Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

5.04.2011


Pozorní řidiči se jistě povšimli, že se v průběhu minulého roku výrazně zlepšilo dopravní značení bližších i vzdálenějších cílů na obou stranách hranice mezi Jihočeským krajem a Dolním Rakouskem. Jak informoval hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, jde o jeden z dílčích výstupů česko-rakouského projektu „Interregionální mobilita - mobilita bez hranic". U zrodu projektu stál ještě jako starosta Nové Bystřice.

Projekt, jehož vedoucími partnery jsou Jihočeská Silva Nortica a Projektverein Waldviertel, získal finanční podporu Evropské unie a bude dokončen na jaře tohoto roku. Významný podíl na jeho realizaci mají Jihočeský kraj a Spolková země Dolní Rakousko,...

Foto: Z jednání Rady Asociace nestátních neziskových organizací v ČR (171.37 KB) 4.04.2011

Slavnostní rozšířené 23. zasedání Rady Asociace nestátních neziskových organizací v ČR se uskuteční ve středu 6. dubna 2011 od 10.30 hodin do 15.30 hodin v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v kulatém sále Zastupitelstva kraje, České Budějovice, U Zimního stadionu 1952/2.

Za účasti představitelů Parlamentu ČR a Jihočeského kraje se v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje uskuteční veřejné zasedání Rady Asociace NNO v ČR. Na programu jednání bude výměna zkušeností, představení aktivit jednotlivých krajských organizací či představení projektu spolupráce NNO v cestovním ruchu.

Na jednání jsou pozváni též zástupci Jihočeských neziskových organizací,...

Foto: Ze zahájení Jihočeské žabky (183.28 KB) 1.04.2011


Jihočeský klub Obce spisovatelů ve spolupráci s Jihočeským krajem odstartoval počátkem školního roku 2010 - 11 devátý ročník literární soutěže o Jihočeskou žabku. Výsledky soutěže se mladí začínající spisovatelé dozvěděli ve čtvrtek 31. března 2011.

Jihočeský klub Obce spisovatelů vyzval k účasti v literární soutěži především studenty gymnázií, středních a vyšších odborných škol a také frekventanty odborných učilišť. Netradiční téma „To snad není pravda!" se rozhodlo zpracovat více než padesát soutěžících z celého kraje.

"Novinkou letošního ročníku je knižní sborníček vítězných a vybraných prací, který bylo možné vydat díky vstřícnosti...

1.04.2011


Jihočeský kraj nabízí pomoc obcím do 10 000 obyvatel, školám, občanským sdružením, nadacím a dalším veřejnoprávním a neziskovým subjektům, jejichž projekty získají příslib dotace z evropských fondů či jiných evropských dotačních titulů. Od 1. dubna vyhlašuje Jihočeský kraj příspěvkový program na financování úroků z úvěrů či půjček, které si tyto subjekty musejí vzít na předfinancování realizace svých projektů. Úroky jsou většinou výdajem, které z evropských peněz nelze hradit, což zejména pro neziskové organizace znamená zvýšenou finanční zátěž a mnohdy zásadní překážku pro podání žádosti o evropskou dotaci.

Na příspěvkový program Jihočeský kraj uvolnil pro tento rok...

Foto: Kytice na úvod (155.70 KB) 31.03.2011

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola přijal Českou Miss 2011 Jitku Nováčkovou. Pogratuloval jí k úspěchu v soutěži a poděkoval za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje. V soutěži jste vystupovala jako velký jihočeský patriot. Za to vám moc děkuju," pochválil Jitčino vystupování v soutěži hejtman Zimola. „Budějovice a jižní Čechy jsou moje srdeční záležitost. I když teď budu pracovně hodně v Praze, vždycky se sem budu ráda vracet," komentovala svůj vztah k regionu Miss Nováčková.

Soutěž podle ní byla hodně náročná, ale přesto je ráda že do ní šla. „Dostala jsem se do Mexika, na Miss Univers pojedu do Brazílie. Teď je důležité s prací a povinnostmi...

31.03.2011

Vážení uživatelé stránek Jihočeského kraje, v sobotu 2. dubna 2011 budou v době mezi 8,00 - 17,00 z důvodu rekonstrukce serverové místnosti vypnuty všechny servery pro vnitřní i vnější síťové služby. Z tohoto technického důvodu budou v uvedené době internetové stránky Jihočeského kraje a všechny s nimi spojené služby mimo provoz.

Děkujeme za pochopení.

30.03.2011

Sociální služby jsou náročnou oblastí, která vyžaduje nejenom patřičnou kvalifikaci, ale především roky praxe a dalšího vzdělávání. Týká se to zejména supervizorů, tedy osob, jejichž rolí je podporovat týmy sociálních pracovníků a ostatních pracovníků v sociálních službách. Právě pro tyto odborníky byl vytvořen program s názvem „Vzdělávání odborníků podporujících zvyšování kvality sociálních služeb". Hlavním organizátorem a zároveň realizátorem programu bylo občanské sdružení Instand, které má v této oblasti rozsáhlé a dlouholeté zkušenosti a již řadu let poskytuje vzdělávací kurzy v oblasti sociálních služeb po celé České republice.

Intenzivní vzdělávací...

29.03.2011

Další turistická sezóna je za dveřmi. Turisté oprašují mapy a pohorky, cyklisté promazávají kola a manageři cestovního ruchu pro ně připravují novinky na novou sezónu. Ta letošní na jihu Čech rozhodně bude mít co nabídnout. Ať už se jedná o akce Rožmberského roku 2011, o nové tipy na výlety, které připravila Nadace jihočeské cyklostezky či o trasy pro pěší, které udržuje Klub českých turistů.

Novinky, které pro cykloturisty připravila na letošní sezónu, představí Nadace jihočeské cyklostezky na tiskové konferenci 6. dubna od 10:00 hodin na Krajském úřadu Jihočeského kraje (zasedací místnost Ovál). Oficiální zahájení cyklistické sezóny 2011 proběhne v letošním roce v...

28.03.2011


Po vítězství v české části soutěže Innovative Eduaction Forum pořádané firmou Microsoft vyhrála Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská s česko-polským projektem „Zmizelé a nalézané osudy. Memento dvou světových válek 20. století pro mladého člověka. Pogubione i odnalezione koraliki losu. Memento dwóch wojen światowych w XX wieku dla mlodych ludzi.", na kterém v letech 2009-2010 spolupracovala s Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, minulý týden i v evropském finále v Moskvě v kategorii Spolupráce. Díky tomuto úspěchu v konkurenci 86 školních projektů z celé Evropy se zúčastní celosvětového fóra ve...

« Předchozí        Aktuální stránka: 289/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku