31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.08.2011

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) vyhlásilo v návaznosti na § 101 a § 104 zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů pro rok 2012 dotační řízení určené pro fyzické i právnické osoby poskytující sociální služby.
Účelem dotace je poskytnutí finančních prostředků ze státního rozpočtu na krytí běžných výdajů souvisejících s poskytováním sociálních služeb na území České republiky.
Žádosti lze podávat prostřednictvím aplikace OKslužby - poskytovatel. Řádný termín pro zpracování a podání žádostí je pro oba programy podpory „A" a „B" od 29. srpna 2011 do 25. září 2011.
Více informací k vyhlášenému...

Foto aktualita - zivitelka (183.64 KB) 26.08.2011

Na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 25. srpna začal 38. ročník výstavy Země živitelka. Na její zahájení už tradičně přijel také prezident Václav Klaus, který agrosalon zahajoval a slavnostně otevřel nový pavilon T. Pavilon se rozkládá na 6050 metrech čtverečních a Výstaviště a.s. přišel na 188 milionů korun. Je zajímavý především svou polyfunkčností, která ho kromě výstavní činnosti předurčuje ke konání kulturních a sportovních akcí. V novém pavilonu se prezentují především výrobci potravin a své místo v něm našla také expozice Jihočeského kraje.
V expozici Jihočeského kraje se mohou návštěvníci výstavy Země živitelka těšit na ochutnávku potravin, které získaly...

25.08.2011

Ve středu dne 14. 9. 2011 od 1100 hod. v sídle dražebníka Geodézie České Budějovice, s. r. o. proběhne veřejná dobrovolná dražba nemovitostí ve vlastnictví Jihočeského kraje, budovy občanské vybavenosti v Puklicově ulici čp. 1047 (bývalá restaurace SPARTA) na pozemku parcel. č. 2949/18 a pozemku parcel. č. 2949/18 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 656 m2, vše v k. ú. České Budějovice 3.

Bližší informace o konání dražby jsou zveřejněny v dražební vyhlášce - viz příloha.

Foto aktualita - silnice (219.12 KB) 23.08.2011

V Českých Budějovicích dnes došlo ke slavnostnímu otevření přeložky silnic II/156 a II/157 v ulicích Rudolfovská a Vrbenská. Stavba si vyžádala téměř 70 milionů korun. Nová silnice je součástí takzvané zanádražní komunikace, která se má v budoucnosti stát v Českých Budějovicích páteřní dopravní spojnicí.
Dnes otevřený úsek silnice mezi Rudolfovskou a Vrbenskou ulicí měří téměř 400 metrů. Měla by částečně ulevit přetížené dopravě v oblasti u železničního viaduktu, kde se v pracovní dny tvoří dlouhé kolony. Skončí také uzavírky nebo omezení provozu spojené s výstavbou přeložky. Nová silnice je v celé délce dvoupruhová s pruhy pro odbočení. V rámci stavby, která začala loni v...

22.08.2011

V jihočeské Vesnici roku 2011 - Dražíči - se dnes slaví a slavnostně předávají ocenění obcím, které v letošním ročníku soutěže uspěly. Do 17. ročníku soutěže se v Jihočeském kraji přihlásilo rekordních 33 obcí. Kromě Zlaté stuhy pro absolutního vítěze, bojovaly ještě o zelenou stuhu za péči o zeleň v obci, modrou stuhu za společenský život, bílou stuhu za činnost mládeže a oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu. Hodnotící komise uděluje také diplom za vzorné vedení obecní knihovny, obecní kroniky a za péči o kulturní dědictví. Speciální kategorií cen je cena hejtmana Jihočeského kraje. Ten letos vyhlásil tři kategorie - realizace úspěšného kulturně...

22.08.2011

Rada Jihočeského kraje dne 16.8.2011 vzala na vědomí žádosti 6 dopravců o schválení nového ceníku jízdného pravidelné linkové osobní dopravy s platností od 1. 9. 2011 a schválila návrhy ceníků.

Dopravci požádali o schválení nového ceníku jízdného s platností od 1. 9. 2011. Důvodem jsou rostoucí ceny nákladových vstupů, zejména nafty, ale například i mezd řidičů v souvislosti se zvýšením mzdových prostředků za čekání řidičů. Výše uvedení dopravci mají s Jihočeským krajem uzavřenu smlouvu o závazku veřejné služby k zajištění základní dopravní obslužnosti Jihočeského kraje linkovou osobní dopravou. V části VII. této smlouvy je ustanovení, že ceník jízdného může být měněn jen...

Foto aktualita - dunaj (45.69 KB) 16.08.2011

Jakou dráhu měly v minulosti společnou města Linec a České Budějovice? Je Dunaj nejdelší řekou v Evropě? Nebo: Co vám přinese číšník v bavorské pivnici na stůl, když si objednáte „švajnhaxn" ? Nejen tyto otázky znalostního kvízu jsou připraveny pro návštěvníky expozice Evropského regionu Dunaj - Vltava, který se v rámci expozice Jihočeského kraje představí ve dnech 25.8. - 28.8. na mezinárodní výstavě Země živitelka .
„Účelem soutěže není samozřejmě pouze odnést si domů vysoutěžený sportovní batoh, zápisník nebo mapu, ale hlavně si ověřit znalosti, jaké máme my o našich nejbližších sousedech a jaké mají oni o našem regionu. Společně s nimi totiž...

Foto aktualita - zimola (258.91 KB) 15.08.2011


Pozvání do rozhlasového pořadu Dvacet minut Radiožurnálu přijal jihočeský hejtman a také stínový ministr životního prostředí za ČSSD Jiří Zimola. Hejtman odpovídal na otázky Štěpánky Čechové o dění v Národním parku Šumava.

Rozhovor si můžete poslechnout zde. Doslovný přepis rozhovoru je k dispozici na stránkách Radiožurnálu.

Foto aktualita - cz invest (37.59 KB) 15.08.2011

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest vyhlašuje jedenáctý ročník soutěže Podnikatelská nemovitost roku 2010. Nominovány mohou být všechny podnikatelské nemovitosti, které odpovídají jednotlivým kritériím jednotlivých kategorií uvedených v příloze. Hlásit se mohou podnikatelské nemovitosti, na kterých v roce 2010 oznámil investici alespoň jeden investor z některého z oborů zpracovatelského průmyslu, strategických služeb nebo technologických center. Pro letošní ročník se můžete přihlásit do následujících kategorií:

  • Podnikatelská nemovitost roku - Zóna roku
  • Podnikatelská nemovitost roku - High-tech nemovitost roku
  • Ve...
« Předchozí        Aktuální stránka: 286/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku