Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.07.2010

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.
Tisková konference po schůzi Rady Jihočeského kraje se koná ve středu 14. července v 9:00 v presscentru Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Komise pro zdravotnictví a sociální věci Rady Jihočeského kraje za I. pololetí roku 2010
3. Zpráva o činnosti Sportovní komise Rady Jihočeského kraje za I. pololetí roku 2010
4. Zpráva o činnosti Kulturní komise Rady Jihočeského kraje za I. pololetí 2010
5. Změna č....

2.07.2010


Vítězi soutěže „O Křišťálovou popelnici" za rok 2009 se z Jihočeského kraje staly město Mladá Vožice a obec Opařany. Zástupci společnosti EKO-KOM, a.s. vyhlásili výsledky celostátní soutěže obcí „O křišťálovou popelnici" za rok 2009 na slavnostním večeru, který se každoročně koná v rámci konference Odpady a obce v Hradci Králové.

V soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem, a to především v tříděném sběru využitelných složek odpadů. Do hodnotících kritérií spadá i komplexnost hospodaření se všemi komunálními odpady v obci a také informování občanů o způsobech nakládání s...

2.07.2010

V roce 2011 uplyne 400 let od úmrtí posledního Rožmberka Petra Voka. U příležitosti tohoto významného výročí Jihočeský kraj vyhlásil dne 1. července 2010 Grantový program Rožmberský rok 2011. Hlavním záměrem tohoto grantového programu je podpora aktivit v oblasti kultury a cestovního ruchu zaměřených na připomenutí působení rodu Rožmberků v jižních Čechách. O dotaci z grantového programu mohou požádat od 1. 7. 2010 do 20. 9. 2010 obce a města Jihočeského kraje, svazky obcí, fyzické a právnické osoby, nestátní neziskové organizace a organizace zřizované krajem, obcemi či státem.

Dotace budou poskytovány na rok 2011 na pořádání kulturních a společenských akcí, výstav, tvorbu...

Foto: Účastníci konference (160.01 KB) 1.07.2010

Podporu vytvoření společného velkého evropského regionu potvrdili na včerejší 9. konferenci Dolního Bavorska a jižních Čech v německém Landshutu zástupci obou sousedních krajů. Jihočeský hejtman Jiří Zimola a dolnobavorský vládní prezident Heinz Grunwald se také shodli na akceptování výsledků právě vznikající analýzy, která zhodnotí intenzitu stávajících příhraničních vztahů a jejich rozvojový potenciál.

„Je nezbytné nyní počkat do začátku roku 2011, a teprve pak začít konstituovat náš velký evropský region na základě průzkumu existujících nebo potenciálních příhraničních vazeb," uvedl hejtman Zimola. Dodal, že deklarovat vůli společný region založit by...

30.06.2010

V Českých Velenicích včera slavnostně otevřeli dokončený průtah obcí a opravený povrch desetikilometrového úseku silnice druhé třídy ve směru od Dvorů nad Lužnicí. Na financování obou staveb se částkou 10,5 milionu korun podílel Jihočeský kraj, 25 miliony korun obec České Velenice. Investici ve výši 88 milionu korun pokryly prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj a pět milionů korun státní rozpočet.

„Považuji za důležité, že tento úsek se podařilo opravit. Tato silnice je totiž důležitou a hojně využívanou spojnicí mezi námi a Dolním Rakouskem, a to jak z pohledu regionu, tak z pohledu samotných měst České Velenice a Gmünd," uvedl starosta...

Foto: Kampus Skelleftea (161.52 KB) 30.06.2010

Ve dnech 22.6. až 25.6. proběhla ve Švédském univerzitním městě Skellefteå první pracovní konference mezinárodního projektu UNICREDS, který je zaměřený na rozvoj spolupráce mezi univerzitami a regionálními vládami a na sdílení zkušeností jednotlivých partnerů z různých zemí.

Konference se zúčastnili zástupci univerzit i regionů ze Švédska, Velké Británie, Finska, České republiky, Maďarska a Bulharska. Za Českou republiku byl zastoupen Jihočeský kraj a Jihočeská univerzita.
Hlavní příspěvky na této konferenci přednesli účastníci ze severního Švédska, o svoje zkušenosti se podělili také zástupci Velké Británie - Skotska. Tématem jejich přednášek bylo přizpůsobení...

Foto: Z průběhu kurzu (124.58 KB) 30.06.2010

Devět českých obráběčů kovů se zúčastnilo v rakouském Linci třídenní praktické výuky základům svařování v ochranné atmosféře a obalovanou elektrodou. Výuka probíhala ve společnosti BFI, která je hlavním partnerem česko-rakouského projektu BASIMET spolufinancovaného Evropskou unií a Evropským fondem pro regionální rozvoj.

Společnost BFI je renomovanou vzdělávací společností a svoji kvalitu dokázala i tentokrát. Špičkové vybavení svářečské dílny ocenil mistr odborného výcviku pan Pavel Beckner: „Zdejší vybavení je velmi drahé a opravdu na vysoké úrovni. Jsem rád, že moji bývalí studenti mají možnost se zde naučit základům svařování."

Účastníci projektu vidí...

Fotografie souboru (202.97 KB) 28.06.2010

Zastoupení na 65. ročníku tradičního Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice měly tentokrát i jižní Čechy. Mimořádný aplaus sklidila v minulých dnech mezi dalšími čtyřiceti soubory z Kanady, Rumunska, Velikonočních ostrovů nebo Filipín právě jihočeská Krojová družina z Jarošova nad Nežárkou.

Strážnický festival patří mezi nejtradičnější festivaly v České republice, ale také ve světě. Trvá čtyři dny a odehrává se nejen na amfiteátrech v zámeckém parku, ale také ve vinohradnickém areálu a před usedlostmi v nedalekém strážnickém skanzenu. Programy komornějšího charakteru zájemci sledují ve vlastní budově zámku. „V příštích letech se do Strážnice určitě hodně z...

28.06.2010

Veselí nad Lužnicí, 28. červen 2010 - Nový most ve Veselí nad Lužnicí nahradil původní nevyhovující, povodněmi poničenou spojnici přes řeku Lužnici. Most je dlouhý téměř 30 metrů. Stavbu, která začala v srpnu loňského roku, provedla společnost EUROVIA CS, a.s., ve sdružení se společností SWIETELSKY stavební, a.s. Investorem projektu byl Krajský úřad Jihočeského kraje. Rekonstrukce stála 28 milionů korun.

Původní most byl po ničivých povodních z let 2002 a 2006 ve špatném stavebním stavu. V souvislosti se stavbou D3 se očekává navýšení dopravy přes Veselí nad Lužnicí, proto Krajský úřad Jihočeského kraje rozhodl, že starý a nevyhovující most musí být nahrazen...

« Předchozí        Aktuální stránka: 312/529        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku