Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

4.01.2010

V roce 2009 dosáhl požadovaný objem finančních prostředků v žádostech o příspěvky na hospodaření v lesích v Jihočeském kraji rekordní výše. Jedná se přibližně o 53 mil. Kč. Příčinou tohoto vysokého požadavku bylo loňské zalesňování holin vzniklých likvidací škod po orkánu Kyrill z roku 2007. V roce 2009 uplynula dvouletá lhůta stanovená k zalesnění holin lesním zákonem. Jihočeský kraj poskytl vlastníkům a správcům lesů téměř 46 mil. Kč. Tato částka stačila na pokrytí žádostí doručených do 28. srpna roku 2009. Zbylé žádosti budou převedeny do tohoto roku a uhrazeny z rozpočtu na rok 2010.

Vzhledem k nedostatku finančních prostředků v rozpočtu kraje na rok 2010 byla...

29.12.2009

Krajský úřad Jihočeského kraje oznamuje veřejnosti, že dne 31.12.2009 bude podatelna krajského úřadu otevřena pro příjem písemných podání do 14,00 hodin. Toto časové omezení se nedotýká elektronické komunikace prostřednictvím e-podatelny nebo datové schránky, které jsou v provozu nepřetržitě a je rozhodující systémové datum a čas doručení zprávy.

28.12.2009

Rada Jihočeského kraje schválila na svém jednání dne 22. 12. 2009 vyhodnocení žádostí o poskytnutí grantů v rámci „Jihočeských krajských programů podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2010" a „Jihočeských krajských programů podpory sportu pro rok 2010".

1) Děti a mládež zájmová činnost
Celkový přehled došlých a podpořených žádostí naleznete zde.

2) Sport a tělovýchova
Celkový přehled došlých a podpořených žádostí naleznete ...

22.12.2009

Do azylového domu ve Veselíčku také přijde Ježíšek. Do Domova Svaté Alžběty pro matky s dětmi, které se ocitly v tísni, putují dárky od úředníků Krajského úřadu Jihočeského kraje. Už po třetí se konala sbírka s názvem Úředníci pomáhají, kterou zorganizovaly pracovnice oddělení vnějších vztahů. „Dostali jsme plno povlečení, hrnců, hrnečků, hraček pro děti... Nádobí a příborů je u nás pořád nedostatek," poděkovala za dárek ředitelka farní charity Veselíčko Marie Sádlová. Charita zmíněný azylový dům provozuje.
První ročník sbírky Úředníci pomáhají se konal loni. „Letos jsme dostali tip, že by pomoc využil azylový dům ve Veselíčku. To...

22.12.2009

Jihočeský kraj v roce 2010 podpoří práci s dětmi a mládeží a také sport. Rada Jihočeského kraje dnes schválila Program podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2010 a Programy podpory sportu pro rok 2010. Mezi žadatele bude celkem v obou programech rozděleno 8,4 miliony korun.

Do Programu podpory práce s dětmi přišlo 255 žádostí s celkovou výší požadované dotace téměř 19,3 milionu. Rozdělit mezi žadatele bylo možné alokovanou částku ve výši 4,2 milionů korun. Rada kraje schválila rozdělení 4 milionů 12 tisíc korun.

"Granty v hodnotě 188 tisíc korun bude ještě schvalovat Zastupitelstvo kraje, protože jsou to příspěvky a dotace pro města nebo obce. Mezi úspěšné...

Foto: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s výhercem nové lyžařské helmy (123.32 KB) 21.12.2009

Vedení Jihočeského kraje společně se zástupci jihočeských lyžařských středisek a občanským sdružením Jihočeský patriot představilo dnes ve Skiareálu Lipno ojedinělý projekt na podporu zimní turistiky s názvem „Lyžujeme v jižních Čechách". Hlavním cílem tohoto projektu je prezentace jižních Čech jako ideální oblasti pro zimní dovolenou zejména pro rodiny s dětmi. Zároveň by ale měl projekt přispět k tomu, aby na sjezdovkách ubylo vážných úrazů.

„Kraj vydává vůbec poprvé v historii informační brožuru, kde návštěvníci i obyvatelé kraje najdou základní informace o možnostech sjezdového i běžeckého lyžování v celém kraji," uvedl jihočeský hejtman Jiří...

18.12.2009

Jihočeský kraj láká zahraniční i tuzemské turisty svým bohatstvím. Ať už se jedná o gastronomii, lidové písně, pamětihodnosti, přírodu a další krásy. A právě na to se zaměřila skupina vyslanců Jihočeského kraje v Paříži, která sem přijela prezentovat tento region a zjistit, proč by měli Francouzi jezdit do Jižních Čech.

Zájem Francouzů tato prezentace určitě vzbudila a na jih Čech by se určitě vypravili. „Líbilo se mi více věcí, bohatství přírody, rybníky, jezera, Vltava, Český Krumlov a skvělá architektura a také České Budějovice jsou asi moc hezkým městem," říká Jerome.

Také jihočeská tabule plná dobrot se stala velkým lákadlem. „Co mi opravdu...

18.12.2009


Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém zasedání konaném dne 15. 12. 2009 schválilo Pravidla grantového programu Podpora tvorby územně plánovací dokumentace obcí pro rok 2010 a Pravidla grantového programu Podpora tvorby územně analytických podkladů obcí s rozšířenou působností pro rok 2010 a současně vyhlásilo tyto programy ke dni 1. 1. 2010. Pravidla těchto grantových programů společně s dalšími souvisejícími dokumenty budou po dni nabytí účinnosti dostupné na internetových stránkách kraje v sekci Granty, fondy EU, rubrika Aktuální výzvy a informace a rovněž prostřednictvím rubriky Územní plánování.

Foto aktualita (134.27 KB) 18.12.2009

Letos se ředitelé středních škol a školských zařízení, kteří končí ve svých funkcích k 31.12.2009, spolu s nově jmenovanými řediteli setkali s radní pro školství RNDr. Janou Krejsovou tak trochu slavnostněji. Pracovní oběd využila členka rady kraje k tomu, aby odcházejícím ředitelům poděkovala a předala dárky jako dík za jejich mnohaletou práci pro Jihočeský kraj. Předala jim i děkovné listy od hejtmana Mgr. Jiřího Zimoly a nově jmenovaní ředitelé obdrželi oficiální jmenovací dekrety.

„Chtěla bych založit novou tradici", uvedla radní RNDr. Jana Krejsová. „Úspěšný ředitel musí dobře komunikovat, bez toho to dnes nejde. A já Vám chci poděkovat za to, že jste...

« Předchozí        Aktuální stránka: 321/505        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku