31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.02.2011


Turisté mířící do České republiky i do Jihočeského kraje vyhledávají stále luxusnější ubytování. Potvrzuje to statistika Českého statistického úřadu za loňský rok, podle níž se více hostů při svém pobytu v České republice ubytuje ve vícehvězdičkových hotelech.

„Pokoje v hotelech a penzionech byly ve 3. čtvrtletí roku 2010 využity ze 49,3 procent, což bylo o 3 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Pětihvězdičkové hotely s nejvyšším využitím 64,1 procent jej zvýšily o 11,8 procenta, čtyřhvězdičkové s využitím 61,3 procenta o 3,7 procenta. Penziony v loňském třetím čtvrtletí vyhledávalo pouze o 0,2 procenta více hostů," uvedl Jiří Kotek z...

2.02.2011


Rada Jihočeského kraje schválila na svém jednání dne 1. 2. 2011 vyhodnocení žádostí o poskytnutí grantů v rámci Jihočeských krajských programů podpory sportu a práce s dětmi a mládeží pro rok 2011. Přehled došlých a podpořených žádostí v pravomoci rady kraje naleznete na internetových stránkách kraje v menu Granty, fondy EU - rubrika Granty a příspěvky - schválené v roce 2011.

O přidělení grantů městům a obcím bude rozhodovat Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém zasedání dne 15. 2. 2011.

2.02.2011

Zajímá Vás, proč vznikla ekonomická krize. Jaký bude její vývoj? Nebo zda- li by zavedení Eura v ČR mohlo ještě více ekonomickou krizi prohloubit?

Tyto a ještě jiné podobné otázky se pokusí zodpovědět PhDr. Tomáš Sedláček ve své přednášce „Krize Křížem krážem", po níž bude následovat diskuse. Tématem přednášky a diskuse je ekonomická krize a zavedení eura v České republice. Přednáška se koná 8. února v 14:30 hodin na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Sále Zastupitelstva (U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice). Prosíme zájemce o včasný příchod z důvodu registrace účastníků, která bude probíhat na místě již od 14:00 hodin.

PhDr. Tomáš Sedláček...

31.01.2011

Schůze se bude konat od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.
Tisková konference po jednání Rady Jihočeského kraje se uskuteční dne 1. 2. 2011 od 14:00 hodin v Presscentru (číslo dveří 2005).

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Návrh volby přísedící krajského soudu
4. Scénáře územní studie Šumava
5. Zvýhodněný regionální úvěr pro drobné a malé podnikatele - pokračování v roce 2011
6. Grantový program Podpora tvorby územně plánovací dokumentace obcí -...

31.01.2011


Krasobruslař Tomáš Verner získal na mistrovství Evropy bronzovou medaili. Jihočeskému úspěšnému sportovci ke skvělému umístění pogratuloval hejtman Jiří Zimola. „Tomášův úspěch mě těší o to víc, že se mu opět začalo dařit po řadě sportovních neúspěchů. Vrátil se tam, kde ho všichni chceme mít. Rád jsem mu proto osobní textovou zprávou pogratuloval jménem svým i všech Jihočechů. Věřím a doufám, že i zbytek sezóny Tomášovi vyjde a že se poté podaří zorganizovat naše osobní setkání," uvedl ke gratulaci úspěšnému jihočeskému krasobruslaři hejtman Jiří Zimola.

31.01.2011

Ministr zdravotnictví Leoš Heger chce uvolnit dvě miliardy korun na zdravotnictví. Údajně se jedná o vstřícný krok k požadavkům lékařů, kteří iniciovali výzvu Děkujeme, odcházíme. Uvolnění financí ale ministr podmiňuje přistoupením lékařů na požadavek Všeobecné zdravotní pojišťovny na snížení akutních lůžek o 10 000. „Pro nemocnice v Jihočeském kraji by to znamenalo rušení asi 700 lůžek," řekl k požadavku ministerstva hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který vítá snahu ministerstva začít s lékaři konečně věcně jednat. Na druhou stranu podporuje odmítavé stanovisko lékařů, kteří s nekoncepční restrukturalizací zdravotnictví nesouhlasí.

Podle hejtmana Zimoly...

Foto: Z vyhlašování výsledků (108.25 KB) 27.01.2011

Nemocnice Písek, a.s. se umístila na 2. místě v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice 2010. Tato soutěž konaná pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Běhounka je již třetí v pořadí a letos vyvrcholila 23. 1. 2011 v Jihlavě slavnostním předáváním cen projektům soutěže.

Za účasti ministra zdravotnictví MUDr. Leoše Hegera převzali cenu za 2. místo v medicínské kategorii soutěže ředitel písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA a hlavní autorka soutěžního a oceněného projektu prim. MUDr. Věra Kůrková.

Nemocnice Písek, a.s. s projektem Epidemiologická surveillance (bdělost) obhájila tak druhé místo získané i v roce 2009. Letošní obhajoba je cenná tím, že se nemocnice...

26.01.2011

Slavný rod Rožmberků si připomněli zájemci o historii v Prácheňském muzeu v Písku. V rámci pravidelného cyklu přednášek promluvil 20. ledna odborný pracovník Historického ústavu Akademie věd ČR PhDr. Robert Šimůnek, Ph.D. na téma „Páni z Rožmberka - fenomén jihočeských dějin čtyř staletí".

Na devadesát účastníků jeho vystoupení, kteří zcela zaplnili sál, vyslechlo výtečně připravenou přednášku o jednom z nejslavnějších českých šlechtických rodů, jehož příslušníci byli zkušenými politiky i národohospodáři, významnými stavebníky i tvůrci jihočeské krajiny a zároveň i mecenáši umění. Historik Šimůnek přítomné dokonale vyzbrojil do Rožmberského roku přehlednou...

26.01.2011

Žáci 8. a 9. Ročníků základních škol v Českých Budějovicích soutěžili v překládání z anglického jazyka. Překladatelská olympiáda v anglickém jazyce je projekt, který vznikl ve spolupráci překladatelské a vzdělávací společnosti Edulab s.r.o., Jazykové školy Radost a informačního střediska Europe Direct České Budějovice spolu se základními školami v Českých Budějovicích. Ke sponzorům akce patří společnost McMillan a LINGEA.

První, školní kolo jazykové olympiády, se konalo v listopadu 2010 přímo na základních školách v Českých Budějovicích. Úkolem soutěžících bylo přeložit anglický text do českého jazyka. Žáci mohli používat slovník. Jeden až dva žáci z každé školy...

« Předchozí        Aktuální stránka: 303/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku