Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

6.01.2010

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje (dále OSVZ KÚ JčK) informuje, že nejpozději do 5. 2. 2010 je nutné na OSVZ KÚ JčK předložit finanční vypořádání dotace MPSV 2009 určenou na poskytování sociálních služeb - viz Metodika Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pro poskytování dotací ze státního rozpočtu pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2009 v oblasti podpory poskytování sociálních služeb.

Podrobné informace k finančnímu vypořádání vč. povinných příloh jsou dostupné v rubrice Krajský úřad / Odbor sociálních věcí a zdravotnictví / Informace...

6.01.2010

Ministerstvo vnitra zahájilo správní řízení kvůli proplácení zdravotnických poplatků se čtyřmi kraji včetně Jihočeského. Podle ministra Martina Peciny je v Jihočeském, Zlínském, Ústeckém a Královéhradeckém kraji proplácení poplatků v rozporu se zákonem. Ministr v polovině prosince řekl, že krajům, které systém proplácení do konce roku 2009 nezmění, v lednu pozastaví příslušná rozhodnutí zastupitelstev.

Podle hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly má ministerstvo vnitra právo zahájit s krajem správní řízení. „My ale máme právo stále trvat na tom, že náš postup je v souladu se zákonem. A panu ministrovi Pecinovi musím vzkázat, že není dost dobře technicky možné...

5.01.2010


Širokou škálu nejrůznějších výtvarných technik představuje dnes otevřená výstava ve 2. a 3. nadzemním podlaží KU Jihočeského kraje. Téměř třicet prací zde vystavuje 21 pedagogů Fakulty výtvarného umění Politechniky Radomské z Polska. Expozice je dalším příkladem už šestileté bohaté spolupráce mezi oběma univerzitami, které pořádají společné workshopy nebo reciproční výstavy. Polští universitní profesoři mají zkušenosti s výukovým programem pěti českých studentů Jihočeské univerzity z let 2007-2009 a od loňského roku se rozvíjí spolupráce v doktorandském studiu na Fakultě výtvarného umění v Radomi.

Foto: Jiří Zimola podepisuje dopis (164.66 KB) 5.01.2010

V dopise hejtman Zimola reaguje na slova předsedy Topolánka v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce o špatném hospodaření a zadlužování Jihočeského kraje. Kromě dopisu hejtman zaslal předsedovi ODS také schválený rozpočet Jihočeského kraje na rok 2010.

 

4.01.2010


Do 92 škol zřizovaných Jihočeským krajem budou instalovány interaktivní tabule. První tabule se začnou do školních tříd montovat 18. ledna 2010 a počátkem března 2010 by už mělo být všech 244 tabulí osazeno ve třídách.

Jihočeský kraj podepsal smlouvu o dílo se společností Asseco Czech Republic, a.s., která zajišťuje dodávku 244 kusů setů interaktivních tabulí dvou různých výrobců včetně služeb instalace, služeb zaškolení pedagogických pracovníků pro práci s interaktivní tabulí a zajištění záručního servisu. Tabule značek ACTIV Board a SMART Board budou instalovány do středních, speciálních a základních uměleckých škol v Jihočeském kraji.

Učitelé se ve...

4.01.2010

Prvním občánkem Jihočeského kraje v novém roce 2010 se stal Štěpán Fousek, který se narodil v českokrumlovské nemocnici už pět minut po půlnoci. Hejtman Jiří Zimola pogratuloval mamince malého Štěpána 1. ledna v dopoledních hodinách SMS zprávou a nyní připravuje termín pro osobní setkání s prvním jihočeským občánkem a jeho rodiči, které by po vzájemné domluvě mohlo proběhnout koncem ledna. Přesné datum bude upřesněno.

Pro Štěpána Fouska má hejtman Zimola připravené dárky, které ale až do setkání s rodinou zůstanou tajemstvím. „Nechceme paní Fouskovou rušit pár dní po tom, co přivedla na svět své druhé dítě. Počkáme pár týdnů a pak velmi rád uvítám malého Štěpánka...

4.01.2010

V roce 2009 dosáhl požadovaný objem finančních prostředků v žádostech o příspěvky na hospodaření v lesích v Jihočeském kraji rekordní výše. Jedná se přibližně o 53 mil. Kč. Příčinou tohoto vysokého požadavku bylo loňské zalesňování holin vzniklých likvidací škod po orkánu Kyrill z roku 2007. V roce 2009 uplynula dvouletá lhůta stanovená k zalesnění holin lesním zákonem. Jihočeský kraj poskytl vlastníkům a správcům lesů téměř 46 mil. Kč. Tato částka stačila na pokrytí žádostí doručených do 28. srpna roku 2009. Zbylé žádosti budou převedeny do tohoto roku a uhrazeny z rozpočtu na rok 2010.

Vzhledem k nedostatku finančních prostředků v rozpočtu kraje na rok 2010 byla...

29.12.2009

Krajský úřad Jihočeského kraje oznamuje veřejnosti, že dne 31.12.2009 bude podatelna krajského úřadu otevřena pro příjem písemných podání do 14,00 hodin. Toto časové omezení se nedotýká elektronické komunikace prostřednictvím e-podatelny nebo datové schránky, které jsou v provozu nepřetržitě a je rozhodující systémové datum a čas doručení zprávy.

28.12.2009

Rada Jihočeského kraje schválila na svém jednání dne 22. 12. 2009 vyhodnocení žádostí o poskytnutí grantů v rámci „Jihočeských krajských programů podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2010" a „Jihočeských krajských programů podpory sportu pro rok 2010".

1) Děti a mládež zájmová činnost
Celkový přehled došlých a podpořených žádostí naleznete zde.

2) Sport a tělovýchova
Celkový přehled došlých a podpořených žádostí naleznete ...

« Předchozí        Aktuální stránka: 340/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku