Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto z naučného panelu: Pohled chodbou od čelby ke štole (122.03 KB) 25.05.2010

V Albrechtovicích byla o uplynulém víkendu za účasti široké veřejnosti otevřena nová naučná stezka Hornická stezka. Stezka vznikla na místě historické těžby zlata a na jejím vybudování se významnou měrou podílel i Jihočeský kraj. Na šesti zastaveních seznamuje návštěvníky nejen s historií a způsoby dolování drahých kovů, ale i s okolní přírodou.

Nejvýznamnějším objektem naučné stezky je zachovaná štola, kterou objevil a otevřel v roce 2003 pan Bohumil Toms. Ten také inicializoval vznik naučného okruhu. Jak uvedl ve svém projevu, návštěvníci mohou na pouhých 700 metrech vidět vše, co s těžbou a zpracováním zlatonosných rud souvisí. Otevření stezky bylo symbolicky zakončeno...

Foto: Hejtman vysvětluje dětem význam používání přileb (221.40 KB) 24.05.2010


Jihočeský kraj rozdá během následujících měsíců téměř tisíc dětských cyklistických přileb a přileb i chráničů na in-line brusle. Jihočeský hejtman Jiří Zimola tak pokračuje ve snahách o zvýšení bezpečnosti dětí při sportu. Stejně jako při loňském nákupu dvou tisícovek cyklistických přileb a tisíce lyžařských helem a dalších bezpečnostních doplňků nebude tato investice stát kraj ani korunu. Jedná se o prostředky, které kraji poskytla společnost ČEZ na základě rámcové smlouvy o spolupráci s Jihočeským krajem.

„V roce 2009 bylo za podpory ČEZ pořízeno dva tisíce dětských cyklistických helem, které jsem rozdával dětem na letních táborech, v dětských domovech, při...

Foto: Hejtman si prohlédl moderní učebny (198.63 KB) 24.05.2010

Mekkou rybářského školství a výzkumu označil Vodňany na sobotní (22.5.) konferenci pořádané u příležitosti 90 let založení Střední rybářské školy a VOŠ vodního hospodářství a ekologie Vodňany ve svém příspěvku hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Následně zdůraznil význam tradic rybářského odvětví pro rozvoj potenciálu cestovního ruchu jižních Čech. „S fenoménem ryb a rybníkářství, a to i v případě, že rybu do svého jídelníčku nezařazuje, si Jihočeský kraj spojuje většina českých návštěvníků a část zasvěcených ze zahraničí. Jihočeský kraj vnímá potenciál rybaření, sportovního rybolovu, ale také vzrůstající zájem o jarní a podzimní výlovy rybníků s následnou ochutnávkou...

24.05.2010

Zahrada v areálu mateřské školy, pokud je pestrá a rozmanitá, je nejen optimálním prostředím pro poznávání přírody, ale také vhodným prostředím pro volnou hru a tvořivou činnost dětí, prostorem, kde se může všestranně rozvíjet osobnost dítěte. Zároveň jde o prostředí chráněné před negativními vlivy zvenčí, což v posledních letech nabývá na významu. Školní zahrada je bezpečný prostor a často je to jedno z mála míst, zvláště ve městech, kde si mohou malé děti venku společně hrát. Na téma zahrad rozvíjejících osobnost dítěte proběhl v Českých Budějovicích praktický seminář.

V teoretické části programu semináře byly shrnuty principy vhodné úpravy zahrady a přiblíženy způsoby a...

24.05.2010

Celkem 677 874 korun dnes předali na KU Jčk zástupci charitativního projektu S Bertíkem za dětským úsměvem radní Jihočeského kraje Janě Krejsové. Tyto peníze rozdělila obchodní společnost Albert v letošním desátém ročníku známého celorepublikového projektu mezi Dětský domov v Horní Plané, Dětský domov v Žíchovci, Domov pro osoby se zdravotním postižením Zbešičky, českobudějovickou školu pro sluchově postižené děti a Dětský domov v Radeníně.

Domovy a školy tyto finance použijí na dětské tábory, letní pobyty nebo třeba nákup hudebních nástrojů. „Pro naše děti, aby se naučily kontaktu s cizími lidmi a v cizím prostředí , orientovat se nebo si zorganizovat svoji činnost,...

Foto: Před slavnostním otevřením (212.79 KB) 21.05.2010


Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje má nový krajský dispečink. Rekonstrukce a vybavení budovy, ve které byly sklady a záchytná stanice, stála 29 milionů korun a hradil je Jihočeský kraj. „Chtěli jsme získat finance z Regionálního operačního programu, ale nepodařilo se. Tím raději jsme, že kraj zareagoval pružně a umožnil projekt realizovat," uvedl při slavnostním otevření ředitel ZZS Marek Slabý.

Nové operační středisko v Českých Budějovicích řídí záchrannou službu na Jindřichohradecku, Českobudějovicku a Českokrumlovsku včetně Lipenska. Za nedlouho k těmto oblastem přibude také Strakonicko, Prachaticko, Písecko a Táborsko, jejichž operační...

21.05.2010

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání budou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 1. 4. do 30. 4. 2010 (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 186/ZK/10)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje...

21.05.2010

Jihočeský kraj chystá se svými partnery z Dolního Bavorska a Horního Rakouska společného průvodce po nejzajímavějších muzeích v našem společném regionu. Průvodce, který by mohli návštěvníci využívat od příštího roku, by měl představit kolem 150 nejzajímavějších muzeí a jejich expozic. Muzea do 250 stránkového bedekru se budou vybírat podle předem stanovených kritérií, jakými jsou návštěvnost, pravidelná otevírací doba, speciálnost sbírky atd. Každá ze zúčastněných stran bude v bedekru prezentovat zhruba stejný počet muzeí - tedy každý region okolo 50 zařízení.

V rámci připravovaného projektu Bedekr muzeí Jihočeského kraje, Dolního Bavorska a Horního Rakouska proběhlo 18....

Foto: Jana Krejsová předává repliku míče (170.41 KB) 20.05.2010

Na republikovém „Svátku fotbalu", který se uskuteční v červnu v Jablonci nad Nisou, budou Jihočeský kraj reprezentovat mladí fotbalisté z Milevska. Rozhodlo o tom včerejší finálové utkání krajského kola 12. ročníku McDonald´s Cupu - turnaje v minifotbalu pro žáky prvního stupně základních škol, ve kterém ZŠ Milevsko zvítězilo nad ZŠ Oskara Nedbala České Budějovice ve vyrovnaném střetnutí v poměru 1:0. Krajského finálového turnaje, nad kterým převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, se ve středu 19. května v tréninkovém areálu mládeže SK Dynama na Složišti zúčastnilo celkem 16 nejlepších školních týmů, které postoupily z okresních kol.

Tento turnaj...

« Předchozí        Aktuální stránka: 325/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku