Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

3.09.2010

Ještě do 20. září mohou oprávnění žadatelé požádat o podporu aktivit v oblasti kultury a cestovního ruchu zaměřených na připomenutí působení rodu Rožmberků v jižních Čechách v rámci Grantového programu Rožmberský rok 2011. Do programu se mohou hlásit obce a města Jihočeského kraje, svazky obcí, fyzické a právnické osoby (působící především v oblasti kultury a cestovního ruchu, i se sídlem mimo Jihočeský kraj, avšak s působností projektu v Jihočeském kraji), nestátní neziskové organizace (občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby, nadace a nadační fondy) a organizace zřizované krajem nebo obcemi.

Dotace budou poskytovány na rok 2011 na...

1.09.2010

Od 10. září najde veřejnost odbor krajský živnostenský úřad v jiné budově. Začátkem příštího týdne (6. 9. 2010) se odbor přestěhuje z budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici U Zimního stadionu do budovy úřadu v ulici Boženy Němcové v Českých Budějovicích. Od 10. září už bude plně funkční telefonické a mailové spojení na pracovníky odboru. Mailové adresy zůstanou i po přestěhování beze změny, telefonní linky budou po přestěhování přesměrovány na nové, takže se veřejnost dovolá i na původní čísla pracovníků odboru.

Foto: Čtvrťáky českokrumlovského Gymnázia nejvíc zajímal průběh státních maturit  (192.73 KB) 1.09.2010

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola dnes (1. září 2010) zahájil školní rok na Gymnáziu v Českém Krumlově. Setkal se studenty prvního a čtvrtého ročníku. Se studenty čtvrtého ročníku se bavil o státních maturitách a popřál jim při skládání zkoušky dospělosti hodně štěstí. Studentům prvního ročníku popřál hodně úspěchů ve studiu a také poradil, ať využijí všech možností, které jim studium na výběrové střední škole nabízí.

Z Českého Krumlova hejtman Zimola zamířil do Českých Budějovic na Střední průmyslovou školu stavební. Tato škola si letos připomíná 100 let od svého založení. Na „stavárně" hejtman zahájil výstavu, která mapuje historii i současnost školy. Od...

Foto: Nový pavilon nemocnice (195.14 KB) 31.08.2010

Ve strakonické nemocnici byla včera veřejnosti slavnostně představena přístavba jižního křídla pavilonu operačních oborů. Po 15 měsících výstavby tak byla ukončena první etapa rekonstrukce tohoto pavilonu, jejímž definitivním cílem je centralizace operativních oborů do tohoto objektu. V pavilonu vznikly prostory pro onkologický stacionář, ambulance diabetologie, kalmetizace, EEG a EMG. V horních třech podlažích bude umístěna komfortní lůžková kapacita oddělení chirurgie, gynekologie-šestinedělí a neurologie. Kapacita přístavby je 65 lůžek v jedno, dvou a maximálně třílůžkových pokojích. Celkem 5 pokojů bude vedeno jako nadstandardních jednolůžkových s možností pobytu doprovodu,...

Foto: Převzetí Zlaté stuhy starostou Čížové Romanem Čarkem (130.10 KB) 30.08.2010

Tři ceny hetmana předal při slavnostním vyhlášení jihočeské Vesnice roku 2010 v Čížové Jiří Zimola. V kategorii společensko-kulturních akcí ocenil projekt tradičního venkovského trhu s nabídkou lokálních produktů, řemeslných výrobků, drůbeže a potřeb pro chovatele v Chlumanech. Z projektů v sociální oblasti ho nejvíce zaujal postoj osady městyse Přídolí - Práčov, která svým projektem poukazuje na nevhodné „ministerské zaškatulkování" mezi sociálně vyloučené oblasti. Cenu ve třetí kategorii, která hodnotí práci s mládeží, si odnesl městys Borotín. Místní malá základní škola totiž vychovává basketbalistky, které reprezentují Jihočeský kraj na republikové úrovni....

Foto: Z předání medailí (137.46 KB) 27.08.2010

Zlatou služební medailí policejního prezidenta „Za věrnost - 1. stupně" včera dekoroval jihočeský hejtman sedm příslušníků Policie České republiky. Spolu s ředitelem KS PČR Radomírem Heřmanem tak ocenili jihočeské řadové policisty za dlouholeté zásluhy během vykonané služby třiceti a více let. „Medaile se dává za hrdinské skutky, za záchranu života, za záslužné činy, a pak se dává za dlouhodobě velice dobře vykonávanou práci. Těchto sedm oceněných jsou policisté z obvodních oddělení přímo z výkonu, kteří si své zásluhy opravdu vychodili," uvedl při slavnostním aktu krajský policejní ředitel Radomír Heřman.

Ocenění za službu, kterou dle svých slov u...

Foto z minulých ročníků - z webu http://gajdy.cz/images/99/14.jpg (172.15 KB) 25.08.2010


Strakonice budou od zítřka do neděle žít 19. Mezinárodním dudáckým festivalem, který nabídne přes dvacet různých programů všech žánrů. Tradičně se můžeme těšit na slavnostní průvod městem, který zahájí jihočeský hejtman Jiří Zimola. Na této zvlášť významné akci podporované Jihočeským krajem vystoupí dvacet souborů z osmnácti evropských zemí, sedm souborů dětských a dvaadvacet souborů z Čech a Moravy.

Mezi zástupci cizích zemí budou například Bělorusko, Francie, Holandsko, Maďarsko, Polsko, Řecko, Skotsko, Španělsko či Turecko. Hlavní festivalové pořady se konají již podle ustáleného zvyku na nádvoří strakonického hradu a v amfiteatrálně upraveném prostředí zámecké...

25.08.2010


Rada Jihočeského kraje doporučila zastupitelstvu schválení půlmilionové finanční pomoci povodní postiženému Libereckému kraji. I jihočeský region má s velkou vodou své zkušenosti a pomoc, kterou může poskytnout, není neomezená. „Rozhodli jsme se tedy podpořit nejpostiženější kraj, abychom pomoc netříštili," uvedla náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. V krizové rezervě kraje, která slouží pro financování pomoci při nenadálých událostech, zůstávají 4 miliony korun. Část z této rezervy byla odčerpána na pomoc moravským regionům při jarních ničivých povodních.

Náměstkyně Stráská v souvislosti se srpnovou povodní zmínila osobní aktivitu hejtmana Jihočeského kraje...

25.08.2010


Ve dnech 18. - 22. srpna 2010 předvedly v Písku mezinárodní soubory z Číny, Nového Zélandu, Taiwanu, Francie, Mexika a Rakouska své folklorní tance, písně a hudbu. Akce byla zařazena mezi vybrané akce grantové politiky JčK a byla jí přidělena částka 30 000,- Kč.

Občanské sdružení Písečan, organizátor této akce, získalo i další částku ve výši 30 000,- Kč, a to v Jihočeském krajském příspěvkovém programu v oblasti kultury pro rok 2010. Festivalu se zúčastnily i soubory z Moravy a Čech včetně dětských. Lze říci, že folklor má v našem kraji velkou perspektivu do budoucna.

« Předchozí        Aktuální stránka: 310/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku