31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.09.2010

Praha 10. září (ČTK) - Ministr dopravy Vít Bárta (VV) si na dnešek naplánoval další ze svých pracovních výletů do regionů, tentokrát zamíří do Jihočeského kraje. Bárta se chce mimo jiné seznámit s komplikovanou situací v městské aglomeraci na jih od Tábora, především v Plané nad Lužnicí, jejíž centrum dusí dlouhé kolony vozidel. Vyplývá to z programu ministra, který má ČTK k dispozici.

Bárta při svých cestách dává přednost vlaku, tentokrát absolvuje po kolejích pouze první část cesty z Prahy do Tábora. Na železnici si chce prohlédnout části čtvrtého koridoru, který má v budoucnu spojit Prahu s Českými Budějovicemi.

Poté přesedne do automobilu a na vlastní kůži si...

9.09.2010

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo na svých webových stránkách dotační řízení MPSV pro rok 2011 v oblasti poskytování sociálních služeb. Termín pro zpracování a podání žádostí v řádném termínu je stanoven od 7. září 2010 do 11. října 2010. Veškeré další potřebné informace lze nalézt na webu MPSV na adrese http://www.mpsv.cz/cs/9374.

8.09.2010

Začátkem října se bude ve dnech 4. až 10. října konat na jihu Čech pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje již 36. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví - EKOFILM 2010. Zahájení proběhne 4. října v Třeboni za účasti vzácných hostů. Kromě promítání zahajovacího filmu v kině Světozor se budou festivaloví návštěvníci moci přidat k cyklojízdě kolem rybníka Svět, nebo přijít na vystoupení v současnosti žádané a populární kapely The Tap Tap, složené ze studentů Jedličkova ústavu. Celým festivalem bude provázet, stejně jako v minulých dvou letech, dobrá duše(k) festivalu, herec, improvizátor a moderátor Jaroslav Dušek. Kromě...

6.09.2010


Až do 17. září je možné ve vestibulu hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje zhlédnout druhý ročník putovní výstavy nazvané Má vlast. Výstava byla zahájena v květnu letošního roku v Praze na Vyšehradě a vydala se na putování po krajích České republiky.

Vystavené fotografie představují dobré příklady v péči o krajinu a veřejná prostranství sídel České republiky. Výstavu pořádá Asociace Souznění spolu s Národní kulturní památkou Vyšehrad vždy v partnerství s jedním z krajů. První ročník proběhl pod záštitou Jihočeského kraje, letošním hlavním partnerem je Hlavní město Praha.

V Českých Budějovicích výstavu ve čtvrtek 2. září slavnostně zahájila radní pro...

3.09.2010

Ještě do 20. září mohou oprávnění žadatelé požádat o podporu aktivit v oblasti kultury a cestovního ruchu zaměřených na připomenutí působení rodu Rožmberků v jižních Čechách v rámci Grantového programu Rožmberský rok 2011. Do programu se mohou hlásit obce a města Jihočeského kraje, svazky obcí, fyzické a právnické osoby (působící především v oblasti kultury a cestovního ruchu, i se sídlem mimo Jihočeský kraj, avšak s působností projektu v Jihočeském kraji), nestátní neziskové organizace (občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby, nadace a nadační fondy) a organizace zřizované krajem nebo obcemi.

Dotace budou poskytovány na rok 2011 na...

3.09.2010

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference po jednání Rady jihočeského kraje se uskuteční ve středu 8.9.2010 v Presscentru Krajského úřadu Jihočeského kraje.

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Informace o činnosti JCCR a úprava rozpočtu a zřizovací listiny
4. Grantový program Podpora tvorby územně analytických podkladů obcí s rozšířenou působností - výběr projektů
5. Grantový program Podpora tvorby územně plánovací dokumentace obcí - výběr projektů...

1.09.2010

Od 10. září najde veřejnost odbor krajský živnostenský úřad v jiné budově. Začátkem příštího týdne (6. 9. 2010) se odbor přestěhuje z budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici U Zimního stadionu do budovy úřadu v ulici Boženy Němcové v Českých Budějovicích. Od 10. září už bude plně funkční telefonické a mailové spojení na pracovníky odboru. Mailové adresy zůstanou i po přestěhování beze změny, telefonní linky budou po přestěhování přesměrovány na nové, takže se veřejnost dovolá i na původní čísla pracovníků odboru.

Foto: Čtvrťáky českokrumlovského Gymnázia nejvíc zajímal průběh státních maturit  (192.73 KB) 1.09.2010

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola dnes (1. září 2010) zahájil školní rok na Gymnáziu v Českém Krumlově. Setkal se studenty prvního a čtvrtého ročníku. Se studenty čtvrtého ročníku se bavil o státních maturitách a popřál jim při skládání zkoušky dospělosti hodně štěstí. Studentům prvního ročníku popřál hodně úspěchů ve studiu a také poradil, ať využijí všech možností, které jim studium na výběrové střední škole nabízí.

Z Českého Krumlova hejtman Zimola zamířil do Českých Budějovic na Střední průmyslovou školu stavební. Tato škola si letos připomíná 100 let od svého založení. Na „stavárně" hejtman zahájil výstavu, která mapuje historii i současnost školy. Od...

Foto: Nový pavilon nemocnice (195.14 KB) 31.08.2010

Ve strakonické nemocnici byla včera veřejnosti slavnostně představena přístavba jižního křídla pavilonu operačních oborů. Po 15 měsících výstavby tak byla ukončena první etapa rekonstrukce tohoto pavilonu, jejímž definitivním cílem je centralizace operativních oborů do tohoto objektu. V pavilonu vznikly prostory pro onkologický stacionář, ambulance diabetologie, kalmetizace, EEG a EMG. V horních třech podlažích bude umístěna komfortní lůžková kapacita oddělení chirurgie, gynekologie-šestinedělí a neurologie. Kapacita přístavby je 65 lůžek v jedno, dvou a maximálně třílůžkových pokojích. Celkem 5 pokojů bude vedeno jako nadstandardních jednolůžkových s možností pobytu doprovodu,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 321/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku