Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: V Českém Krumlově (185.89 KB) 15.04.2011

Jihočeský kraj ve středu 13. dubna navštívila skupina 35 čínských tour operátorů. Přijeli se zájmem poznat region a vytvořit nabídku zájezdů pro čínské turisty. Jihočeský kraj jim prostřednictvím odboru marketingu a vnějších vztahů zajistil prohlídku zámku i města Hluboká nad Vltavou, ochutnávku jihočeských specialit a kostýmovanou prohlídku města a zámku Český Krumlov. „I když je Čína země s bohatou historií, byli návštěvníci nadšeni z našich památek a přírody. Při prohlídce Krumlova, kde jim byl průvodcem sám Petr Vok, ocenili harmonii turistům nabízených zážitků," uvedla vedoucí oddělení marketingu a cestovního ruchu Petra Jánská.

Zástupce čínské vládní...

15.04.2011

Zasedání se koná od 10,00 Hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2 České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Materiály k projednání jsou dostupné v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje - aktuální.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 5. 3. do 24. 3. 2011
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje
4. Volba přísedících krajského...

15.04.2011

V rámci přeshraniční spolupráce Dolního Bavorska a Jihočeského kraje se uskuteční pod záštitou vládního prezidenta Heinze Grunwalda a hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly sympozium „Společný životní a hospodářský prostor Bavorsko/jižní Čechy - prostor bez bariér".

Od 1. května 2011 bude pro občany České republiky zaveden volný pohyb pracovních sil a služeb. Jaké dopady se mohou očekávat pro podniky, firmy a zaměstnance na obou stranách hranice po zavedení zcela volného pohybu pracovních sil a služeb, jak se změny projeví na pracovním trhu a odborném vzdělávání a jaké bariéry stále přetrvávají? Nad uvedenými tématy mohou zástupci podniků, firem a zaměstnanců...

13.04.2011


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s primátorem Českých Budějovic Jurajem Thomou včera jednali o otáčivém hledišti v Českém Krumlově, dálnici a dálničním obchvatu krajského města a dalším osudu českobudějovického domu kultury Slávie. Otáčivé hlediště je fenomén Jihočeského kraje, a proto o něj nechceme přijít. Kraj a města České Budějovice a Český Krumlov by měly společně hledat cestu k zachování otáčivého hlediště v současných prostorách," uvedl po jednání hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Podle hejtmana by bylo možné v zámecké zahradě v Českém Krumlově vybudovat subtilnější konstrukci hlediště a na jeho stavbu získat finance z integrovaného operačního...

13.04.2011


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola dnes přijal studenty a pedagogy Střední školy obchodu, služeb a podnikání a vyšší odborné školy Kněžskodvorská v Českých Budějovicích. Pogratuloval jim k úspěchu, kterého dosáhli společně s polskou partnerskou školou s projektem „Zmizelé a nalézané osudy. Memento dvou světových válek 20. století pro mladého člověka.". Po vítězství v české části soutěže Innovative Eduaction Forum pořádané firmou Microsoft vyhrála škola evropské finále v Moskvě v kategorii Spolupráce. Díky tomuto úspěchu v konkurenci 86 školních projektů z celé Evropy se zúčastní celosvětového fóra ve Washingtonu na podzim letošního roku.

Cílem projektu...

13.04.2011


Jihočeský kraj už zná závěry hodnotící zprávy, která se zabývá poměry v Alšově jihočeské galerie. Na dnešní tiskové konferenci zpracovatel zprávy Martin Bezouška s jejími závěry seznámil novináře. Zpracováním hodnotící zprávy o Alšově jihočeské galerii Martina Bezoušku na začátku roku 2011 pověřilo vedení Jihočeského kraje. Galerie se stala terčem mediální kritiky za přerušení výstavy Karla Zlína v průběhu roku 2010 a ředitel Lubomír Bednář byl kritizován za ukončení pracovního poměru se třemi zaměstnanci galerie na sklonku roku 2010.

Martin Bezouška se zabýval vztahy mezi zaměstnanci galerie a jejím vedením. „Galerie je především o výstavách, o vizích,...

12.04.2011


Termín: sobota 21. května 2011, místo: Loděnice Lipno a Kemp Modřín, Lipno nad Vltavou

Přijeďte si zazávodit na dračích lodích! 4. ročník Mistrovství Lipenské přehrady na dračích lodích, jedná se o otevřený závod v rámci soutěže DRAGON BOAT GRAND PRIX 2011. Celá akce je spojená s velkolepým Zahájením lipenské letní sezóny, takže po sportovních výkonech vás čeká i kulturní zážitek.

Co jsou to "dračí lodě"? Jedná se o druh sportu, který rychle získává na oblibě asi hlavně díky své exotičnosti a pospolitosti v nezvykle velké skupině lidí pádlujících na jednom plavidle. Každá posádka je totiž složená z 20 pádlujících, bubeníka a kormidelníka. Závodit může...

12.04.2011


Ve středu 6. dubna 2011 na v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje uskutečnilo 23. zasedání Rady Asociace nestátních neziskových organizací v České republice. Výběr jižních Čech pro slavnostní zasedání Rady ANNO v ČR nebyl náhodný. „Rada ANNO v ČR uskutečňuje svoje zasedání poměrně často v regionech, protože chce více podpořit komunikaci a spolupráci neziskovek, samosprávy a dalších partnerů v krajích. A takto tomu je i v případě zasedání v Jihočeském kraji", uvedl při zahájení jednání člen Rady ANNO v ČR Jaromír Hron, který zároveň ve svém úvodním příspěvku zvýraznil velmi pozitivně se rozvíjející spolupráci mezi jihočeskou ANNO, Jihočeským krajem a dalšími...

11.04.2011

Jihočeský kraj prostřednictvím odboru dopravy a silničního hospodářství vyhlásil pro děti v mateřských školách výtvarnou soutěž na téma „Děti a řidiči na jihočeských silnicích" a pro děti ze základních škol a víceletých gymnázií na téma „Bezpečná cesta do školy".

Výtvarné soutěže mají uzávěrku 11. května, následně je odborná komise vyhodnotí. Nejlepší práce budou na začátku školního roku 2011/2012 vystaveny ve vestibulu a na chodbách Krajského úřadu Jihočeského kraje. Autoři a jejich rodiče budou pozváni na vernisáž v rámci tradičního semináře BESIP pro pedagogy Jihočeského kraje dne 21. 9. 2011, kde jim budou předány ceny.

Podrobné informace k...

« Předchozí        Aktuální stránka: 285/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku