31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

21.05.2010

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání budou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 1. 4. do 30. 4. 2010 (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 186/ZK/10)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje...

21.05.2010

Jihočeský kraj chystá se svými partnery z Dolního Bavorska a Horního Rakouska společného průvodce po nejzajímavějších muzeích v našem společném regionu. Průvodce, který by mohli návštěvníci využívat od příštího roku, by měl představit kolem 150 nejzajímavějších muzeí a jejich expozic. Muzea do 250 stránkového bedekru se budou vybírat podle předem stanovených kritérií, jakými jsou návštěvnost, pravidelná otevírací doba, speciálnost sbírky atd. Každá ze zúčastněných stran bude v bedekru prezentovat zhruba stejný počet muzeí - tedy každý region okolo 50 zařízení.

V rámci připravovaného projektu Bedekr muzeí Jihočeského kraje, Dolního Bavorska a Horního Rakouska proběhlo 18....

Foto: Jana Krejsová předává repliku míče (170.41 KB) 20.05.2010

Na republikovém „Svátku fotbalu", který se uskuteční v červnu v Jablonci nad Nisou, budou Jihočeský kraj reprezentovat mladí fotbalisté z Milevska. Rozhodlo o tom včerejší finálové utkání krajského kola 12. ročníku McDonald´s Cupu - turnaje v minifotbalu pro žáky prvního stupně základních škol, ve kterém ZŠ Milevsko zvítězilo nad ZŠ Oskara Nedbala České Budějovice ve vyrovnaném střetnutí v poměru 1:0. Krajského finálového turnaje, nad kterým převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, se ve středu 19. května v tréninkovém areálu mládeže SK Dynama na Složišti zúčastnilo celkem 16 nejlepších školních týmů, které postoupily z okresních kol.

Tento turnaj...

20.05.2010


Jihočeský kraj pečuje o všestranný rozvoj svého území a potřeby svých občanů. Mezi prioritní oblasti patří ochrana obyvatel. Do této kapitoly patří i podpora jednotek sborů požární ochrany obcí Jihočeského kraje a humanitárních organizací, které jsou určeny k podpoře činnosti základních složek integrovaného záchranného systému.

Jedním z finančních nástrojů této podpory je Grantový program. Tak jako v minulém roce i letos Rada Jihočeského kraje doporučila zastupitelstvu schválit rozdělení grantu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihočeského kraje v celkové výši 7 700 000 Kč. Rada dále doporučila navýšit tuto částku o 3 100 000 ze zůstatku hospodaření...

20.05.2010


Jedno první, jedno druhé a jedno třetí místo obsadili žáci Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy Kněžskodvorská České Budějovice v letošním 11. ročníku celostátní soutěže CESOFOTO, kterou každoročně pořádá Střední škola obchodu, služeb a podnikání Jihlava.

„Obor fotografie se na naší škole vyučuje poměrně krátce, pět let, ale i letošní úspěch v dané soutěži ukazuje, že výuka a práce žáků jsou na vysoké úrovni," říká ředitel českobudějovické školy Miroslav Petrovský.

Soutěžilo se v pěti kategoriích - Evropský úsměv, Pohybová neostrost, Karty, Volné téma, Zátiší, do kterých soutěžící odeslali své práce vytvořené během roku....

Foto k aktualitě (205.84 KB) 19.05.2010

Pamětními listy za dlouhodobou úspěšnou reprezentaci Jihočeského kraje ocenil jihočeský hejtman dva zástupce české reprezentace ve sledge hokeji. Letošní účast a páté místo na paralympiádě ve Vancouveru považují hokejista Zdeněk Klíma a asistent trenéra František Kovář za vrchol dosavadní činnosti jihočeského sledge hokeje.

Podle slov Zdeňka Klímy se jihočeský tým musel v minulých letech potýkat především s problémy pronájmu ledové tréninkové plochy, financování dopravy sportovců, ale také profesionalizací týmu. „Jsme totiž jediný neprofesionální tým v první pětce reprezenatce. Letos máme například v plánu nábor nových hráčů. Jak dobře připraví kluby své hráče,...

19.05.2010

Oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce Odboru marketingu a vnějších vztahů Krajského úřadu Jihočeského kraje pořádá ve spolupráci s evropským informačním střediskem Europe Direct České Budějovice dne 26. května 2010 pro zástupce obcí a organizací činných v přeshraniční spolupráci odborný seminář „Finanční podpora zahraniční spolupráce". Seminář se koná od 9.30 v zasedacím sále Ovál v prostorách Krajského úřadu.

Cílem tohoto semináře je prezentovat možnosti, jak získat finanční prostředky pro přeshraniční aktivity obcí i jednotlivých organizací. Představeny zde budou programy Evropa pro občany, Culture, Fond malých projektů Euregionu Silva...

19.05.2010


Voda z rozvodněných toků pustoší východ Moravy a Slezsko. Povodně postihly kraje Zlínský, Moravskoslezský, Olomoucký a Jihomoravský. Evakuovány ze svých domovů byly tisíce lidí, profesionální i dobrovolní hasiči pomáhají bez přestání, do boje s živlem byla nasazena armáda, pomoc nabízejí dobrovolníci a neziskové organizace. S pomocí postiženým oblastem počítá také Jihočeský kraj. „Jsme připraveni postiženým regionům pomoci. Na základě předběžného vyčíslení škod a požadavků z postižených oblastí jsem oprávněn uvolnit finance z krizové rezervy kraje," uvedl k připravované finanční pomoci zaplaveným oblastem hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Uvolněná...

Foto: Z expozice (114.22 KB) 18.05.2010


Mezinárodní den muzeí, který připadá na dnešek, oslaví písečtí muzejníci v 17 hodin otevřením dalších stálých expozic. Na vybudování nových se během posledních tří let finančním příspěvkem šest milionů korun podílel Jihočeský kraj, který je zřizovatelem Prácheňského muzea v Písku.

Stávající expozice, za něž Prácheňské muzeum získalo cenu Evropské muzeum roku 1996, byly pro návštěvníky zpřístupněny na den přesně před 17 lety. Nyní k nim přibude expozice národopisu nazvaná Písecký venkov v 19. století a Obrazová galerie českých panovníků.

V národopisné expozici najdou návštěvníci pět samostatných výjevů, které představují narození, smrt, činnost žen, práci mužů...

« Předchozí        Aktuální stránka: 342/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku