31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

22.06.2011

Minulý týden se ve dnech 8. - 10. 6. 2011 již tradičně sešli ředitelé základních uměleckých škol Jihočeského a Západočeského kraje na semináři o reformě ZUŠ. Jednali a byli zároveň informováni o tom, jak napsat svůj ŠVP. Seminář vedli dva fundovaní lektoři, kteří spolu s dalšími členy tvořili tým pro vytvoření RVP ZUV.

Pro ZUŠ byl vypracován Rámcový vzdělávací program, který je na mnoho let zásadním dokumentem ovlivňujícím podobu těchto škol. Obsahově propojuje i další stupně uměleckého vzdělávání a je tak důležitou součástí systému uměleckého vzdělávání tak, jak to zmiňuje i návrh Dlouhodobého záměru MŠMT (2007). Rámcový vzdělávací program pro umělecké obory základního...

22.06.2011

Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Jihočeského kraje vyhlásil pod záštitou hejtmana Jiřího Zimoly a radní pro oblast školství Jany Krejsové anketu „Vynikající pedagog Jihočeského kraje". Cílem ankety je upozornit na mimořádné aktivity pedagogů různých typů škol a školských zařízení, vyzdvihnout jejich výjimečný celoživotní přínos pro školu, ocenit jejich dosavadní pedagogické působení a úspěchy v mimoškolní práci s dětmi a mládeží. Anketa je určena pedagogickým pracovníkům působícím na školách a školských zařízeních zřizovaných Jihočeským krajem.

Kandidáty mohl navrhnout ředitel školy nebo školského zařízení, ve kterém daný pedagog...

Foto: aktualita (177.57 KB) 22.06.2011

Na tiskové konferenci konané včera v pražském Domově sociální péče Hagibor u příležitosti úspěšného zakončení projektu Značka kvality v sociálních službách předal ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek certifikáty kvality prvním českým domovům pro seniory.

Systém Značka kvality v sociálních službách, jehož realizace probíhala od září 2009, byl vyvinut Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a společností Hartmann - Rico společně s odborníky na problematiku péče o seniory a oblast kvality z řady odborných institucí a organizací. Pro jeho výslednou podobu, tzn. hodnocení 284 kritérií v 5 základních oblastech (ubytování, stravování, kultura a volný čas,...

22.06.2011

Zasedání se koná od 10,00 Hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2 České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Materiály pro jednání jsou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje - aktuální.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 11. 5. do 10. 6. 2011
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje
4. Závěrečný účet...

Foto: Aktualita (221.90 KB) 21.06.2011

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje dnes převzala čtyři nové terénní vozy pro zásahy při mimořádných událostech. Záchranáři se s těmito speciálními automobily lépe dostanou do obtížně dostupných míst. Vozy slavnostně převzali dnes ráno v Českých Budějovicích při prezentaci na parkovišti stadionu Dynamo, kde jihočeská Zdravotnická záchranná služba (ZZS) prezentovala systém reakce na mimořádné události.

Čtyři nové terénní vozy jsou vybaveny zdravotnickým materiálem k ošetření 50-100 osob, zdrojem elektrické energie, zdravotnickým stanem a dalším technickým materiálem. „Jihočeský kraj je velice rozlehlý a většina jeho území je pokryta horami, pahorkatinami...

20.06.2011

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví, oddělení sociálních služeb, pořádá Seminář pro subjekty působící v sociální oblasti a poskytovatele sociálních služeb na území Jihočeského kraje, kteří žádali či žádají o dotaci v rámci příspěvkového programu „Podpora terénních sociálních služeb".

Seminář se bude konat dne 27. 06. 2011 od 15,00 hod. v zasedací místnosti OSVZ č. 108, v budově Krajského úřadu JčK, B. Němcové 49/3, České Budějovice. Podrobnější informace k semináři lze najít v pozvánce.

Seminář je bezplatný. Vzhledem k omezené kapacitě Vás žádáme o potvrzení účasti do 23. 06. 2011 na e-mail: ...

Foto: Z vystuopení na festivalu (185.33 KB) 20.06.2011

Českobudějovický pěvecké sbor Canzonetta se 11. června zúčastnil 5. Ročníku nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů „SVĚTLO PRO LIDICE" v Lidicích u Prahy. Festivalu se zúčastnilo celkem 14 dětských sborů z celé České republiky, každý kraj zastupoval jeden dětský sbor. Canzonetta přednesla na festivalu vlastní program v délce pěti minut (Agnus Dei z Missy brevis od P. Kořího a dílo For The Beaury Of The Eyrth od J. Ruttera). Po vystoupení každého sboru následovala společná část festivalu skladby, které každý sbor nacvičil. Patronát nad celým festivalem přebzal Přemysl Sobotka, s nímž se setkali při recepci všichni zástupci sboru.

Festival hraje důležitou...

20.06.2011


Jihočeské město lázní a rybníků Třeboň bude patřit celostátnímu ( republikovému) finále dopravní soutěže mladých cyklistů, které proběhne ve dnech 21.6. až 23.6. 2011. Soutěžní klání vypukne 22. června v 09:00 hodin slavnostním zahájením na Tyršově stadionu v Třeboni.

Soutěž spolupořádá Ministerstvo dopravy ČR - BESIP, Jihočeský kraj, Krajský koordinátor BESIP pro Jihočeský kraj, Policie ČR Územní odbor Jindřichův Hradec - dopravní inspektorát, Český červený kříž, Město Třeboň, Městská policie Třeboň a v neposlední řadě pak Dům dětí a mládeže v Třeboni. Záštitu nad pořádáním celé akce převzal hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola.

A v jakých disciplínách...

20.06.2011

Jihočeský kraj bude na V. letní olympiádě dětí a mládeže ČR v Olomouci reprezentovat 276 mladých sportovních nadějí. Ve dvaceti sportovních odvětvích je zastoupeno 65 sportovců z Českých Budějovic, 23 z Tábora, 22 z Písku, 18 ze Strakonic, 13 z Jindřichova Hradce, 8 z Hluboké nad Vltavou, 7 z Bechyně, po 6 z Prachatic a Třeboně, po 5 z Milevska, Nové Včelnice a Týna nad Vltavou. Zbývajících 93 sportovců reprezentuje dalších 58 měst a obcí Jihočeského kraje.

Spolu s autobusy sportovců a trenérů odjede v úterý 21. června na slavnostní zahájení olympiády i členka rady kraje Jana Krejsová a vlajkonoš jihočeské výpravy cyklista Martin Bína. Čtyřčlennou delegaci Sportovní komise...

« Předchozí        Aktuální stránka: 280/540        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku