Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

8.12.2010

Golf se stává v jižních Čechách stále významnějším turistickým lákadlem. Potvrzuje to jak vedení Jihočeské centrály cestovního ruchu, tak odborníci na marketing v oblasti golfu. V Jihočeském kraji dnes funguje na devět golfových hřišť, čímž se jižní Čechy dostaly na třetí místo mezi českými regiony hned za Středočeský a Karlovarský kraj. Výhodou jižních Čech ale navíc zůstává fakt, že golfová hřiště leží většinou v nádherné a čisté přírodě a golfisté mohou vedle samotné hry navštívit v okolí i řadu známých památek.

„Jihočeská golfová hřiště jsou sice pod sněhem, ale právě teď intenzivně jednáme s mezinárodními partnery, abychom se připravili na lákání golfových...

8.12.2010


Nová kotelna v Domově pro seniory v Chýnově je úsporná a ekologičtější. Její provoz byl slavnostně zahájen 1. prosince. Stará kotelna nevyhovovala technickým požadavkům a nárokům na výrobu tepla. Nové dva kotle spalují zemní plyn. Provoz kotelny byl doplněn řídícím systémem, který umožňuje online a vzdálené sledování a ovládání provozu kotelny.

Zajištění moderního vytápění domova stálo 2,5 milionu korun. „Podle provedené studie lze očekávat úspory ve výši 25% původní spotřeby zemního plynu. To by znamenalo roční úsporu na vytápění 250 tisíc korun. Investice se tedy vrátí do 10 let," uvedla při slavnostním otevírání náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje...

8.12.2010

Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic upozorňuje na vyhlášení programů podpory v oblasti bydlení pro rok 2011.

S účinností ke dni 30.listopadu 2010 vyhlásil ministr pro místní rozvoj podprogramy na rok 2011, v rámci kterých budou poskytovány dotace na podporu regenerace panelových sídlišť, podporu výstavby technické infrastruktury, podporu výstavby podporovaných bytů a podporu oprav domovních olověných rozvodů. Lhůta pro doručení žádostí o dotaci začíná běžet 20. prosince 2010 a končí dnem 28. února 2011.

  • Podpora regenerace panelových sídlišť, zaměřená na revitalizaci veřejných prostranství v panelových sídlištích s více než...
7.12.2010

Partnerem projektu se stal Jihočeský kraj. Soutěžní akce, která je věnovaná podpoře zdravého životního stylu, se mohou během prosince zúčastnit všichni pojištěnci VZP také přímo v plaveckých stadionech bývalých okresních měst regionu či na webových stránkách www.vzp.cz/jihocesky, www.jiznicechy.cz a www.kraj-jihocesky.cz, kde si mohou soutěžní lístek také stáhnout.

Plavecké bazény, kde soutěž probíhá, můžete navštívit od 6. prosince 2010 v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Písku, Prachaticích, Strakonicích a Táboře.
V prostorách jednotlivých bazénů je navíc pro...

Foto: Z předávání ocěnění (112.58 KB) 6.12.2010

V kulturním centru sv. Trojice v Písku dnes 47 dětí ze Základní umělecké školy Otakara Ševčíka převzalo diplomy a ceny z mezinárodních výtvarných soutěží. Každoročně přichází organizátorům soutěží k vyhodnocení na 160 tisíc obrázků od dětí ze 70 zemí světa. Letos ocenění získalo 57 výtvorů od 47 dětí. Některé totiž soutěžily i dvakrát. "Velmi si ceníme toho, že se zlaté, stříbrné i bronzové medaile a k tomu i zvláštní ocenění dostávají našim dětem, které vždy na těchto soutěžích obstojí," uvedla ředitelka školy Jindřiška Kudrlová.

Soutěže se vloni a letos pořádaly v Tokiu, Tchajwanu či v ukrajinském Charkově. V letošním roce uspěly děti mimo jiné v soutěži v...

6.12.2010

Schůze se bude konat od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.
Tisková konference se bude konat 8.12.2010 od 9:00 v Presscentru.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Zpráva o činnosti Sportovní komise Rady Jihočeského kraje za období od 15. 9. do 10. 11. 2010
4. Zpráva o činnosti Kulturní komise RJK za období od 13. 9. do 8. 11. 2010
5. Zpráva o činnosti Komise pro zdravotnictví a sociální věci Rady Jihočeského kraje za období od 11. 10. do 16. 11. 2010
6....

Foto: Z prezentace radního Františka Štangla (115.57 KB) 6.12.2010


V úterý 30. listopadu 2010 se uskutečnil v Českém centru ve Vídni Den jihočeské kultury. Jižní Čechy se zde představily jako region s bohatou kulturní nabídkou. Tato akce byla rovněž příležitostí prezentovat nové informační panely a propagační brožury zřizovaných organizací Jihočeského kraje, které jsou v působnosti odboru kultury a památkové péče.

Prezentaci v Českém centru zahájila ředitelka této instituce paní Taťjana Langášková spolu s panem Františkem Štanglem, členem Rady Jihočeského kraje a paní Kamilou Hrabákovou, vedoucí odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Zástupkyně Muzea Jindřichohradecka představila organizaci jako...

3.12.2010


Oddělení sociálně-právní ochrany dětí Krajského úřadu Jihočeského kraje pořádá dne 6. 12. 2010 na pracovišti náhradní rodinné péče, ul. Gen. Svobody č. 10, České Budějovice od 16.00 hod. do 19.00 hod. již tradiční Den otevřených dveří pro pěstounské a osvojitelské rodiny. Srdečně zvány jsou především děti, které si zde budou moci samy zhotovit zajímavé výrobky k Mikuláši či Vánocům.

3.12.2010

Dům dětí a mládeže České Budějovice vyhlašuje soutěž Talent Jihočeského kraje roku 2010. V kategorii humanitní, přírodovědné, technické, umělecké, sportovní, speciální a v kategorii všestranný talent mohou soutěžit jednotlivci ve věku od 10 do 19 let, kteří se v období od 1. ledna do 31. prosince 2010 umístili v okresních a vyšších kolech soutěží a přehlídek a kteří trvale bydlí nebo studují na školách v Jihočeském kraji.

Návrhy na ocenění v soutěži Talent Jihočeského kraje mohou podávat písemně školy nebo jednotlivci, například rodiče, trenéři apod., spolu s kopií výsledkových listin, diplomů či vyznamenání. Nominace je potřeba zaslat na adresu: DDM, U Zimního stadiónu...

« Předchozí        Aktuální stránka: 303/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku