31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

31.01.2011

Schůze se bude konat od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.
Tisková konference po jednání Rady Jihočeského kraje se uskuteční dne 1. 2. 2011 od 14:00 hodin v Presscentru (číslo dveří 2005).

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Návrh volby přísedící krajského soudu
4. Scénáře územní studie Šumava
5. Zvýhodněný regionální úvěr pro drobné a malé podnikatele - pokračování v roce 2011
6. Grantový program Podpora tvorby územně plánovací dokumentace obcí -...

31.01.2011


Krasobruslař Tomáš Verner získal na mistrovství Evropy bronzovou medaili. Jihočeskému úspěšnému sportovci ke skvělému umístění pogratuloval hejtman Jiří Zimola. „Tomášův úspěch mě těší o to víc, že se mu opět začalo dařit po řadě sportovních neúspěchů. Vrátil se tam, kde ho všichni chceme mít. Rád jsem mu proto osobní textovou zprávou pogratuloval jménem svým i všech Jihočechů. Věřím a doufám, že i zbytek sezóny Tomášovi vyjde a že se poté podaří zorganizovat naše osobní setkání," uvedl ke gratulaci úspěšnému jihočeskému krasobruslaři hejtman Jiří Zimola.

31.01.2011

Ministr zdravotnictví Leoš Heger chce uvolnit dvě miliardy korun na zdravotnictví. Údajně se jedná o vstřícný krok k požadavkům lékařů, kteří iniciovali výzvu Děkujeme, odcházíme. Uvolnění financí ale ministr podmiňuje přistoupením lékařů na požadavek Všeobecné zdravotní pojišťovny na snížení akutních lůžek o 10 000. „Pro nemocnice v Jihočeském kraji by to znamenalo rušení asi 700 lůžek," řekl k požadavku ministerstva hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který vítá snahu ministerstva začít s lékaři konečně věcně jednat. Na druhou stranu podporuje odmítavé stanovisko lékařů, kteří s nekoncepční restrukturalizací zdravotnictví nesouhlasí.

Podle hejtmana Zimoly...

Foto: Z vyhlašování výsledků (108.25 KB) 27.01.2011

Nemocnice Písek, a.s. se umístila na 2. místě v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice 2010. Tato soutěž konaná pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Běhounka je již třetí v pořadí a letos vyvrcholila 23. 1. 2011 v Jihlavě slavnostním předáváním cen projektům soutěže.

Za účasti ministra zdravotnictví MUDr. Leoše Hegera převzali cenu za 2. místo v medicínské kategorii soutěže ředitel písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA a hlavní autorka soutěžního a oceněného projektu prim. MUDr. Věra Kůrková.

Nemocnice Písek, a.s. s projektem Epidemiologická surveillance (bdělost) obhájila tak druhé místo získané i v roce 2009. Letošní obhajoba je cenná tím, že se nemocnice...

26.01.2011

Slavný rod Rožmberků si připomněli zájemci o historii v Prácheňském muzeu v Písku. V rámci pravidelného cyklu přednášek promluvil 20. ledna odborný pracovník Historického ústavu Akademie věd ČR PhDr. Robert Šimůnek, Ph.D. na téma „Páni z Rožmberka - fenomén jihočeských dějin čtyř staletí".

Na devadesát účastníků jeho vystoupení, kteří zcela zaplnili sál, vyslechlo výtečně připravenou přednášku o jednom z nejslavnějších českých šlechtických rodů, jehož příslušníci byli zkušenými politiky i národohospodáři, významnými stavebníky i tvůrci jihočeské krajiny a zároveň i mecenáši umění. Historik Šimůnek přítomné dokonale vyzbrojil do Rožmberského roku přehlednou...

26.01.2011

Žáci 8. a 9. Ročníků základních škol v Českých Budějovicích soutěžili v překládání z anglického jazyka. Překladatelská olympiáda v anglickém jazyce je projekt, který vznikl ve spolupráci překladatelské a vzdělávací společnosti Edulab s.r.o., Jazykové školy Radost a informačního střediska Europe Direct České Budějovice spolu se základními školami v Českých Budějovicích. Ke sponzorům akce patří společnost McMillan a LINGEA.

První, školní kolo jazykové olympiády, se konalo v listopadu 2010 přímo na základních školách v Českých Budějovicích. Úkolem soutěžících bylo přeložit anglický text do českého jazyka. Žáci mohli používat slovník. Jeden až dva žáci z každé školy...

26.01.2011

Příští týden, ve středu 2. února, se v sídle společnosti Microsoft v Praze bude konat české finále soutěže Innovative Education Forum, ve kterém se představí 12 nejúspěšnějších vybraných projektů, týkajících se vzdělávání. Jedná se o celosvětovou aktivitu společnosti Microsoft v rámci programu Microsoft Partneři ve vzdělávání a při této události se potkávají moderní a inovativní učitelé, aby prezentovali své nápady a nové postupy při práci se studenty.

Zastoupení mezi nimi budou mít v kategorii i Jihočeši, a to prostřednictvím středoškolského česko-polského projektu „Zmizelé a nalézané osudy. Memento dvou světových válek 20. století pro mladého člověka. Pogubione i...

Foto: Z vítání první Jihočešky (163.26 KB) 26.01.2011

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola dnes uvítal první Jihočešku narozenou v roce 2011. Jolanka Smolíková z Oldřichova i Písku se narodila 1. ledna 2011 dvě a půl hodiny po půlnoci manželům Janě a Janovi Smolíkovým. Jolanka má už dvouletého bratra Honzíka. Na slavnostním setkání v Mateřské škole v Dobevi dnes hejtman Zimola předal rodině první Jihočešky roku 2011 dárky.

Jolanka dostala zlatý přívěšek se znamením kozoroha, svým jménem a datem svého narození. Rodiče obdrželi šek na 5 000 Kč. Dalším dárkem byla pamětní stříbrná medaile Rožmberského roku 2011. „Jolanka se narodila jako první jihočeské miminko v Rožmberském roce 2011. K tomuto projektu kraj nechal...

26.01.2011

Dotační řízení MPSV na sociální služby 2011

Dne 17. 1. 2011 byly na stránkách MPSV vyhlášeny výsledky dotačního řízení pro poskytovatele sociálních služeb na rok 2011. Vzhledem k nesouhlasu některých poskytovatelů s přiznanou výší dotace od MPSV pro rok 2011 na zajištění základních činností při zajišťování sociálních služeb uvádí Jihočeský kraj následující informace. Poskytovatelem dotace ze státního rozpočtu v oblasti podpory poskytování sociálních služeb je MPSV, které v konečné fázi rozhoduje o výši přidělených finančních prostředků jednotlivým poskytovatelům sociálních služeb.

Jihočeskému kraji (stejně jako ostatním krajům České republiky) byl sdělen objem...

« Předchozí        Aktuální stránka: 317/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku