Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

30.09.2010

Dne 1. října 2010 proběhne v Českých Budějovicích již šestý ročník Vědomostní soutěže o EU, kterou každoročně pořádají poslanci EP JUDr. Richard Falbr a Dr. Libor Rouček. V letošním roce vyzvali poslanci studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol Jihočeského kraje. Přihlásilo se cca. 150 studentů z 20 škol. V první části programu představí poslanci práci Evropského parlamentu a odpoví na dotazy. V druhé části čeká na účastníky písemný test z historie EU, práce jednotlivých evropských institucí i ze současně diskutovaných témat. Čtyřicet nejlepších studentů Jihočeského kraje za odměnu navštíví v listopadu letošního roku sídlo Evropského parlamentu ve Štrasburku. Třídenní...

24.09.2010


Na českobudějovickém výstavišti se ve dnech 29. září až 1. října uskuteční 16. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo, která je nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, VOŠ a dalších typů škol v celé České republice. Součástí bohatého doprovodného programu budou i celostátní soutěže v řadě učebních a studijních oborů.

Dvě z nich organizuje Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská České Budějovice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. První z nich je Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2010, která je na programu ve středu 29. září v pavilonu Z od 10 hodin. Druhou soutěží je Mistrovství republiky oboru...

24.09.2010

Cvičení „ZÓNA 2010" prověřilo činnost orgánů krizového řízení při řešení následků simulované radiační havárie na Jaderné elektrárně Temelín. Do cvičení se 22. a 23. září 2010 zapojilo více než 900 lidí. Jednalo se o pracovníky orgánů krizového řízení dotčených ústředních správních úřadů, Jihočeský kraj a složky integrovaného záchranného systému.

Ve středu 22. září v ranních hodinách Jaderná elektrárna Temelín nasimulovala fiktivní únik radioaktivních látek mimo areál elektrárny. Následné cvičení podle zpracovaného plánu prověřilo činnost krizového štábu kraje, obcí s rozšířenou působností a součinnost složek IZS. Rovněž bylo prověřeno nastavení komunikačních a...

Foto:Z nových prostor (162.34 KB) 24.09.2010


Více než 200 dětí, z mateřských a základních škol, a rodičů navštívilo Centrum ekologické výchovy na Podskalí u příležitosti Dnů otevřených dveří. Je to budova Domu dětí a mládeže Strakonice. Ten získal grant Jihočeského kraje na obnovu kluboven.

„Z finančních prostředků jsme vybudovali nové elektrické topení, které nahradilo stávající, nevyhovující a poruchová akumulační kamna," uvedla ředitelka Domu dětí a mládeže Iva Šrámková. Prostory se zvětšily, zútulnily a nové vytápění zajišťuje teplo nejen pro účastníky pravidelné činnosti a návštěvníky CEV Podskalí, ale i pro zvířata. Výsledkem je, že zájem o chovatelské kroužky je veliký.

„Můžeme...

22.09.2010

Společnost ČEZ vybuduje v Jihočeském kraji v souvislosti se záměrem dostavby elektrárny Temelín jedenáct nových obchvatů a provede řadu dalších místních opatření na komunikacích II. a III. tříd v jihočeských obcích. Do realizace těchto plánů ČEZ investuje zhruba 1,6 miliardy korun. Cílem je výrazně zklidnit dopravu tak, aby pohyb obyvatel v obcích, kolem kterých povedou dopravní trasy materiálu a osob na elektrárnu Temelín, byl bezpečnější. Investici společnost ČEZ připravovala ve spolupráci s Jihočeským krajem téměř dva roky.

„Před zahájením tak velké stavby, kterou nové bloky v Temelíně jsou, je potřeba připravit i dopravní infrastrukturu. Před vlastní stavbou jsou...

Foto:Účastníci soutěže (91.28 KB) 21.09.2010

V mezinárodní soutěži žáků středních škol ve svařování získala Zlatý pohár Linde Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích. Zástupci školy pohár převzali na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 15. září.

Samotná soutěž se konala už v dubnu tohoto roku. Jednalo se o její čtrnáctý ročník. Pořadatelem této mezinárodní soutěže byla Střední škola strojírenská a dopravní ve Frýdku-Místku. Do soutěže se zapojilo 125 soutěžících, kteří soutěžili ve svařování obalenou elektrodou, plamenem a v ochranné atmosféře, a své síly poměřili i ve svařování nerezi.

Střední odborná škola...

20.09.2010

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání jsou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 1. 6. do 31. 8. 2010 (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 305/ZK/10)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje...

Foto: Vítězný tým (130.42 KB) 20.09.2010

Žáci SOŠ strojní a elektrotechnické Velešín se dne 16.9.2010 zúčastnili soutěže v programování CNC obráběcích strojů na IMT 2010 v řídícím sytému Siemens. Studenti prokázali výtečné znalosti a orientaci v programování a získali hlavní cenu z celkového počtu 29 přihlášených škol. Soutěž pořádal úsek expertních služeb Svazu strojírenské technologie v rámci 52. mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

„Je to vynikající úspěch v takové konkurenci škol z celé republiky a další možnost se seznámit přímo na místě s mnohými inovačními produkty špičkových firem. Jihočeský kraj tedy i v rámci tohoto veletrhu hledá další cesty jak podpořit technické školy, neboť...

Obrázek: Mapka regionu (233.96 KB) 20.09.2010

Šestice hudebních regionálních kapel na jednom pódiu, šest regionálních stánků s jedním společným logem a šest nejvyšších politických zástupců sousedních regionů představí vůbec poprvé 26. září v Českém Krumlově svůj společný záměr. Tím je deklarace tvořícího se Evropského regionu Dunaj- Vltava, který by se měl stát novou platformou pro ještě efektivnější efektivní spolupráci příhraničních regionů.

„Tvořící se Evropský region může sloužit jako jeden z pilířů k tomu, abychom ještě víc zintenzivnili kontakty mezi našimi sousedními regiony a mohli také po roce 2013 využívat evropské prostředky," řekl k záměru vzniku společného regionu jihočeský hejtman Jiří Zimola....

« Předchozí        Aktuální stránka: 305/529        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku