Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

4.12.2009

Navzdory rozdílným formám vlády se dnes v 10 hodin sejdou ve Sv. Trojici v Písku jihočeský hejtman Jiří Zimola s králem pohádek a režisérem Zdeňkem Troškou, aby ocenili 64 mladých výtvarníků ze ZUŠ Otakara Ševčíka v Písku.

Všichni tito nadaní umělci si v letošním roce přivezli zlaté, stříbrné a bronzové medaile z prestižních mezinárodních výtvarných soutěžích, které se pořádají v japonském Tokyu, čínském Taiwanu nebo ukrajinském Charkově. Podle slov ředitelky písecké ZUŠ Jindřišky Kudrlové přichází každoročně organizátorům soutěží k vyhodnocení na 160 tisíc obrázků od dětí ze 70 zemí světa...

Foto: Zaplněné hlediště (139.89 KB) 4.12.2009

Jihočeské divadlo letos poprvé přistupuje k prestižní akci Koncert pro jihočeské dárce krve. Již třikrát každoročně pořádalo několik subjektů hudební produkci, jejímž cílem bylo neformálně poděkovat dárcům krve z celých jižních Čech za přítomnosti jejich blízkých. V Českých Budějovicích se vždy sejde cca 200 lidí, kteří jsou jednak sami dárci krve, jednak dárcovství organizují a podporují.

Myšlenka těchto večerů vzešla z Nemocnice České Budějovice, a. s. a Oblastního spolku Českého červeného kříže v Českých Budějovicích. Od prvního ročníku našla podporu u Jihočeského kraje (osobní záštitu v letošním roce převzali hejtman Jiřího Zimola a jeho náměstkyně pro oblast...

4.12.2009

Jihočeský kraj hledá cesty, jak uspořit při nákupu energií. Z toho důvodu si kraj nechal zpracovat Analýzu celkové energetické spotřeby v roce 2008 a průběžný stav roku 2009. Z analýzy vyplynulo, že za minulý rok kraj zaplatil za nákup všech energií (elektrické energie, zemního plynu a centrálně dodávané teplo) zhruba 311 milionů korun. „Firma, která analýzu zpracovala, je přesvědčená, že pokud by se realizovalo výběrové řízení na dodavatele energií, bylo by možné uspořit více než 10% dokonce až 15% těchto finančních prostředků," řekl k analýze hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Rada Jihočeského kraje se seznámila s výsledky analýzy a uložila radnímu pro...

2.12.2009

Na konci listopadu se na Krajském úřadě Českých Budějovicích sešlo 50 koordinátorů environmentální výchovy, vzdělání a osvěty (EVVO). Z toho 25 ze škol základních a 25 ze škol středních. Program semináře, zaměřený na management EVVO na školách, zajistil Klub ekologické výchovy Praha. Na organizaci celého semináře se podílel odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví. Všichni zúčastnění získali manuál v elektronické podobě jako praktickou pomůcku pro svou práci ve škole. Velký zájem a následnou diskusi účastníků vyvolala přednáška Prof. Ing. Jaroslava Petra, DrSc. z České zemědělské univerzity v Praze a VÚ živočišné výroby zaměřená na aktuální téma geneticky...

Foto aktualita (123.91 KB) 2.12.2009

Hejtman Jihočeského kraje včera odpoledne přivezl na dětské oddělení českobudějovické nemocnice mikulášskou nadílku. Cyklistické helmy, knížky nebo pastelky z důvodu zákazu návštěv nepředával osobně Mikuláš, ale dětským pacientům je rozdá primář oddělení Vladislav Smrčka (na snímku vlevo).

2.12.2009


Návrh rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2010 počítá s přebytkem 485 milionů korun. Podle hejtmana Jiřího Zimoly chce vedení kraje hospodařit v příštím roce s příjmy v objemu 11 mld 377 milionů korun, a výdaji 10 mld 892 milionů korun. Přebytek použije Jihočeský kraj na splátky úvěrů přijatých v dřívějších letech.

„Návrh rozpočtu je ve své provozní části úsporný, ale v investiční části zároveň prorůstový. Snižujeme výdaje na provoz, a to jak u zřizovaných organizací, tak v provozních výdajích Krajského úřadu. Potřeby jednotlivých organizací jsou ale různé, snižovat budeme od 5 do 15%," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Více jak 60% příjmů v rozpočtu je...

2.12.2009


Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola České Budějovice (Kněžskodvorská 33/A), jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, umožní tuto sobotu 5. prosince v době od 9 do 15 hodin prohlídku nejen zájemcům o středoškolské studium, ale i všem příznivcům školy. V rámci Dne otevřených dveří se bude moci veřejnost seznámit s vybavením školy nejen v Kněžskodvorské ulici, kde jsou studijní obory, ale i v dalších úsecích školy, tedy v ulici Třebízského (učební obory, domov mládeže) a odloučeném pracovišti v Průběžné ulici (Juvel).

Zároveň svou nabídku škola představí rovněž v sobotu 5. prosince na českobudějovickém výstavišti na Prezentační výstavě...

2.12.2009

Jihočeský Kraj poskytne městu Husinec příspěvek ve výši 680 tisíc korun. Město peníze použije na úhradu nákladů, které mu vznikly v souvislosti s odbahněním rybníka Šebelů. V rybníce se nacházela nebezpečná munice z druhé světové války a ta byla při vybagrování rybníka odstraněna.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola uvedl, že Husinec žádal o finanční pomoc kraj už na jaře tohoto roku. „Žádost jsme tehdy odložili s tím, že budeme chtít vědět, jaké budou celkové náklady na pyrotechnický dohled. Policie ČR likviduje nevybuchlou munici bezplatně." V Husinci ale musel být po celou dobu odbahňování rybníka přítomen odborný dozor, který práce na odbahnění...

30.11.2009

Jako každé první pondělí v měsíci, bude i tentokrát 7. 12. 2009 od 16.00 do 19.00 hodin pořádat Krajský úřad pracoviště náhradní rodinné péče v ul.G.Svobody 10 "Den otevřených dveří" . Přítomna bude lektorka paní Broňa Hradecká , s tématem: Masáže dětí a kojenců, využití doteků a aromaterapie .

« Předchozí        Aktuální stránka: 344/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku