31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Z prezentované akce (1406.30 KB) 19.10.2010


V pondělí 18. 10. 2010 se v centru města Volyně představily široké veřejnosti všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR ze Strakonic. Podařilo se tak zrealizovat nápad studentů Střední školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Volyni Jana Křenka a Jana Richtera a přiblížit touto prezentačně výchovnou akcí náročnou a pro společnost nezbytnou práci složek integrovaného záchranného systému.

Celé projektové dopoledne Střední školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Volyně se neslo pod centrálním mottem „PRVNÍ POMOC - nejhorší je nevědět, aneb ukažme si jak na to". Nad akcí převzala záštitu členka Rady Jihočeského kraje...

19.10.2010

Evropské informační centrum Europe Direct Krajského úřadu Jihočeského kraje nabízí studentům se zájmem o evropskou problematiku od 1. do 12. listopadu 2010 (3-4 hodiny denně) možnost praxe, která zahrnuje informování veřejnosti o evropských záležitostech, příprava tematických rešerší a uspořádání katalogů a publikací knihovny centra ED.

Absolvent obdrží potvrzení o praxi, praxe není honorována..

Praxe probíhá v evropském informačním středisku Europe Direct, v sídle Krajského úřadu JK, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice.

Kontakt: europedirect@kraj-jihocesky.cz nebo telefonicky: 386 720 110.

18.10.2010

Již potřetí se Jihočeský kraj prostřednictvím Asociace jihočeských výtvarníků účastnil Mezinárodního bienále V4 v Trebišově prezentací děl výtvarníků z Maďarska, Polska, Slovenska a Česka. V obou předešlých bienále získala Česká republika hlavní cenu GRAN PRIX a letos získal cenu Města Trebišova Vltavotýnský rodák Ladislav Hodný. Ocenění hejtmana za Jihočeský kraj mu bylo předáno na slavnostním otevření již čtrnáctého ročníku INTERSALONU 2010 v písecké Sladovně, kde výstava je přístupna do 31.10.2010. INTERSALON současně vystavuje od 15.10. do 21.11.2010 také v Pasově .

Obě tyto mezinárodní přehlídky výtvarných děl jsou nejen z České a Slovenské republiky, ale i z...

18.10.2010

V úterý 12. října 2010 proběhla v prostorách Krajského úřadu v Českých Budějovicích konference pro učitele mateřských škol s názvem „Mrkvičkový den environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty" (EVVO). Konferenci pořádalo Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopeia z Českých Budějovic ve spolupráci s Krajským úřadem Jihočeského kraje a Sdružením středisek ekologické výchovy Pavučina. Konference byla určena především koordinátorům EVVO a dalším pedagogům mateřských škol. Vítáni byli také pracovníci center ekologické výchovy, studenti pedagogických oborů a další zájemci o realizaci ekologické výchovy v předškolním vzdělávání Jihočeského kraje.

Finančně...

Foto: Účastníci s diplomy (156.78 KB) 18.10.2010

Střední škola Vimperk zorganizovala „Přebor České republiky stavebních škol v přespolním běhu". Tento závod se ve čtvrtek 14. října ve Vimperku konal již pošesté. Mladí sportovci vyběhli na tratě v okolí lyžařského areálu Vodník. Soutěže se zúčastnili závodníci z pěti škol stavebního zaměření. Jednalo se o školy: SŠ stavební Teplice, SŠ služeb a řemesel Stochov, SOŠ a SOU stavební Rybitví, SŠ energetická a stavební Chomutov a pořádající SŠ Vimperk. Trať měřila v případě mladších dorostenců 2 500 m a pro starší dorostence 3 400 m.

První závodníci vyběhli v 12.45 hodin a ve 14 hodin byly vyhlášeny výsledky. Protože přebor byl hlavně soutěží družstev, hodnotily se...

Foto: Start kategorie starších chlapců  (225.84 KB) 15.10.2010

Celkem 210 reprezentantů patnácti základních a deseti středních škol závodilo ve čtvrtek 14. října o tituly krajských přeborníků v přespolním běhu s právem účasti na republikovém finále. Soutěž zařazená do projektu „Jižní Čechy sportovní", jehož spoluorganizátory jsou Asociace školních sportovních klubů a občanské sdružení Jihočeský patriot a generálním partnerem Jaderná elektrárna Temelín, se uskutečnila za ideálního podzimního počasí v náročném kopcovitém terénu v sousedství jindřichohradeckého gymnázia.

A vítězové jednotlivých kategorií: Eliška Havránková z Dačic, Natálie a Aneta Grabmüllerovy z Vimperka, českobudějovický Michal Blažek, Alois Soldán z...

Foto: Ze zahájení provozu dopravního hřiště (152.96 KB) 14.10.2010

Další mateřská škola v Jihočeském kraji je vybavena funkčním dopravním hřištěm. Dnes (čtvrtek 14. října 2010) bylo slavnostně otevřeno zrekonstruované dětské dopravního hřiště v objektu mateřské školy Drahonice na Strakonicku. Rekonstrukci podpořil Jihočeský kraj ze svého grantového programu.

Za účasti starosty obce Drahonice, krajského koordinátora BESIP, zástupců obvodního oddělení POLICIE ČR ve Vodňanech a pracovníka odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje poděkovala ředitelka MŠ Drahonice Jitka Tomanová všem, kteří se na obnově podíleli.

Jihočeský kraj podpořil rekonstrukci v letošním roce v rámci grantového programu Podpora...

Foto: Ze semináře BESIPa (105.93 KB) 13.10.2010

Učitelé se budou vzdělávat na semináři BESIP. Seminář pro pedagogy v pondělí 18. října od 9:00 hodin pořádá Krajský úřad Jihočeského kraje pod záštitou 1. náměstka hejtmana Martina Kuby v hlavní budově v ulici U zimního stadionu v Českých Budějovicích v sálu zastupitelstva.

Vzdělávací akce se bude věnovat problematice dopravní výchovy na školách, metodice a systému bezpečnosti silničního provozu (BESIP) a grantové politice Jihočeského kraje. Se svými příspěvky mj. vystoupí dopravní psycholog, zástupci integrovaného záchranného systému, pracovníci Ministerstva dopravy České republiky a odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje. K účasti na...

Foto: Radní Jana Krejsová (82.18 KB) 13.10.2010

Jihočeské školství a oblast mládeže a sportu mají za sebou dva roky nového volebního období. Ve sportovní terminologii tedy první poločas. Není to jednoduchý systém, vždyť škol a školských zařízení zřizovaných krajem je 136 a škol zřizovaných obcemi je přes 400. Všem těmto organizacím musejí doputovat správně finanční prostředky ze státního rozpočtu, krajským školám navíc ještě provozní a investiční prostředky, v celkové hodnotě přes 5 miliard korun.

Období od roku 2008 je obdobím intenzivního čerpání prostředků z fondů EU. Krajské školství se aktivně věnuje zlepšení energetických a ekologických podmínek fungování škol a s počtem 34 úspěšných projektů v celkové hodnotě...

« Předchozí        Aktuální stránka: 328/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku