Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.02.2011

Také letos najdou rodiče na webových stránkách Krajského úřadu Jihočeského kraje přehled letních táborů pro děti. Oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Jihočeského kraje připravuje přehled nabídky letních táborů. Všechny subjekty, organizace a instituce bez rozdílu zřizovatele, právnické a fyzické osoby, které mají zájem o zveřejnění své nabídky letních táborů na webových stránkách Jihočeského kraje, mohou vyplnit zveřejněný formulář, zaslat jej na e-mailovou adresu: hrdina@kraj-jihocesky.cz a stanou se tak součástí nabídkové databáze.

Přehled letních táborů uveřejníme do 31. března 2011 a budeme jej nadále...

Obrázek: Náhled na ilustraci (103.39 KB) 10.02.2011

Český nadační fond pro vydru vydal novou komiksovou publikaci, která vtipnými texty a obrázky pobaví nejen děti, ale i dospělé. Zábavnou formou je tak čtenář proveden celým vydřím životem a jejím světem okolo vodních toků. Publikace se jmenuje Čus Vydrus a obrázky i texty do komiksu vytvořily a vymyslely děti z kroužku Českého svazu ochránců přírody Volavky Třeboň pod vedením Vaška Bartušky, který dal publikaci konečnou kvalitu a vzhled.

Do publikace jsou vloženy dva plakáty, které formou komiksu seznamují s problémy dravců versus sloupy elektrického vedení a jak se těmto problémům E.ON ve spolupráci s ochránci přírody snaží předcházet.
Kniha vznikla díky finanční...

9.02.2011


Jak již informovala některá média, vešlo v těchto dnech v platnost prosincové rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který zrušil sérii nařízení o omezení vstupu na přibližně deseti procentech území Národního parku Šumava. Turisté tak mohou do oblasti Smrčiny, Trojmezné, Vltavského luhu, Horskokvildské slatě, Modravské slatě, Křemelné a Plesné s Poledníkem nejen po značených stezkách, ale i po jakýchkoli lesních pěšinách a cestách.

Způsob vyhlášení klidových zón v loňském roce napadl také Jihočeský kraj, který se rozhodnutím svého zastupitelstva obrátil na Ústavní soud. Zrušení klidových zón, které rozhodnutím Nejvyššího správního soudu v těchto dnech vstoupilo v...

Foto: K aktualitě (118.38 KB) 9.02.2011

Důstojným začátkem Rožmberského roku 2011 byla beseda s českokrumlovskou spisovatelkou Helenou Braunovou, která se dotýkala právě tohoto významného šlechtického rodu. Klubovna Městské knihovny v Prachaticích v krásných sklepních prostorách byla zcela zaplněna milovníky historie mezi, které přišel sám vladař Petr Vok s chotí Kateřinou z Ludanic. Českokrumlovská spisovatelka velice poutavě vyprávěla o rodové linii Rožmberků. Na závěr Petr Vok rozdal všem přítomným takzvané Rožmberské cestovní pasy, které vydal Jihočeský kraj, a které vybízejí k návštěvám rožbmerských panství. Celá akce byla v režii Městské organizace svazu důchodců ve spolupráci s Městskou knihovnou.

Jak...

4.02.2011

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a náměstkyně hejtmana Ivana Stráská se ve čtvrtek odpoledne sešli se zástupci Lékařského odborového klubu. Tématem schůzky byla výzva Děkujeme, odcházíme. Seznámili se se stanovisky Lékařského odborového klubu a s aktuální situací, která vzešla nejen z úterního celostátního sněmu Lékařského odborového klubu, ale především ze čtvrteční ranní nedohody s ministrem Hegerem a prezidentem České lékařské komory Kubkem.

„Ptal jsem se lékařů, zda i s ohledem na nebezpečí likvidace některých jihočeských nemocnic není čas zvolit jinou formu protestu. Rád jsem zjistil, že i oni si jsou vědomi tohoto nebezpečí, neochota a arogance vlády...

4.02.2011


Rada Jihočeského kraje schválila na svém zasedání dne 1.2.2011 Grantové programy pro podporu kulturních památek. Ve schváleném rozpočtu Jihočeského kraje pro rok 2011 je pro pět grantových programů v oblasti hmotného kulturního dědictví určena celková částka 18 800 000,- Kč.

Jedná se o těchto pět grantových programů

  • Grantový program Nemovité kulturní památky (13 600 000,-Kč) - výzva pro rok 2011
  • Grantový program Zvýšené náklady obnovy památkově chráněných staveb - výzva pro rok 2011 (2 500 000,-Kč)
  • Grantový program Movité kulturní dědictví - výzva pro rok 2011 (1 000 000,-Kč)
  • Grantový program Obnova drobné sakrální architektury v...
4.02.2011

Jihočeský kraj i letos vyhlásí grantový program Zvýhodněný regionální úvěr pro malé a drobné podnikatele. Jihočeský kraj poskytne Českomoravské záruční a rozvojové bance k realizaci programu úvěrový rámec ve výši 24,5 milionu korun, což představuje oproti roku 2010 navýšení o 500 tisíc korun. „Programem se snažíme vycházet vstříc začínajícím a drobným podnikatelům v jejich živnostech. Zaměstnanci banky pak zjišťují kredibilitu uchazečů o zvýhodněný úvěr," řekl k organizaci úvěru hejtman Jiří Zimola.

Program zvýhodněných úvěrů pro drobné a malé podnikatele v Jihočeském kraji je realizován už od roku 2003 a je o něj stále velký zájem z řad podnikatelské...

Foto: ilustrační foto, jak budou distribuční místa označena (90.31 KB) 3.02.2011

Jihočeský kraj vyšel vstříc všem milovníkům historie a turistiky a vydal brožuru, která představuje 24 nejvýznamnějších míst jižních Čech, úzce spjatých s rodem Rožmberků. Brožura představuje známá i méně známá krásná místa, dýchající historií pánů z Růže. Každý zde může najít tip na zajímavý výlet a na místě se potěšit dědictvím slavného rodu. Putovat po stopách Rožmberků mohou zájemci i s turistickým pasem.

„Turistický pas provází návštěvníky jižních Čech všemi 24 místy zmíněnými v brožuře. Turista navštíví vybrané místo a na určeném stanovišti, například v infocentru nebo u pokladny daného historického objektu obdrží razítko do turistického pasu. Pokud během...

3.02.2011

Společné jednání hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a předsedy Asociace krajů ČR (AKČR) Michala Haška s ministrem zemědělství Ivanem Fuksou a prezidentem Agrární Komory ČR Janem Velebou přineslo dlouho očekávaný a důležitý průlom do systému soutěží na podporu regionálních potravin.

Současný stav, kdy vedle sebe probíhaly v krajích dva typy soutěží - jedna tradiční, dlouhodobě pořádaná kraji ve spolupráci s Agrární komorou ČR, např. „Chutná hezky - jihočesky " či „Zlatá chuť jižní Moravy" a nově soutěž „Regionální potravina", podporovaná ministerstvem zemědělství, se ukázal z hlediska krajů i zemědělců jako...

« Předchozí        Aktuální stránka: 283/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku