Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.05.2011


Zprostředkující subjekt provedl změnu textu výzev v bodě 11. Způsobilé výdaje a jejich specifika. Změna se týká výpočtu limitů křížového financování ve všech oblastech podpory a změny výpočtu limitu investičních výdajů v oblasti podpory 1.1.

Platné znění výzev je uvedeno na http://opvk.kraj-jihocesky.cz v záložce Výzvy k předkládání žádostí - I. výzva - 2. GG - oblast podpory 1.1, 1.2, 1.3.

10.05.2011


Oddělení řízení grantů a projektů pořádá Seminář pro předkladatele projektů do I. výzev 2. globálních grantů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pro oblasti podpory 1.1 - Zvyšování kvality ve vzdělávání; 1.2 - Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a 1.3 - Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení.

Seminář se bude konat dne 26. 5. 2011 od 9:00 hodin v Kruhovém sále zastupitelstva (č. dveří 2010) v budově Krajského úřadu JčK, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Podrobnější informace lze najít v pozvánce. Vzhledem k omezené kapacitě sálu se může za jednu organizaci zúčastnit...

9.05.2011

Dne 6.5.2011 proběhlo v Českém Krumlově oficiální setkání hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a starosty města Český Krumlov Dalibora Cardy. Diskutovali spolu o budoucnosti otáčivého hlediště v Českém Krumlově, dopravní infrastruktuře, o vyhlášce o místním poplatku ze vstupného, týkající se Jihočeského divadla České Budějovice, i o nabídkách a projektech v rámci turistického ruchu a projektech přeshraniční spolupráce.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola i starosta Českého Krumlova se jednoznačně shodli na tom, že by v budoucnu vhodně a citlivě zrekonstruované otáčivé hlediště mělo nadále zůstat v prostorách barokní zahrady v Českém Krumlově. „Budeme se nažit...

9.05.2011

Soutěž EUROTIME 2011, která probíhala od 1. března do 29. dubna, již má své vítěze. Na středisko EUROPE DIRECT v Českých Budějovicích přišlo celkem 601 kvízů. Úspěšnost byla jen něco málo přes 30 %. V úterý 3. května proběhlo v Českých Budějovicích za přítomnosti vedoucí Europe Direct Mgr. Vladimíry Pavlové regionální slosování a v každé ze dvou kategorií byli vylosováni 3 výherci.

V kategorii 0 - 14 vyhrávají: 1. místo - Kristýna Jurková, Kaplice, 2. místo - Klára Korbelová, Malonty, 3. místo - Karina Vynšová, Mariánské Lázně. V kategorii 15 - 99 let vyhrávají: 1. místo - Zdeněk Kadlec, České Budějovice, 2. místo - Taťána Kovalcová, Jeseník, 3. místo - Vojtěch Krauskopt,...

Foto: Hejtman představuje  projekt Rožmberský rok (152.88 KB) 5.05.2011

V listopadu 2011 uplyne 400 let od smrti jednoho z nejslavnějších vladařů rodu Rožmberků - Petra Voka. V duši jižních Čech zanechala čtyři staletí vlády potomků starobylého rodu Vítkovců hluboký otisk pětilisté růže.

Kulturní Spolek Praha-Cáchy/Aachen a Jihočeský kraj pozval milovníky historie a kulturního dění na slavnostní večer „Rožmberský rok 2011", který se pod záštitou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly uskutečnil 3. května 2011 v Clam-Gallasově paláci na Starém městě v Praze.

Jihočeský hejtman Jiří Zimola představil projekt Rožmberský rok 2011 v celé své rozmanitosti. „Cílem projektu je představit veřejnosti v širokých souvislostech...

Foto: Za zahájení sympozia (147.42 KB) 5.05.2011


V rámci přeshraniční spolupráce Jihočeského kraje a Dolního Bavorska se 2. května 2011 pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a vládního prezidenta Heinze Grunwalda uskutečnilo u příležitosti zavedení volného pohybu pracovních sil a služeb k 1. květnu 2011 sympozium „Společný životní a hospodářský prostor Bavorsko/jižní Čechy - prostor bez bariér". Setkání, které se konalo v prostorech Průmyslové a obchodní komory Dolního Bavorska v Pasově, se zúčastnili zástupci podniků, firem, škol, pracovních agentur, odborových svazů a dalších subjektů z obou regionů.

Konferenci zahájila viceprezidentka Vlády Dolního Bavorska, paní Monika Weinl, člen...

2.05.2011


Pracovníci sociálně-právní ochrany dětí v Jihočeském kraji se sešli v Černé v Pošumaví a již potřetí se zúčastnili semináře na téma „Předním hlediskem sociálně-právní ochrany je zájem a blaho dítěte". Seminář v minulém týdnu (28. - 29. 4. 2011) uspořádal Jihočeský kraj ve spolupráci s Krizovým centrem pro děti a rodinu v Jihočeském kraji pod záštitou náměstkyně hejtmana Ivany Stráské. Semináře se zúčastnili uznávaní odborníci pro oblast sociálně-právní ochrany dětí.

Opětovně zaujal Jan Sochůrek, který je uznávaným odborníkem ve vědním oboru viktimologie a měl přednášku na téma „Viktimologie - základní pojmy a pachatelé a oběti trestných činů",...

28.04.2011


Jihočeský kraj se ve dnech 2. - 5. května zúčastní mezinárodního veletrhu cestovního ruchu v Dubaji. Bude na něm prezentovat turistickou nabídku a atraktivní destinace jižních Čech. Zájemcům poskytne informace o přírodních krásách, kulturním dědictví, lázeňství, místech, kde aktivně strávit letní a zimní dovolenou a nebudou chybět ani informace o typické jihočeské gastronomii.

Veletrhu se zúčastní přes 2 000 vystavovatelů. Hojně jsou zastoupeni vystavovatelé z východu, zejména z Asie. „Chceme, aby dále stoupala návštěvnost jižních Čech právě turisty z asijských států. Jihočeský kraj se proto bude snažit oslovit potenciální zájemce o návštěvu našeho regionu...

27.04.2011

Informační a kulturní středisko města Třeboně a Nadace Jihočeské cyklostezky pořádají v sobotu 30. 4. 2011 pro všechny cyklomilce „OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZONY v JIHOČESKÉM KRAJI" pod názvem „Memoriál Petra Voka aneb Na třeboňskou šlapku vytáhni i babku"

Start: 10.00 hod. Masarykovo náměstí v Třeboni

Pro cyklisty jsou připraveny dvě trasy: 64 km a 42 km, během akce je možné navštívit Státní zámek Třeboň a zámek Jemčina. Akce je podpořena z Grantového programu Rožmberský rok.

Zájemci mohou využít zdarma autobusovou či vlakovou dopravu.

CYKLOBUSY
a) České Budějovice - Třeboň
nákladové nádraží ČD, 8.15 čas...

« Předchozí        Aktuální stránka: 272/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku