31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

20.04.2011


Ačkoli se stanovisko hornorakouské zemské vlády k dostavbě jaderné elektrárny Temelín nemění, neovlivní forma prezentace odlišných názorů v příštím období dobré vztahy mezi Horními Rakousy a Jihočeským krajem. Na včerejší schůzce o tom informoval jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu hornorakouský hejtman Josef Pühringer.

„Setkání jsem inicioval proto, že jsem zaznamenal vznik jakési protiatomové platformy. Nerad bych, aby záležitosti spojené s jadernou elektrárnou Temelín měly narušit dobré vztahy mezi našimi regiony. Považoval jsem za důležité se vzájemně o situaci v našich regionech informovat," uvedl jihočeský hejtman Zimola. „V otázce hlubinného...

18.04.2011

Letos se koná již 15. ročník Juniorského maratonu, největšího běžeckého závodu studentů v České republice. V dubnu 2011 probíhají regionální kola štafetového závodu na maratonské trati pro 10 členná družstva středních škol. Vítězové se účastní finále - Volkswagen Maratonu Praha 8. května 2011. Letos je zatím přihlášeno 121 desetičlenných štafet. Vylosované družstvo z finálového kola získá od Zastoupení Evropské komise v ČR jako hlavní cenu letecký pobyt v Bruselu. Maraton je organizovaný společností Prague International Marathon spol. s.r.o. („PIM"). Záštitu nad závodem převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Josef Dobeš.

Jednou z hlavních myšlenek...

18.04.2011

Jihočeský kraj podporuje rozvoj jaderné energetiky a dostavbu JE Temelín. Hejtman Jihočeského kraje chápe obavy lidí, které mohla vyvolat havárie v japonské jaderné elektrárně Fukušima. Chce proto, aby čeští odborníci na jadernou energetiku vedli odbornou diskusi a rozptýlili obavy z jaderné energetiky. Předpokládá, že společnost ČEZ se aktivně postaví k připravovaným zátěžovým testům evropských jaderných elektráren.„Jsem přesvědčen, že vedení společnosti ČEZ své jaderné elektrárny podrobí dobrovolným bezpečnostním zkouškám Evropské unie, které by měly proběhnout ve druhé polovině letošního roku," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Podle ředitele...

Foto: V Českém Krumlově (185.89 KB) 15.04.2011

Jihočeský kraj ve středu 13. dubna navštívila skupina 35 čínských tour operátorů. Přijeli se zájmem poznat region a vytvořit nabídku zájezdů pro čínské turisty. Jihočeský kraj jim prostřednictvím odboru marketingu a vnějších vztahů zajistil prohlídku zámku i města Hluboká nad Vltavou, ochutnávku jihočeských specialit a kostýmovanou prohlídku města a zámku Český Krumlov. „I když je Čína země s bohatou historií, byli návštěvníci nadšeni z našich památek a přírody. Při prohlídce Krumlova, kde jim byl průvodcem sám Petr Vok, ocenili harmonii turistům nabízených zážitků," uvedla vedoucí oddělení marketingu a cestovního ruchu Petra Jánská.

Zástupce čínské vládní...

15.04.2011

Zasedání se koná od 10,00 Hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2 České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Materiály k projednání jsou dostupné v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje - aktuální.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 5. 3. do 24. 3. 2011
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje
4. Volba přísedících krajského...

15.04.2011

V rámci přeshraniční spolupráce Dolního Bavorska a Jihočeského kraje se uskuteční pod záštitou vládního prezidenta Heinze Grunwalda a hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly sympozium „Společný životní a hospodářský prostor Bavorsko/jižní Čechy - prostor bez bariér".

Od 1. května 2011 bude pro občany České republiky zaveden volný pohyb pracovních sil a služeb. Jaké dopady se mohou očekávat pro podniky, firmy a zaměstnance na obou stranách hranice po zavedení zcela volného pohybu pracovních sil a služeb, jak se změny projeví na pracovním trhu a odborném vzdělávání a jaké bariéry stále přetrvávají? Nad uvedenými tématy mohou zástupci podniků, firem a zaměstnanců...

13.04.2011


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s primátorem Českých Budějovic Jurajem Thomou včera jednali o otáčivém hledišti v Českém Krumlově, dálnici a dálničním obchvatu krajského města a dalším osudu českobudějovického domu kultury Slávie. Otáčivé hlediště je fenomén Jihočeského kraje, a proto o něj nechceme přijít. Kraj a města České Budějovice a Český Krumlov by měly společně hledat cestu k zachování otáčivého hlediště v současných prostorách," uvedl po jednání hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Podle hejtmana by bylo možné v zámecké zahradě v Českém Krumlově vybudovat subtilnější konstrukci hlediště a na jeho stavbu získat finance z integrovaného operačního...

13.04.2011


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola dnes přijal studenty a pedagogy Střední školy obchodu, služeb a podnikání a vyšší odborné školy Kněžskodvorská v Českých Budějovicích. Pogratuloval jim k úspěchu, kterého dosáhli společně s polskou partnerskou školou s projektem „Zmizelé a nalézané osudy. Memento dvou světových válek 20. století pro mladého člověka.". Po vítězství v české části soutěže Innovative Eduaction Forum pořádané firmou Microsoft vyhrála škola evropské finále v Moskvě v kategorii Spolupráce. Díky tomuto úspěchu v konkurenci 86 školních projektů z celé Evropy se zúčastní celosvětového fóra ve Washingtonu na podzim letošního roku.

Cílem projektu...

13.04.2011


Jihočeský kraj už zná závěry hodnotící zprávy, která se zabývá poměry v Alšově jihočeské galerie. Na dnešní tiskové konferenci zpracovatel zprávy Martin Bezouška s jejími závěry seznámil novináře. Zpracováním hodnotící zprávy o Alšově jihočeské galerii Martina Bezoušku na začátku roku 2011 pověřilo vedení Jihočeského kraje. Galerie se stala terčem mediální kritiky za přerušení výstavy Karla Zlína v průběhu roku 2010 a ředitel Lubomír Bednář byl kritizován za ukončení pracovního poměru se třemi zaměstnanci galerie na sklonku roku 2010.

Martin Bezouška se zabýval vztahy mezi zaměstnanci galerie a jejím vedením. „Galerie je především o výstavách, o vizích,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 301/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku