Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman Jiří Zimola (114.45 KB) 8.10.2010

Vážení občané Jihočeského kraje, prostřednictvím nového pořadu na obrazovkách televize Prima odpovídám od října letošního roku na vaše otázky. Máte-li ke mně jakékoli dotazy, zavolejte na telefonní číslo 386720445. Na každou vaši otázku budu reagovat.

Pravidelný pořad U telefonu hejtman se vysílá každou druhou středu v měsíci 17:40 hodin.

7.10.2010

Program Evropské unie „Mládež v akci", zaměřený na volnočasové aktivity mladých lidí, v prosinci roku 2013 skončí. Proto byly v současné době zahájeny práce na novém navazujícím programu a Evropská komise v této souvislosti zahájila veřejnou konzultaci probíhající online.

Tato konzultace, která bude otevřena do 30. listopadu 2010, je jednou z hlavních součástí rozsáhlého procesu konzultací, jež Komise provádí s cílem seznámit se s názory a myšlenkami týkajícími se možností, jak budoucí evropský program pro mládež co nejlépe připravit.

Prostřednictvím této konzultace se Evropská komise obrací na všechny občany, sdružení, organizace, veřejné orgány, tvůrce...

Foto: Kapitán družstva SPŠSS Tábor Aleš Kutner přejímá hlavní cenu z rukou olympijské vítězky Kateřiny Neumannové (127.16 KB) 7.10.2010

Družstva jihočeských středních škol se ve středu 6. října v Písku utkali o titul přeborníka Jihočeského kraje ve fotbalu. Organizátorem turnaje, který je jednou z mnoha mládežnických sportovních akcí, podporovaných Jihočeským krajem v rámci projektu „Jižní Čechy sportovní", byl písecký dům dětí a mládeže a Asociace školních sportovních klubů. Hrálo se ve dvou skupinách, následovaly zápasy o pořadí a ve finále se nakonec střetla družstva SPŠSS Tábor a SOŠ strojní a elektrotechnické Velešín. Táboráci porazili Velešín v poměru 6 : 0 a převzali z rukou patronky projektu a olympijské vítězky Kateřiny Neumannové sadu fotbalových míčů věnovanou občanským sdružením Jihočeský...

5.10.2010

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Volba člena Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad
4. Převod hodnoty technického zhodnocení nemovitostí k hospodaření školám a školským zařízením Jihočeského kraje
5. Otevřené zadávací řízení nadlimitní veřejné zakázky "Dodavatel produktů společnosti Microsoft formou licenčního ujednání Enterprise Agreement"
6. Veřejná zakázka malého rozsahu:...

5.10.2010

V termínu od 4. do 10. října 2010 se koná Týden sociálních služeb. Do této akce se zapojí také organizace sociální péče zřizované Jihočeským krajem. Den otevřených dveří, kulturní program a prezentaci své práce připravují Denní a týdenní stacionář Klíček, Centrum pobytových a ambulantních sociálních služeb Bobelovka, Denní a týdenní stacionář Duha Písek a Domov pro osoby se zdravotním postižením Pístina.
Klientky Denního a týdenního stacionáře Klíček ve čtvrtek 7. října vystoupí na galavečeru uspořádaného v rámci Týdne sociálních služeb a předvedou břišní tance.

Následující den (8. října) proběhne v Klíčku den otevřených dveří od 8:00 do 15:30 hodin. Den otevřených v...

4.10.2010

Oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce Krajského úřadu Jihočeského kraje podpořilo projekt rakousko-české organizace Austrian Czech Cultural Cooperation (ACCC). Ta letos vytvořila druhou sérii pracovních dvoujazyčných listů pro hornorakouské a jihočeské školy. Cílem je, aby děti z obou stran hranice získaly hravou metodou větší motivaci k poznávání regionu, tradic, kultury a životního stylu svých sousedů.

První část projektu vznikla v loňském roce, kdy organizace ACCC spolu s pedagogy z jihočeských a hornorakouských škol vytvořila sérii pracovních listů s tématy literatury, geografie, historie a současné kultury. Práci s nimi vyzkoušelo i několik jihočeských...

4.10.2010

Oddělení sociálně-právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského uspořádalo v minulých dnech dvě akce pro pěstounské rodiny Jihočeského kraje.

O víkendu 25. a 26. září přijelo na pozvání krajského úřadu do Střelských Hoštic 10 pěstounských rodin se 41 dětmi. Přes nepřízeň počasí se setkání vydařilo. Rodiny si mohly odpočinout a navázat nové kontakty. Děti si užily her a nových kamarádů, dospělí si mohli vyměňovat výchovné zkušenosti, ale i vyposlechnout zajímavou přednášku Mgr. Ireny Bublíkové na téma „Psychosociální faktory vývoje rizikového chování".

Druhé setkání pěstounských rodin se konalo v sobotu 2. října v...

1.10.2010


Celkem 80 žáků z 29 středních škol z celé České republiky se ve středu 29. září zúčastnilo mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2010, které se konalo na českobudějovickém výstavišti v rámci 16. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo. Pořádala ji Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička a organizovala Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská České Budějovice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. Záštitu nad soutěží převzali jihočeský hejtman Jiří Zimola a Jana Krejsová, krajská radní pro školství, mládež a tělovýchovu.

Žáci se představili ve čtyřech disciplínách, přičemž v dámské účesové tvorbě se...

Foto: Jihočeská vlajka před Evropským parlamentem (stážistky Jihočeské univerzity v Bruselu a zástupci firmy Gastkom) (176.87 KB) 1.10.2010

Ve středu 29. září se přímo před sídlem Evropského parlamentu v Bruselu konala akce „27 zemí na jednom talíři", na které jednotlivé země Unie představovaly po celý den své regionální gurmánské speciality. Za Českou republiku koordinovalo přípravu, spolupráci a celodenní propagaci jihočeské bruselské zastoupení. „Jihočeské pivo a sýry se ukázaly být velkým lákadlem", říká zástupce kraje v Bruselu Petr Soukup.

„Mimořádnou pozornost však přilákaly také naše informace o cykloturistice a pěších výletech a nabídka pobytů pro rodiny s dětmi" . Český stánek lákal s Belgií a Německem největší davy a je potěšitelné, že toto naprosto výjimečné místo...

« Předchozí        Aktuální stránka: 299/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku