Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

11.04.2011

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje zve na závěrečnou konferenci, pořádanou v rámci individuálního projektu „Podpora komunitního plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji". Konference se bude konat 12. května 2011 v IGY v prostorách ArtIgy (původně Kulturní a kongresové centrum Bazilika), IGY Centrum v Českých Budějovicích, od 10:00 hodin.

Zváni jsou všichni, kdo se podíleli na realizaci aktivit projektu - členové pracovních skupin, zaměstnanci krajského úřadu, zástupci obcí na území Jihočeského kraje, poskytovatelé sociálních služeb, uživatelé sociálních služeb, účastníci vzdělávání a široká veřejnost. V...

Foto: Z předávání cen (138.30 KB) 8.04.2011


Čtyři jihočeské stavby obdržely v Třeboni titul Presta. Uspěly mezi 62 přihlášenými v prestižní přehlídce jihočeských staveb realizovaných v letech 2008-2010. Cílem přehlídky je prezentovat současné stavby v jihočeském regionu. Organizátoři chtějí představit charakteristickou jihočeskou výstavbu jako komplexní stavební dílo a ohodnotit je z různých pohledů od projektového řešení přes realizaci až po řemeslný detail. Snahou je ocenit dobré výsledky práce projektantů, stavebních firem i stavebníků.

Šestnáctičlená porota vyhodnotila v kategorii občanské a průmyslové stavby jako nejzdařilejší projekt Městská knihovna v Soběslavi - záchrana gotického hradu, v kategorii...

8.04.2011

Žáci Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Písek, studijního oboru „Obchodně podnikatelská činnost" se zúčastnili 17. mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze ve dnech 29.-31.3.2011.
Soutěžilo se ve třech kategoriích, naši žáci získali v kategorii „Prezentace" 3. místo, v kategorii „Nejlepší stánek" získali ocenění nejvyšší - obsadili 1. místo, a zároveň se stali absolutním vítězem tohoto prestižního veletrhu, kterého se zúčastnilo 180 týmů ze čtrnácti států.

Naše škola byla jediným zástupcem Jihočeského kraje, její úspěch přispěl k reprezentaci celého Jihočeského kraje a města Písku. Na úspěchu se podíleli žáci...

Foto: Z vyhlášení soutěžealita (164.50 KB) 8.04.2011

Regionální agrární komora Jihočeského kraje, za podpory Jihočeského kraje, vyhlásila jubilejní, pátý ročník soutěže o značku CHUTNÁ HEZKY. Jihočesky. Dlouhodobým záměrem organizátorů a plátců události je zviditelnění výrobců kvalitních potravin v Jihočeském kraji.

Hlavním cílem soutěže CHUTNÁ HEZKY. Jihočesky je zvýšení poptávky po výjimečných potravinách vyrobených v Jihočeském kraji z maximálního podílu jihočeských surovin, prohloubení spolupráce mezi jihočeskými zemědělci, zpracovateli a maloobchodem, moderní návrat k tradičním hodnotám posilujícím krajovou svébytnost a prosperitu. Značka CHUTNÁ HEZKY. Jihočesky přináší Jihočeským zemědělcům a zpracovatelům odbyt...

6.04.2011

Centrum na podporu integrace cizinců pro Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeskou vědeckou knihovnou a s Krajským úřadem Jihočeského kraje vyhlašují literární soutěž pro cizince ze třetích zemí (země mimo EU a EHS) na téma „Žijeme tady, v jižních Čechách".

Soutěž je určena pro cizince pobývající na území jižních Čech, bez věkového omezení. Hlavní cenou je výlet do Prahy s návštěvou Národní knihovny, Památníku národního písemnictví a knihovny Strahovského kláštera.

Zájemci z řad cizinců se mohou přihlásit do 31. května 2011. Výsledky budou zveřejněny v průběhu července letošního roku. Další podrobnosti včetně přihlášek jsou k dispozici ke stažení na adrese...

6.04.2011

V Jihočeském kraji je zhruba 30 tisíc členů rybářského svazu. Další rybáři na jihu Čech loví na celostátní povolenky a zhruba 4000 sportovních rybářů přijíždí každoročně zejména na Lipno z ciziny.

Jihočeský kraj, spolu s jeho zřizovanou organizací Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, tyto aktivity významně podporuje, ať již z pohledu zarybňování revírů, kam kraj přispívá každoročně částkou kolem půl miliónu korun, či finanční podporou významných akcí, které ČRS Jihočeský územní svaz organizuje. Neméně bohatá podpora probíhá i v oblasti medializace. Jihočeský kraj například připravuje vydání informačních brožur pro turisty - nadšence rybářství v jižních Čechách. Brožury...

5.04.2011


Pozorní řidiči se jistě povšimli, že se v průběhu minulého roku výrazně zlepšilo dopravní značení bližších i vzdálenějších cílů na obou stranách hranice mezi Jihočeským krajem a Dolním Rakouskem. Jak informoval hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, jde o jeden z dílčích výstupů česko-rakouského projektu „Interregionální mobilita - mobilita bez hranic". U zrodu projektu stál ještě jako starosta Nové Bystřice.

Projekt, jehož vedoucími partnery jsou Jihočeská Silva Nortica a Projektverein Waldviertel, získal finanční podporu Evropské unie a bude dokončen na jaře tohoto roku. Významný podíl na jeho realizaci mají Jihočeský kraj a Spolková země Dolní Rakousko,...

Foto: Z jednání Rady Asociace nestátních neziskových organizací v ČR (171.37 KB) 4.04.2011

Slavnostní rozšířené 23. zasedání Rady Asociace nestátních neziskových organizací v ČR se uskuteční ve středu 6. dubna 2011 od 10.30 hodin do 15.30 hodin v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v kulatém sále Zastupitelstva kraje, České Budějovice, U Zimního stadionu 1952/2.

Za účasti představitelů Parlamentu ČR a Jihočeského kraje se v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje uskuteční veřejné zasedání Rady Asociace NNO v ČR. Na programu jednání bude výměna zkušeností, představení aktivit jednotlivých krajských organizací či představení projektu spolupráce NNO v cestovním ruchu.

Na jednání jsou pozváni též zástupci Jihočeských neziskových organizací,...

Foto: Ze zahájení Jihočeské žabky (183.28 KB) 1.04.2011


Jihočeský klub Obce spisovatelů ve spolupráci s Jihočeským krajem odstartoval počátkem školního roku 2010 - 11 devátý ročník literární soutěže o Jihočeskou žabku. Výsledky soutěže se mladí začínající spisovatelé dozvěděli ve čtvrtek 31. března 2011.

Jihočeský klub Obce spisovatelů vyzval k účasti v literární soutěži především studenty gymnázií, středních a vyšších odborných škol a také frekventanty odborných učilišť. Netradiční téma „To snad není pravda!" se rozhodlo zpracovat více než padesát soutěžících z celého kraje.

"Novinkou letošního ročníku je knižní sborníček vítězných a vybraných prací, který bylo možné vydat díky vstřícnosti...

« Předchozí        Aktuální stránka: 286/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku