dlouhodobé monitorování stavu populace ptáků v jedné z ornitologicky nejvýznamnějších Národních přírodních rezervací v České republice. Řežabinec byl v roce 2002 první lokalitou v České republice zařazenou do evropského výzkumu CES (Constant...

Foto aktualita jizda (165.52 KB) 27.07.2011

TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2011 je projekt zaměřený na podporu turistického ruchu v České republice. Smyslem je propagace jednotlivých krajů, měst a obcí na pozadí exkluzivních historických automobilů - čili odvětví, které naši zemi za dob první republiky významně proslavilo. Projekt spočívá ve spanilé jízdě kolony dvou desítek historických vozidel v čele se závodní Tatrou šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar pana Karla Lopraise, která proběhne ve dnech 29.-31. července 2011.
Trasa mapuje během tří dnů nejzajímavější místa Jižních Čech z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu jako jsou přírodní krásy, technické a kulturní památky.
Po celou...

Foto aktualita setkani (174.00 KB) 25.07.2011

Ve čtvrtek 21. 7. se od 11:00 hod. konalo v příjemném prostředí sálu Secese v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje setkání studentů Armstrong Atlantic State University v Savannah, Georgia s hejtmanem Jihočeského kraje, Mgr. Jiřím Zimolou. Američtí studenti doprovázení svými lektory se v České republice účastní tzv. „letní školy" - projektu spolupráce mezi Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích a výše jmenovanou univerzitou v USA. „Jedná se o již desetiletou spolupráci mezi školami, tyto aktivity hodláme i nadále rozvíjet a doufáme, že se tzv. letní pobyty stanou příjemnou pravidelností," řekla k osvětlení pobytu studentů Dr. Ing. Dagmar...

« Předchozí        Aktuální stránka: 261/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku