Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

26.08.2009

Řidiče ve Vimperku čeká od září omezení kvůli stavebním pracem na železničním podjezdu. Stavební práce jsou naplánovány na období od září 2009 do března 2011 včetně technologických přestávek po etapách. Letos budou provedeny práce na podchycení základů opěr podjezdu. Komunikace bude částečně uzavřena (jeden jízdní pruh) od 7. září do 7. listopadu tohoto roku. V termínu od 7. září do 11. listopadu je plánovaná výluka na železniční trati. O dalších uzavírkách a výlukách v příštím roce budou občané včas informováni.

Stavbou bude upravena výška podjezdu tak, aby nedocházelo k zaklínění kamionů a zároveň bude vybudován bezpečný podchod pod železnicí pro chodce. Nebude docházet...

25.08.2009

Vyjádřit svým podpisem protest proti rozšiřující se kůrovcové kalamitě na Šumavě a nesouhlas s plánováním jaderného úložiště na území kraje mohou nejen Jihočeši, ale všichni návštěvníci tradiční mezinárodní výstavy Země živitelka.

Na stánku Jihočeského kraje v pavilonu F3 budou po celou dobu konání výstavy připraveny Petice pro zdravou Šumavu a Petice proti vybudováním hlubinného úložiště jaderného odpadu na území Jihočeského kraje s konkrétními a věcnými apely na Vládu a Parlament České republiky a podpisovými archy. Texty obou peticí budou umístěny na stránkách Jihočeského kraje, kde se zájemci mohou s jejich plným zněním seznámit.

„Podpisem pod Petici pro...

25.08.2009


Do 1. tříd základních škol v Jihočeském kraji, včetně základních škol pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, usedne 1. září v novém školním roce 5850 žáků. Základní školy tak bude navštěvovat celkem 51 183 žáků. Odklad povinné školní docházky využije 1250 potenciálních prvňáčků.

„V uplynulém školním roce bylo v kraji 225 základních škol, zřizovaných obcemi. Tento počet se nyní změnil, i když nijak významně. Již v září 2008 byla zrušena základní škola v Horní Pěně, během roku byla pozastavena činnost ZŠ Bohumilice a došlo k výmazu ZŠ Zálší z rejstříku škol a školských zařízení. Od 1. září však opětovně zahajuje svou činnost ZŠ Petříkov. Ve všech...

25.08.2009


V úterý 1. září začne školní rok 2009/2010. Do lavic jihočeských středních škol všech zřizovatelů, tedy krajských, soukromých i církevních, zasedne 33 970 žáků. Z tohoto počtu je 30 462 žáků středních škol zřizovaných Jihočeským krajem, z nich do 1. ročníku nastoupí 7776, a to včetně osmiletých a šestiletých gymnázií. Loni do prvního ročníku krajem zřizovaných škol šlo 8498 žáků.

„Co se týká studentů na vyšších odborných školách, lze očekávat asi desetiprocentní pokles oproti loňskému roku, kdy jejich počet činil celkem 1806 u všech zřizovatelů, z toho bylo 1510 studentů na VOŠ zřizovaných krajem," říká Jiří Moravec, vedoucí odboru školství, mládeže a...

25.08.2009


Ačkoli Kraj Vysočina není příhraničním krajem, zapojuje se coby pozorovatel do příprav budoucího plánovaného velkého Euoregionu Jihočeský kraj -Waldviertel - Horní Rakousko - Bavorsko. Vyplynulo to ze schůzky radních kraje Vysočina a Jihočeského kraje.

„Jsme na začátku přípravy studie, která by prověřila možnost zapojení kraje Vysočina do struktur v rámci příhraniční spolupráce. Jde o to, abychom byli připraveni na formulování kohezní politiky po roce 2013 ze strany Bruselu, " naznačil její podobu radní pro oblast regionálního rozvoje Vysočiny Martin Hyský.

Podle radního Jihočeského kraje Františka Štangla je důležité vytvořit silné výkonné...

Foto: hejtman Jiří Zimola předává trofej starostovi Janu Jílkovi (143.61 KB) 24.08.2009

Zlatou stuhu převzal na slavnostním vyhlášení krajského kola Vesnice roku 2009 z rukou hejtmana Jihočeského kraje starosta vítězné obce Jankov Jan Jílek „Chtěl bych zastupitelům i občanům Jankova pogratulovat a ostatním starostům na tomto místě za jejich práci poděkovat. Právě oni stojí totiž v komunální politice občanům nejblíže a řeší s nimi starosti každodenního života v obci. A vítěznému Jankovu přeji, aby se v celostátním kole postavil na bednu nejvyšší," doplnil blahopřání k titulu Vesnice roku 2009 Jihočeského kraje hejtman Jiří Zimola.

Starosta Jankova označil vítězství obce především za výzvu pro reprezentování Jihočeského kraje v dalších letech...

Foto: Hejtman při předávání jedné z ochranných přileb (180.29 KB) 24.08.2009


Děti v Jihočeském regionu mohou získat cyklistickou helmu. Jihočeský kraj jich nakoupil dva tisíce a mezi děti je chce rozdat ještě v průběhu letošního srpna a září. Jihočeský hejtman Jiří Zimola se tímto způsobem rozhodl řešit situaci, kdy Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) ukončila od tohoto května přispívání na cyklistické helmy.

„Bezpečnost dětí je pro nás natolik důležitá, že jsme se rozhodli financovat nákup helem z krajských prostředků. Tato investice ale nebude kraj stát ani korunu. Jedná se o prostředky, které kraji poskytla firma ČEZ v rámci smlouvy o podpoře dostavby Temelína," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Helmy budou dětem...

Foto z představení (179.28 KB) 24.08.2009

Divadlo Continuo vystoupí na konci srpna v Prachaticích a v Táboře, kde naposledy sehraje přestavení FINIS TERRAE. Soubor představení připravil jako doprovodný příspěvek Jihočeského kraje k předsednictví České republiky Radě Evropské unie v první polovině roku 2009. Poslední šanci přestavení vidět budou mít diváci příští týden ve středu a ve čtvrtek (26. a 27. srpna) v Prachaticích a v Táboře. Začátek představení je vždy v 21:00 hodin. V Prachaticích Continuo vystoupí v areálu Na parkáně a v Táboře na nádvoří hradu Kotnov.

Jihočeská mise „až na konec světa" oživila odkaz českého krále Jiřího z Poděbrad, který ve druhé polovině XV. století inicioval ideu a...

Foto aktualita (165.37 KB) 24.08.2009

V Suchdole nad Lužnicí ve čtvrtek otevřeli novou školku. Na její vybudování přispěl také Jihočeský kraj. Děti se Suchdola už nebudou muset dojíždět do mateřinky na Klikov nebo do Tuště, protože kapacita školy v Suchdole nebude dostatečná. Nové předškolní zařízení, které sousedí se základní školou, pojme 125 dětí. „Na novou školku v Suchdole nad Lužnicí kraj přispěl sedmi sty tisíci korun. Celkem jsme z grantového programu na zvýšení kapacity školek rozdělili přes 19 milionů korun," uvedl na slavnostním otevření školky hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který by chtěl grant na podporu rozvoje školek vypisovat i v následujících letech. Na financování stavby se dále...

« Předchozí        Aktuální stránka: 339/501        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku