Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Z návštěvy ministra na Šumavě (159.11 KB) 13.09.2010


Změny systému takzvané zonace NP Šumava, aktivnější způsob zasahování proti kůrovci a zvláštní zákon o Šumavě bude požadovat Ministr životního prostředí ČR Pavel Drobil. Po výstupu na šumavský Třístoličník a následném jednání se zástupci Jihočeského a Plzeňského kraje a starostů šumavských obcí to v sobotu oznámil na tiskové konferenci.

„Nebudu popírat, že pohled na Šumavu není veselý, je smutný. Je evidentní, že se tady musí něco stát, že problém se musí začít řešit. Atomizaci bezzásadových zón stmelit a bavit se o tom, jakým způsobem ten les skutečně obnovit," sdělil při zpáteční cestě z vyhlídky a dodal: „Měl jsem totiž možnost vidět také...

Foto: Z tiskové konference k projektu (162.10 KB) 13.09.2010


Vedení Jihočeského kraje se aktivně zapojuje do propagace mládežnického sportu v regionu. S pomocí české olympioničky Kateřiny Neumannové se snaží poutavou formou přitáhnout mladé lidi ke klasickému lyžování, běhu, basketbalu a dalším sportům a vytvořit prostředí, kde bude mít každý oslovený zájem se do soutěží zapojit. Propagaci mládežnického sportu se věnuje prostřednictvím projektu „Jižní Čechy sportovní", jehož generálním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín a realizátorem občanské sdružení Jihočeský patriot.

Projekt „Jižní Čechy sportovní" realizovaný díky partnerské spolupráci a podpoře Jaderné elektrárny Temelín v rámci akcí...

10.09.2010


Máte v obci strom, na kterém se podepsal zub času? Žádejte o grant Zdravé stromy pro zítřek, který uděluje Nadace Partnerství ve spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Grant nabízí bezplatné ošetření stromu kvalifikovanými odborníky, kteří vlastní mezinárodní certifikát Evropský arborista (European Tree Worker). Cílem Zdravých stromů pro zítřek je upozornit na potřebu kvalitní a včasné péče o vzrostlé stromy, jejichž hodnota se mnohdy pohybuje až ve statisících korun.

„Uzávěrka žádostií o bezplatné ošetření stromu je 11. listopadu. Při výběru nebude hrát roli velikost stromu ani jeho stáří. Komise se zaměří zejména na potřebnost...

10.09.2010


Tradiční setkání učitelů tělocvikářů, ale především kantorů, milujících pohyb na zdravém vzduchu, se pod názvem "Tělo jižní Čechy 2010" uskuteční u břehů Lipenského jezera v Nové Peci v táboře Jezera.
"Jde o již jedenáctý ročník této oblíbené akce, která vedle aktivit v přírodě je zaměřena i na legislativní problémy, jakými jsou bezpečnost při provozování sportovních aktivit v rámci školní výuky v přírodě, možnosti pojištění a podobně," informoval o připravované akci její zakladatel a populární jihočeský tělocvikář Arnošt Binter a dodal, že i v letošním roce jsou pro účastníky této populární akce připravena setkání se zajímavými...

10.09.2010

Praha 10. září (ČTK) - Ministr dopravy Vít Bárta (VV) si na dnešek naplánoval další ze svých pracovních výletů do regionů, tentokrát zamíří do Jihočeského kraje. Bárta se chce mimo jiné seznámit s komplikovanou situací v městské aglomeraci na jih od Tábora, především v Plané nad Lužnicí, jejíž centrum dusí dlouhé kolony vozidel. Vyplývá to z programu ministra, který má ČTK k dispozici.

Bárta při svých cestách dává přednost vlaku, tentokrát absolvuje po kolejích pouze první část cesty z Prahy do Tábora. Na železnici si chce prohlédnout části čtvrtého koridoru, který má v budoucnu spojit Prahu s Českými Budějovicemi.

Poté přesedne do automobilu a na vlastní kůži si...

9.09.2010

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo na svých webových stránkách dotační řízení MPSV pro rok 2011 v oblasti poskytování sociálních služeb. Termín pro zpracování a podání žádostí v řádném termínu je stanoven od 7. září 2010 do 11. října 2010. Veškeré další potřebné informace lze nalézt na webu MPSV na adrese http://www.mpsv.cz/cs/9374.

8.09.2010

Začátkem října se bude ve dnech 4. až 10. října konat na jihu Čech pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje již 36. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví - EKOFILM 2010. Zahájení proběhne 4. října v Třeboni za účasti vzácných hostů. Kromě promítání zahajovacího filmu v kině Světozor se budou festivaloví návštěvníci moci přidat k cyklojízdě kolem rybníka Svět, nebo přijít na vystoupení v současnosti žádané a populární kapely The Tap Tap, složené ze studentů Jedličkova ústavu. Celým festivalem bude provázet, stejně jako v minulých dvou letech, dobrá duše(k) festivalu, herec, improvizátor a moderátor Jaroslav Dušek. Kromě...

6.09.2010


Až do 17. září je možné ve vestibulu hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje zhlédnout druhý ročník putovní výstavy nazvané Má vlast. Výstava byla zahájena v květnu letošního roku v Praze na Vyšehradě a vydala se na putování po krajích České republiky.

Vystavené fotografie představují dobré příklady v péči o krajinu a veřejná prostranství sídel České republiky. Výstavu pořádá Asociace Souznění spolu s Národní kulturní památkou Vyšehrad vždy v partnerství s jedním z krajů. První ročník proběhl pod záštitou Jihočeského kraje, letošním hlavním partnerem je Hlavní město Praha.

V Českých Budějovicích výstavu ve čtvrtek 2. září slavnostně zahájila radní pro...

3.09.2010

Ještě do 20. září mohou oprávnění žadatelé požádat o podporu aktivit v oblasti kultury a cestovního ruchu zaměřených na připomenutí působení rodu Rožmberků v jižních Čechách v rámci Grantového programu Rožmberský rok 2011. Do programu se mohou hlásit obce a města Jihočeského kraje, svazky obcí, fyzické a právnické osoby (působící především v oblasti kultury a cestovního ruchu, i se sídlem mimo Jihočeský kraj, avšak s působností projektu v Jihočeském kraji), nestátní neziskové organizace (občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby, nadace a nadační fondy) a organizace zřizované krajem nebo obcemi.

Dotace budou poskytovány na rok 2011 na...

« Předchozí        Aktuální stránka: 312/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku