31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

26.04.2010

Volarské občanské sdružení KreBul připravuje na 3. a 4. května 2010 třetí odbornou konferenci na téma „Volary a pochod smrti - multikulturní výchova v praxi". Konference se uskuteční u příležitosti 65. let od ukončení druhé světové války a také jako vzpomínka na oběti války, které zahynuly v koncentračních táborech, či při nelidských pochodech smrti. Ty byly vypravovány bez smyslu a cíle a několik z nich prošlo také přes naše území.

Mezi hosty konference se objeví televizní reportér Stanislav Motl, historik Jiří Dvořák, Markéta Hajská z organizace Člověk v tísni či Hanne a Ernst Miller z Německa, organizátoři vzpomínkové cesty pochodu smrti. Záštitu nad akcí...

26.04.2010

Katalog pro fiktivní kavárnu umí nejlépe vytvořit jihočeští studenti. Svědčí o tom 1. místo žáků 3.ročníku studijního oboru Obchodně podnikatelská činnost písecké SOŠ a SOU na 16. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze ( konal se 24.-26. března 2010). Nejvyšší ocenění vybojoval tým reprezentující Jihočeský kraj v kategorii „Nejlepší katalog", a to v konkurenci dalších 150týmů ze čtrnácti států celého světa.

„Katalog musel jednak obsahovat všechny dané náležitosti, jako jsou například ceny s DPH i bez. Pak měl být přehledný, logicky členěný, nápaditý, ale také zajímavý," popisuje podmínky vzniku vítězného katalogu učitelka Miloslava...

Foto: Z návštěvy na ZŠ (66.90 KB) 26.04.2010


Dnes v doprovodu místostarostky města Hanky Rabenhauptové navštívila Základní školu Prachatice, Zlatá stezka 387 Jana Krejsová, krajská radní pro oblast školství.

Základní školu (dříve speciální, zvláštní) zřizuje kraj. Budova je majetkem města. Ředitelka školy paní Kunešová seznámila hosty v úvodu se základními čísly a programy školy, pak následovala prohlídka samotné školy. Počet žáků je kolem 70 (při zahájení to byl menší počet, ale během roku se vždy kapacita navyšuje).

Již rok existuje přípravná třída pro děti od 5 let věku při ZŠ pro děti středně a těžce mentálně postižené, kterou navštěvují 4 děti a rodiče jsou s programem i přístupem školy velmi...

23.04.2010

Europe Direct České Budějovice ve spolupráci s Ústavem romanistiky pro Vás přichystalo na 23. dubna v Univerzitním studentském divadle od 18 hodin kulturně zábavný večer, jehož ústředním tématem jsou ochutnávky španělské kultury!!

Těšit se můžete na ochutnávky flamenca, španělské literatury v podání Jakuba Doubravy s hudebním doprovodem a didaktický koncert španělské houslistky Concepción Carmony, která českému publiku představí hudbu vycházející ze španělského folklóru, flamenca a andaluských rytmů bulerías. Návštěvníci budou moci též během večera ochutnat některé z tradičních španělských pokrmů.

Foto aktualita (106.31 KB) 22.04.2010

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se včera (21. dubna 2010) na Úřadu vlády České republiky zúčastnil slavnostního společného jednání hejtmanů s předsedou vlády Janem Fischerem a ministry české vlády.

Zástupci vlády s hejtmany projednávali otázky životního prostředí, zdravotnictví a například také dotační program Zelená úsporám. Zástupci krajů požadují, aby finanční prostředky z tohoto programu mohly být využity i na zateplení veřejných budov.

Premiér po jednání pochválil dosavadní průběh vzájemných schůzek. Jan Fischer uvedl, že obě strany byly vždy schopné naslouchat, otevřeně diskutovat o problémech a shodnout se na jejich řešení. Předseda vlády hejtmankám,...

22.04.2010

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání budou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 23. 2. do 31. 3. 2010 (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 124/ZK/10)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (Mgr. Jiří Zimola,...

22.04.2010

Jihočeské informační středisko Europe Direct zve dnes odpoledne a večer diváky a posluchače do českobudějovického klubu Velbloud. Prostřednictvím zahraničních i českých muzikantů, divadla a filmu upozorní v rámci Evropského dne akcí proti rasismu na problémy multikulturních společenství. Akci zahájí v 15 hodin projekce britského filmu s názvem Mladý, hrdý, nácek, v 17 hodin představí divadelní soubor Barevný děti Komedii s lebkou a ve 20 hodin rozpohybují návštěvníky skupina Terne Čhave nebo alternativní formace El Tenere. V průběhu večera se budou v klubu podávat také čajové ochutnávky a gurmáni se mohou těšit na malé překvapení. Vstup je zdarma.

Foto k aktualitě (150.28 KB) 21.04.2010

V minulém týdni (čtvrtek 15. dubna 2010) proběhl na Střední odborné škole pro ochranu a tvorbu životního prostředí Veselí nad Lužnicí 10. ročník Biologické olympiády Rudolfa Kurky. Nad olympiádou převzala záštitu radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jihočeského kraje Jana Krejsová. Soutěže se zúčastnilo 27 žáků 8. tříd z 8 základních škol jihočeského regionu. Proběhla ve dvou kategoriích: zoologie, botanika.

V úvodní části absolvovali účastníci naučnou stezku Borkovická blata, kde se dozvěděli mnoho zajímavostí o zdejší fauně a floře. Poté změřili své znalosti v testech. Nejlepší byli odměněni hodnotnými cenami a diplomy. Slavnostního předávání se zúčastnil radní...

Foto z akce (126.17 KB) 21.04.2010

V minulém týdnu (14.4.2010) se konalo pracovní setkání pracovníků Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje a pracovníků Červeného kříže Dolního Rakouska, kteří jsou provozovateli zdravotnické záchranné služby. Setkání proběhlo na základně v Gmündu, kde je nejbližší sousedící výjezdové místo sousedící s rajonem jihočeské záchranky a Zwettlu, kde je umístěno nejbližší operační středisko pro záchrannou službu. Spolupráce s rakouskými sousedy probíhá již delší dobu v rámci projektu Healthacross, tedy partnerství Jihočeského kraje a Dolního Rakouska a samozřejmě i v rámci běžného provozu obou záchranek.

„Při setkání, kterého se zúčastnilo nejen vedení obou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 348/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku