31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

8.10.2010


Jihočeský kraj chce umožnit obyvatelům Loučovic snazší cestování za prací. V důsledku rušení výroby v papírnách v Loučovicích, a s tím spojeným vzrůstem nezaměstnanosti v této oblasti, je důležité umožnit občanům dopravní dostupnost do větších spádových obcí, kde mají větší šanci získat zaměstnání. Společnost JIKORD s.r.o (Jihočeský koordinátor dopravy) proto začala projednávat zavedení autobusové linky v režimu základní dopravní obslužnosti na trase Kaplice - Loučovice.

V uvedeném regionu zajišťuje dopravní obsluhu a.s. ČSAD autobusy České Budějovice, která má v Kaplici provozovnu. Pracovníci společnosti JIKORD a zástupce dopravce se už sešli se starosty Loučovic a...

8.10.2010

Ve čtvrtek 7.10.2010 se v pasovském divadle konal 11. ročník slavnostního udílení cen Best Business Award 2010 pro udržitelné vedení podniku pod záštitou bavorského ministra financí Georga Fahrenschona, hornorakouského zemského radního pro hospodářství Viktora Sigla a hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly. Slavnostního předávání se aktivně zúčastnil člen Rady Jihočeského kraje Karel Vlasák.

Organizátorem každoroční akce je spolek BBA Forum e. V., který podporuje trvalé posilování hospodářského prostoru Východní Bavorsko, Horní Rakousko a Jihočeský kraj. Nominovány jsou projekty, které přispívají k podpoře a prohlubování přeshraniční spolupráce a lokální marketing tohoto...

Foto: Hejtman Jiří Zimola (114.45 KB) 8.10.2010

Vážení občané Jihočeského kraje, prostřednictvím nového pořadu na obrazovkách televize Prima odpovídám od října letošního roku na vaše otázky. Máte-li ke mně jakékoli dotazy, zavolejte na telefonní číslo 386720445. Na každou vaši otázku budu reagovat.

Pravidelný pořad U telefonu hejtman se vysílá každou druhou středu v měsíci 17:40 hodin.

Foto: Kapitán družstva SPŠSS Tábor Aleš Kutner přejímá hlavní cenu z rukou olympijské vítězky Kateřiny Neumannové (127.16 KB) 7.10.2010

Družstva jihočeských středních škol se ve středu 6. října v Písku utkali o titul přeborníka Jihočeského kraje ve fotbalu. Organizátorem turnaje, který je jednou z mnoha mládežnických sportovních akcí, podporovaných Jihočeským krajem v rámci projektu „Jižní Čechy sportovní", byl písecký dům dětí a mládeže a Asociace školních sportovních klubů. Hrálo se ve dvou skupinách, následovaly zápasy o pořadí a ve finále se nakonec střetla družstva SPŠSS Tábor a SOŠ strojní a elektrotechnické Velešín. Táboráci porazili Velešín v poměru 6 : 0 a převzali z rukou patronky projektu a olympijské vítězky Kateřiny Neumannové sadu fotbalových míčů věnovanou občanským sdružením Jihočeský...

7.10.2010

Program Evropské unie „Mládež v akci", zaměřený na volnočasové aktivity mladých lidí, v prosinci roku 2013 skončí. Proto byly v současné době zahájeny práce na novém navazujícím programu a Evropská komise v této souvislosti zahájila veřejnou konzultaci probíhající online.

Tato konzultace, která bude otevřena do 30. listopadu 2010, je jednou z hlavních součástí rozsáhlého procesu konzultací, jež Komise provádí s cílem seznámit se s názory a myšlenkami týkajícími se možností, jak budoucí evropský program pro mládež co nejlépe připravit.

Prostřednictvím této konzultace se Evropská komise obrací na všechny občany, sdružení, organizace, veřejné orgány, tvůrce...

5.10.2010

V termínu od 4. do 10. října 2010 se koná Týden sociálních služeb. Do této akce se zapojí také organizace sociální péče zřizované Jihočeským krajem. Den otevřených dveří, kulturní program a prezentaci své práce připravují Denní a týdenní stacionář Klíček, Centrum pobytových a ambulantních sociálních služeb Bobelovka, Denní a týdenní stacionář Duha Písek a Domov pro osoby se zdravotním postižením Pístina.
Klientky Denního a týdenního stacionáře Klíček ve čtvrtek 7. října vystoupí na galavečeru uspořádaného v rámci Týdne sociálních služeb a předvedou břišní tance.

Následující den (8. října) proběhne v Klíčku den otevřených dveří od 8:00 do 15:30 hodin. Den otevřených v...

5.10.2010

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Volba člena Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad
4. Převod hodnoty technického zhodnocení nemovitostí k hospodaření školám a školským zařízením Jihočeského kraje
5. Otevřené zadávací řízení nadlimitní veřejné zakázky "Dodavatel produktů společnosti Microsoft formou licenčního ujednání Enterprise Agreement"
6. Veřejná zakázka malého rozsahu:...

4.10.2010

Oddělení sociálně-právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského uspořádalo v minulých dnech dvě akce pro pěstounské rodiny Jihočeského kraje.

O víkendu 25. a 26. září přijelo na pozvání krajského úřadu do Střelských Hoštic 10 pěstounských rodin se 41 dětmi. Přes nepřízeň počasí se setkání vydařilo. Rodiny si mohly odpočinout a navázat nové kontakty. Děti si užily her a nových kamarádů, dospělí si mohli vyměňovat výchovné zkušenosti, ale i vyposlechnout zajímavou přednášku Mgr. Ireny Bublíkové na téma „Psychosociální faktory vývoje rizikového chování".

Druhé setkání pěstounských rodin se konalo v sobotu 2. října v...

4.10.2010

Oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce Krajského úřadu Jihočeského kraje podpořilo projekt rakousko-české organizace Austrian Czech Cultural Cooperation (ACCC). Ta letos vytvořila druhou sérii pracovních dvoujazyčných listů pro hornorakouské a jihočeské školy. Cílem je, aby děti z obou stran hranice získaly hravou metodou větší motivaci k poznávání regionu, tradic, kultury a životního stylu svých sousedů.

První část projektu vznikla v loňském roce, kdy organizace ACCC spolu s pedagogy z jihočeských a hornorakouských škol vytvořila sérii pracovních listů s tématy literatury, geografie, historie a současné kultury. Práci s nimi vyzkoušelo i několik jihočeských...

« Předchozí        Aktuální stránka: 326/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku