31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.02.2011

Jihočeský kraj se podobně jako další české kraje připravuje na proces optimalizace svých středních škol. Odbor školství Krajského úřadu zpracoval návrh krajské Strategie rozvoje školství v regionu a předložil své závěry. Jak se ale po úvodních jednáních ukázalo, nebyly tyto návrhy projednány s úřady práce, krajskou tripartitou i oběma profesními komorami, agrární ani hospodářskou, nebylo s nimi dostatečně seznámeno politické vedení Jihočeského kraje a předkládané závěry nezískaly podporu ani jihočeského hejtmana. „Ve dvou posledních týdnech jsem z Písecka a Táborska zaznamenal zvýšené emoce veřejnosti, týkající se údajného slučování škol. V Písku zemědělské se...

2.02.2011


Turisté mířící do České republiky i do Jihočeského kraje vyhledávají stále luxusnější ubytování. Potvrzuje to statistika Českého statistického úřadu za loňský rok, podle níž se více hostů při svém pobytu v České republice ubytuje ve vícehvězdičkových hotelech.

„Pokoje v hotelech a penzionech byly ve 3. čtvrtletí roku 2010 využity ze 49,3 procent, což bylo o 3 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Pětihvězdičkové hotely s nejvyšším využitím 64,1 procent jej zvýšily o 11,8 procenta, čtyřhvězdičkové s využitím 61,3 procenta o 3,7 procenta. Penziony v loňském třetím čtvrtletí vyhledávalo pouze o 0,2 procenta více hostů," uvedl Jiří Kotek z...

2.02.2011


Rada Jihočeského kraje schválila na svém jednání dne 1. 2. 2011 vyhodnocení žádostí o poskytnutí grantů v rámci Jihočeských krajských programů podpory sportu a práce s dětmi a mládeží pro rok 2011. Přehled došlých a podpořených žádostí v pravomoci rady kraje naleznete na internetových stránkách kraje v menu Granty, fondy EU - rubrika Granty a příspěvky - schválené v roce 2011.

O přidělení grantů městům a obcím bude rozhodovat Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém zasedání dne 15. 2. 2011.

2.02.2011

Zajímá Vás, proč vznikla ekonomická krize. Jaký bude její vývoj? Nebo zda- li by zavedení Eura v ČR mohlo ještě více ekonomickou krizi prohloubit?

Tyto a ještě jiné podobné otázky se pokusí zodpovědět PhDr. Tomáš Sedláček ve své přednášce „Krize Křížem krážem", po níž bude následovat diskuse. Tématem přednášky a diskuse je ekonomická krize a zavedení eura v České republice. Přednáška se koná 8. února v 14:30 hodin na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Sále Zastupitelstva (U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice). Prosíme zájemce o včasný příchod z důvodu registrace účastníků, která bude probíhat na místě již od 14:00 hodin.

PhDr. Tomáš Sedláček...

31.01.2011

Schůze se bude konat od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.
Tisková konference po jednání Rady Jihočeského kraje se uskuteční dne 1. 2. 2011 od 14:00 hodin v Presscentru (číslo dveří 2005).

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Návrh volby přísedící krajského soudu
4. Scénáře územní studie Šumava
5. Zvýhodněný regionální úvěr pro drobné a malé podnikatele - pokračování v roce 2011
6. Grantový program Podpora tvorby územně plánovací dokumentace obcí -...

31.01.2011


Krasobruslař Tomáš Verner získal na mistrovství Evropy bronzovou medaili. Jihočeskému úspěšnému sportovci ke skvělému umístění pogratuloval hejtman Jiří Zimola. „Tomášův úspěch mě těší o to víc, že se mu opět začalo dařit po řadě sportovních neúspěchů. Vrátil se tam, kde ho všichni chceme mít. Rád jsem mu proto osobní textovou zprávou pogratuloval jménem svým i všech Jihočechů. Věřím a doufám, že i zbytek sezóny Tomášovi vyjde a že se poté podaří zorganizovat naše osobní setkání," uvedl ke gratulaci úspěšnému jihočeskému krasobruslaři hejtman Jiří Zimola.

31.01.2011

Ministr zdravotnictví Leoš Heger chce uvolnit dvě miliardy korun na zdravotnictví. Údajně se jedná o vstřícný krok k požadavkům lékařů, kteří iniciovali výzvu Děkujeme, odcházíme. Uvolnění financí ale ministr podmiňuje přistoupením lékařů na požadavek Všeobecné zdravotní pojišťovny na snížení akutních lůžek o 10 000. „Pro nemocnice v Jihočeském kraji by to znamenalo rušení asi 700 lůžek," řekl k požadavku ministerstva hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který vítá snahu ministerstva začít s lékaři konečně věcně jednat. Na druhou stranu podporuje odmítavé stanovisko lékařů, kteří s nekoncepční restrukturalizací zdravotnictví nesouhlasí.

Podle hejtmana Zimoly...

Foto: Z vyhlašování výsledků (108.25 KB) 27.01.2011

Nemocnice Písek, a.s. se umístila na 2. místě v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice 2010. Tato soutěž konaná pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Běhounka je již třetí v pořadí a letos vyvrcholila 23. 1. 2011 v Jihlavě slavnostním předáváním cen projektům soutěže.

Za účasti ministra zdravotnictví MUDr. Leoše Hegera převzali cenu za 2. místo v medicínské kategorii soutěže ředitel písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA a hlavní autorka soutěžního a oceněného projektu prim. MUDr. Věra Kůrková.

Nemocnice Písek, a.s. s projektem Epidemiologická surveillance (bdělost) obhájila tak druhé místo získané i v roce 2009. Letošní obhajoba je cenná tím, že se nemocnice...

26.01.2011

Slavný rod Rožmberků si připomněli zájemci o historii v Prácheňském muzeu v Písku. V rámci pravidelného cyklu přednášek promluvil 20. ledna odborný pracovník Historického ústavu Akademie věd ČR PhDr. Robert Šimůnek, Ph.D. na téma „Páni z Rožmberka - fenomén jihočeských dějin čtyř staletí".

Na devadesát účastníků jeho vystoupení, kteří zcela zaplnili sál, vyslechlo výtečně připravenou přednášku o jednom z nejslavnějších českých šlechtických rodů, jehož příslušníci byli zkušenými politiky i národohospodáři, významnými stavebníky i tvůrci jihočeské krajiny a zároveň i mecenáši umění. Historik Šimůnek přítomné dokonale vyzbrojil do Rožmberského roku přehlednou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 311/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku