Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Dechový orchestr ZUŠ Vimperk (175.87 KB) 15.09.2010

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk se ve dnech 10.-12. září 2010 zúčastnil Mezinárodního festivalu dechových hudeb v polském městě Leszno. Z této soutěže si přivezl zlato už v roce 2005 a po několika letech se tak vrátil na stejné místo, ovšem mezi jinou konkurenci. Tentokráte přijely dechové orchestry z Maďarska, Belgie, Polska a České republiky. Ihned po příjezdu v pátek odpoledne se vimperští prezentovali samostatným koncertem před obchodním centrem v Leszně.

V sobotu pak organizátoři připravili soutěžní vystoupení. Netradičně a poprvé za téměř 20 let existence souboru soutěžili hudebníci ze Šumavy od 22.00 hodin. I přes chladné počasí, které panovalo na hlavním náměstí v...

15.09.2010

Třinácti nejúspěšnějším studentům a jejich pedagogům včera poděkoval za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje krajský radní Jaromír Novák spolu s pracovníky oddělení mládeže a sportu krajského úřadu. Tato třináctka totiž stanula na pomyslných republikových medailových pozicích nikoliv ve sportovních disciplínách, ale v nejprestižnějších vědomostních soutěžích kategorie A vyhlašovaných Ministerstvem školství a mládeže a tělovýchovy ČR. A někteří z nich byli úspěšní i na mezinárodní úrovni. Kromě poděkování obdrželi dárkové předměty a především hodnotné peněžní poukázky na nákup knižních publikací.

„Přeji Vám, abyste ve zvolených oborech, ve kterých jste byli tak...

Foto: Z tiskové konference k projektu (162.10 KB) 13.09.2010


Vedení Jihočeského kraje se aktivně zapojuje do propagace mládežnického sportu v regionu. S pomocí české olympioničky Kateřiny Neumannové se snaží poutavou formou přitáhnout mladé lidi ke klasickému lyžování, běhu, basketbalu a dalším sportům a vytvořit prostředí, kde bude mít každý oslovený zájem se do soutěží zapojit. Propagaci mládežnického sportu se věnuje prostřednictvím projektu „Jižní Čechy sportovní", jehož generálním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín a realizátorem občanské sdružení Jihočeský patriot.

Projekt „Jižní Čechy sportovní" realizovaný díky partnerské spolupráci a podpoře Jaderné elektrárny Temelín v rámci akcí...

Foto: Z návštěvy ministra na Šumavě (159.11 KB) 13.09.2010


Změny systému takzvané zonace NP Šumava, aktivnější způsob zasahování proti kůrovci a zvláštní zákon o Šumavě bude požadovat Ministr životního prostředí ČR Pavel Drobil. Po výstupu na šumavský Třístoličník a následném jednání se zástupci Jihočeského a Plzeňského kraje a starostů šumavských obcí to v sobotu oznámil na tiskové konferenci.

„Nebudu popírat, že pohled na Šumavu není veselý, je smutný. Je evidentní, že se tady musí něco stát, že problém se musí začít řešit. Atomizaci bezzásadových zón stmelit a bavit se o tom, jakým způsobem ten les skutečně obnovit," sdělil při zpáteční cestě z vyhlídky a dodal: „Měl jsem totiž možnost vidět také...

Foto: Diskuse o prioritách nad mapovými podklady (151.47 KB) 13.09.2010

Dopravní prioritou na jihu Čech je jednoznačně výstavba dálnice D3, jednat se dále bude o možnostech zlevnění stavby obchvatu Českých Budějovic, stejně jako o stanovení nejdůležitějších obchvatů pro obce mimořádně přetížené nákladní dopravou v Jihočeském kraji. Zelenou nedostávají komunikace R4 a R3, naopak jízda po trati z Prahy do Českých Budějovic bude díky zmodernizovanému IV. tranzitnímu železničnímu koridoru do roku 2014 trvat 1 hodinu a 50 minut. Takové jsou závěry pátečního jednání ministra dopravy Víta Bárty s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou a náměstkem hejtmana Martinem Kubou.

„Výstavbu D3 považujeme za prioritu priorit. Obchvat Českých Budějovic...

10.09.2010


Máte v obci strom, na kterém se podepsal zub času? Žádejte o grant Zdravé stromy pro zítřek, který uděluje Nadace Partnerství ve spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Grant nabízí bezplatné ošetření stromu kvalifikovanými odborníky, kteří vlastní mezinárodní certifikát Evropský arborista (European Tree Worker). Cílem Zdravých stromů pro zítřek je upozornit na potřebu kvalitní a včasné péče o vzrostlé stromy, jejichž hodnota se mnohdy pohybuje až ve statisících korun.

„Uzávěrka žádostií o bezplatné ošetření stromu je 11. listopadu. Při výběru nebude hrát roli velikost stromu ani jeho stáří. Komise se zaměří zejména na potřebnost...

10.09.2010


Tradiční setkání učitelů tělocvikářů, ale především kantorů, milujících pohyb na zdravém vzduchu, se pod názvem "Tělo jižní Čechy 2010" uskuteční u břehů Lipenského jezera v Nové Peci v táboře Jezera.
"Jde o již jedenáctý ročník této oblíbené akce, která vedle aktivit v přírodě je zaměřena i na legislativní problémy, jakými jsou bezpečnost při provozování sportovních aktivit v rámci školní výuky v přírodě, možnosti pojištění a podobně," informoval o připravované akci její zakladatel a populární jihočeský tělocvikář Arnošt Binter a dodal, že i v letošním roce jsou pro účastníky této populární akce připravena setkání se zajímavými...

10.09.2010

Praha 10. září (ČTK) - Ministr dopravy Vít Bárta (VV) si na dnešek naplánoval další ze svých pracovních výletů do regionů, tentokrát zamíří do Jihočeského kraje. Bárta se chce mimo jiné seznámit s komplikovanou situací v městské aglomeraci na jih od Tábora, především v Plané nad Lužnicí, jejíž centrum dusí dlouhé kolony vozidel. Vyplývá to z programu ministra, který má ČTK k dispozici.

Bárta při svých cestách dává přednost vlaku, tentokrát absolvuje po kolejích pouze první část cesty z Prahy do Tábora. Na železnici si chce prohlédnout části čtvrtého koridoru, který má v budoucnu spojit Prahu s Českými Budějovicemi.

Poté přesedne do automobilu a na vlastní kůži si...

9.09.2010

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo na svých webových stránkách dotační řízení MPSV pro rok 2011 v oblasti poskytování sociálních služeb. Termín pro zpracování a podání žádostí v řádném termínu je stanoven od 7. září 2010 do 11. října 2010. Veškeré další potřebné informace lze nalézt na webu MPSV na adrese http://www.mpsv.cz/cs/9374.

« Předchozí        Aktuální stránka: 302/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku