Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

17.02.2010

Úplně poprvé vyhlašuje letos Jihočeský kraj Grant na podporu tělovýchovných jednot. Reaguje tak na problematiku financování sportu v České republice, potažmo propadů financování ze strany společnosti Sazka. Ta v souvislosti se splácením multifunkční pražské arény dostává do finančních problémů a podpora sportovců tak rapidně klesá.

„My jsme se jako kraj dohodli, že dáme 2 miliony 100 tisíc korun na podporu tělovýchovných jednot rovnoměrně do všech sedmi okresů, do nichž půjde 300 tisíc korun," řekl dnes novinářům hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s tím, že okresní sekretariáty následně zúřadují rozdělení peněz do jednotlivých tělovýchovných jednot a...

17.02.2010

Šedesát jedna dětí a mladých lidí opouštělo včera (úterý 16.2.2010) v podvečer koncertní síň Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích s oceněním Talent Jihočeského kraje roku 2009. V mladší kategorii ve věku od 10 do 15 let si ocenění odneslo 24 nominovaných a ve starší kategorii od 16 do 19 let se z cen mohlo radovat 37 mladých talentů.

Tato soutěž je na krajské úrovni vyhlašována už od roku 2000 a mohou se jí účastnit pouze děti od 10 do 15 let a mládež od 16 do 19 let v kategoriích humanitní, přírodovědné, technické, sportovní, umělecké (od roku 2006 rozdělené na hudební, výtvarnou a taneční), kategorii speciální a kategorii všestranný talent.

Narůstající...

Foto: Jihočech Michal Kozák se stříbrnou medailí v rychlobruslení (141.36 KB) 17.02.2010


Třiatřicet jihočeských mladých medailistů Her IV. Zimní olympiády dětí a mládeže 2010 v Libereckém kraji a sedm trenérů přijmou slavnostně v sále zastupitelstva KU Jihočeského kraje dne 19.3.2010 v 10 hodin krajská radní pro školství Jana Krejsová a předseda sportovní komise Rady kraje Rudolf Vejskrab.

Olympijských soutěží se letos zúčastnilo 900 žáků základních škol ze všech krajů České republiky. V kategoriích mladších i starších žáků a žákyň přivezli jihočeští reprezentanti celkem osm medailí - tři stříbrné a pět bronzových. Se stříbrnou medailí na krku se vrací snowborďačka Diana Augustinová z Vyšného, krasobruslař Martin Bidař z Č. Budějovic a rychlobruslař...

Foto: Loni v Grantovém programu uspěl například Suchdol nad Lužnicí. Díky tomu děti navštěvují novou, útulnou školku. (169.85 KB) 17.02.2010


Na jihu Čech přibudou místa v mateřských školách. Rada Jihočeského kraje schválila a vyhlásila Grantový program Opravy a rekonstrukce mateřských škol. Cílem je zvýšení kapacity školek. „Loni jsme tento program vyhlásili poprvé. Bylo v něm alokováno 19 milionů korun a díky nim přibylo ve školkách v našem kraji přes 500 nových míst. Letos je na stejný program vyhrazeno 20 milionů. Opět chceme podpořit zřizovatele mateřinek, tedy především obce a města, v navyšování kapacit předškolních zařízení," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Grantový program Opravy a rekonstrukce mateřských škol je rozdělen na dvě opatření. První opatření se týká...

15.02.2010

Jihočeský kraj se prezentoval na 52. ročníku veletrhu Salon de vacances 2010 ve dnech 4. - 8.2. 2010 v belgickém Bruselu. Česká republika zde měla zastoupení z jednotlivých krajů, měst ČR a ostatních subjektů. Na veletrhu se prezentovalo celkem 762 subjektů a navštívilo ho 112 213 osob, což představuje 6% zvýšení oproti předchozímu ročníku.

Veletrh v rámci expozice České republiky zahájila 4. února 2010 ředitelka zastoupení CzechTourism Karin Šeligová a velvyslanec ČR v Belgii J.E. Vladimír Müller. Velvyslanec se zastavil i u pultu Jihočeského kraje, kterému věnoval patřičnou pozornost a to nejen proto, že je velvyslanec jihočeským rodákem, ale též proto, že nabídka...

Foto: Nad mapou oblasti (165.44 KB) 15.02.2010


Zřídit nejméně deset nových cykloturistických stezek a navazujících přívozů, vybudovat marinu, sportovní přístavy a kotviště v zátokách, zlepšit nejen hygienické vybavení kempů a v neposlední řadě navrhnout vodohospodářská řešení včetně nových čističek odpadních vod... To jen malý výčet projektů a řešení, které obsahuje nová Územní studie Orlicko. Ve čtvrtek ji představil dotčeným obcím a institucím odbor územního plánování, stavebního řádu a investic Jihočeského kraje.

Podle slov vedoucího manažera projektu Radka Bočka jde o ucelený a dostatečně podrobný materiál, který řeší celé území jihočeské části Orlické nádrže včetně dostatečně širokého okolí vodní plochy....

15.02.2010

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví oznamuje, že ČSOB a Poštovní spořitelna společně vyhlásily grantový program pro podporu regionů s uzávěrkou 19. března 2010.

Prostřednictvím programu „ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů" chce Československá obchodní banka a Poštovní spořitelna zvýšit zájem občanů o dění v jejich regionu a povzbudit je k vlastní aktivitě. Program se skládá ze dvou časově oddělených a nezávislých grantových kol - tzv. menších a velkých komunitních grantů - a ze soutěže „Poštovní spořitelna Starosta roku".

Celý text aktuality vč. podrobných informací si můžete přečíst na ...

15.02.2010

Upozornit na talentované sportovce, jejich práci a práci jejich trenérů, to si klade za cíl anketa o Nejlepšího jihočeského sportovce do 15 let. Výsledky už 13. ročníku ankety budou vyhlášeny tuto středu (17. února 2010) od 16:30 v DK Metropol v Českých Budějovicích. „Navrhovaný sportovec musí být členem některého jihočeského klubu. Zájem o anketu rok od roku roste. Letos, ve 13. ročníku, se nám sešlo 61 návrhů v kategorii jednotlivců. Ve druhém ročníku to bylo 38 návrhů. V kategorii týmů máme letos 13 návrhů," uvedl za organizátory ankety ředitel Gymnázia olympijských nadějí Jiří Krauskopf.

Roste také pestrost sportovních odvětví, která se do ankety hlásí. Do...

15.02.2010

Vážený pane policejní prezidente,

obracím se na Vás kvůli případu dvojnásobné vraždy, která se stala v noci ze středy 10. února na čtvrtek 11. února tohoto roku v Českých Budějovicích. Při činu byli zavražděni manželé, a ačkoli policisté nedlouho poté v součinnosti s německými kolegy dopadli údajného vraha, začaly se krátce po zveřejnění případu objevovat informace, že zavražděný pár se už několik měsíců obával o svůj život a žádal policii o pomoc. Tuto informaci například České televizi potvrdila jihočeská policejní mluvčí Jana Hlavínová, která uvedla, že "...sedmého ledna letošního roku jsme žádali o uložení ochranné psychiatrické léčby...".

Žádám Vás...

« Předchozí        Aktuální stránka: 345/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku