Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Z vítání první Jihočešky (163.26 KB) 26.01.2011

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola dnes uvítal první Jihočešku narozenou v roce 2011. Jolanka Smolíková z Oldřichova i Písku se narodila 1. ledna 2011 dvě a půl hodiny po půlnoci manželům Janě a Janovi Smolíkovým. Jolanka má už dvouletého bratra Honzíka. Na slavnostním setkání v Mateřské škole v Dobevi dnes hejtman Zimola předal rodině první Jihočešky roku 2011 dárky.

Jolanka dostala zlatý přívěšek se znamením kozoroha, svým jménem a datem svého narození. Rodiče obdrželi šek na 5 000 Kč. Dalším dárkem byla pamětní stříbrná medaile Rožmberského roku 2011. „Jolanka se narodila jako první jihočeské miminko v Rožmberském roce 2011. K tomuto projektu kraj nechal...

26.01.2011

Dotační řízení MPSV na sociální služby 2011

Dne 17. 1. 2011 byly na stránkách MPSV vyhlášeny výsledky dotačního řízení pro poskytovatele sociálních služeb na rok 2011. Vzhledem k nesouhlasu některých poskytovatelů s přiznanou výší dotace od MPSV pro rok 2011 na zajištění základních činností při zajišťování sociálních služeb uvádí Jihočeský kraj následující informace. Poskytovatelem dotace ze státního rozpočtu v oblasti podpory poskytování sociálních služeb je MPSV, které v konečné fázi rozhoduje o výši přidělených finančních prostředků jednotlivým poskytovatelům sociálních služeb.

Jihočeskému kraji (stejně jako ostatním krajům České republiky) byl sdělen objem...

24.01.2011

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví pořádá dne 3. 2. 2011 informační seminář zaměřený na problematiku sociálních služeb, který je určen zejména pro volené zastupitele obcí III., II. a I. typu, vedoucí odborů sociálních věcí, pracovníky v sociálních službách a zástupce odborné veřejnosti. Seminář se bude konat v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1592/2, zasedací místnost č. 2010 - Kruhový sál zastupitelstva.

Vzájemná spolupráce obcí a kraje při zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Vašich obcí, je definována zákonem o sociálních službách, proto jsou témata informačního semináře cíleně zaměřená na plánování sociálních služeb z...

24.01.2011


Na začátku roku 2003, přibližně rok a půl před vstupem České republiky do Evropské unie, byl na Krajském úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích otevřen informační stánek o Evropské unii, který organizačně a personálně zaštítilo oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce. V květnu 2005 se zapojil do sítě Europe Direct, zřizované Evropskou komisí.

Je rok 2011 a redaktor Filip Černý z Českého rozhlasu České Budějovice si do Přímé linky pozval pracovnice Europe Directu, aby zjistil, co všechno nyní dokáží zprostředkovat a zařídit. Přímá linka se uskutečnila 18. ledna krátce po 13. hodině.

Foto: Pohled na prezentaci Jihočeského kraje (163.33 KB) 21.01.2011

Jihočeský kraje se v těchto dnech prezentuje na 17. ročníku veletrhu cestovního ruchu Slovakiatour v Bratislavě. Už při loňské prezentaci měli odborníci na cestovní ruch i samotní turisté o jihočeský region velký zájem. Letos je do našeho kraje láká projekt Rožmberský rok 2011 prezentovaný na expozici Czech Tourismu.

Generální ředitel této státní příspěvkové organizace Ministerstva pro místní rozvoj ČR Rostislav Vondruška při slavnostní zahájení veletrhu nakrojil Rožmberský dort. „Turisté se u našeho stánku zastavují, na projekt Rožmberský rok 2011 se ptají a velký zájem mají o Rožmberský cestovní pas a rožmberskou minci. Překvapuje nás, jak i na Slovensku je...

20.01.2011

20. ročníku veletrhu Regiontour v Brně, který se uskutečnil ve dnech 13. až 16. ledna 2010, se v rámci „rožmberské" expozice Jihočeského kraje účastnila také jihočeská Informační centra pro mládež (ICM Český Krumlov, Tábor a Prachatice).

Prvním a hlavním cílem účasti jihočeských ICM na veletrhu bylo představit v prvních dvou dnech veletrhu, především odborníkům z oblasti turistického ruchu, dva zcela nové společné informační produkty „jihočeských" ICM - elektronické publikace „Levná zima v jižních Čechách" a „Léto v jižních Čechách". Spolu s těmito novými informačními materiály byly doplňkově zájemcům poskytnuty v omezeném...

Foto: Sál byl při poradě se starosty zcela zaplněn (177.44 KB) 19.01.2011

V úterý 18.1.2011 se v Českých Budějovicích konala porada vedení Jihočeského kraje a Krajského úřadu se starosty obcí Českobudějovicka a Českokrumlovska. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, náměstek Martin Kuba a radní Jihočeského kraje informovali starosty obcí o dění v jejich resortech.

Náměstek hejtmana Martin Kuba pohovořil i o plánovaných investicích v dopravě, radní František Štangl seznámil starosty s grantovými programy a děním v oblasti kultury a radní Jana Krejsová seznámila starosty například s granty v oblasti školství.

Hejtman Jiří Zimola na závěr připomenul situaci ve zdravotnictví. Zmínil připravovanou koncepci jihočeského zdravotnictví, která...

Foto: Dílny a strojovna (150.49 KB) 18.01.2011


Jihočeský kraj prodá nemovitosti v areálu odloučeného pracoviště Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Písek, Komenského 86, v obci Čížová a v k. ú. Nová Ves u Čížové, a to:
budovu čp. 23 na st. p. č. 59/1 se st. p. č. 59/1 o výměře 155 m2, budovu bez čp/če na st. p. č. 59/3 se st. p. č. 59/3 o výměře 2513 m2, budovu bez čp/če na st. p. č. 85 se st. p. č. 85 o výměře 1138 m2, st. p. č. 59/4 o výměře 694 m2 a p. p. č. 25/5 o výměře 659 m2 minimálně za cenu stanovenou znaleckým posudkem, tj. 8.877.000,- Kč + náklady spojené s prodejem.

Nabídky se přijímají v zapečetěné obálce zřetelně označené nápisem „NEOTEVÍRAT - nabídka OHMS -...

18.01.2011

Turisté z Nizozemí stráví na dovolené v jižních Čechách v průměru dvakrát delší dobu než tuzemští návštěvníci. Vyplývá to ze statistiky cestovního ruchu za prvních devět měsíců loňského roku, zveřejněné Českým statistickým úřadem.

Na jednoho Nizozemce připadalo loni v průměru 6,3 nocí, strávených v některém z jihočeských ubytovacích zařízení, zatímco u Čechů je to průměrně 3,5 noci. Nizozemci tak s přehledem vedou tabulku návštěvníků jižních Čech s nejdelší dobou pobytu. Až s velkým odstupem následují v této tabulce Češi (3,5), Němci (2,9), Francouzi (2,2) a Slováci (2,1). Statistika zároveň ukazuje, že i když do Jihočeského kraje míří stále více cizinců z Asie, zejména z...

« Předchozí        Aktuální stránka: 285/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku