Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

18.12.2009

Jihočeský kraj láká zahraniční i tuzemské turisty svým bohatstvím. Ať už se jedná o gastronomii, lidové písně, pamětihodnosti, přírodu a další krásy. A právě na to se zaměřila skupina vyslanců Jihočeského kraje v Paříži, která sem přijela prezentovat tento region a zjistit, proč by měli Francouzi jezdit do Jižních Čech.

Zájem Francouzů tato prezentace určitě vzbudila a na jih Čech by se určitě vypravili. „Líbilo se mi více věcí, bohatství přírody, rybníky, jezera, Vltava, Český Krumlov a skvělá architektura a také České Budějovice jsou asi moc hezkým městem," říká Jerome.

Také jihočeská tabule plná dobrot se stala velkým lákadlem. „Co mi opravdu...

17.12.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference po jednání RK se uskuteční v úterý 22.12. od 14:00 v Presscentru na Krajském úřadě.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Doporučení komise - výběr nejvhodnější nabídky veřejné zakázky Podpora domů na půl cesty v Jihočeském kraji
4. Doporučení hodnotící komise a zadavatele - "Parkoviště a vrátnice v DPSS Drhovle"
5. Pavilon Malá Afrika - Zoo Ohrada
6. Zpracování projektové...

17.12.2009

Jihočeský kraj přerozdělí 178 657 tisíc korun z dotace poskytnuté Ministerstvem financí ČR na úhradu prvotních nezbytných nákladů na záchranné a likvidační práce při letošních povodních. Tento týden to odhlasovali jihočeští zastupitelé.

O rozdělení státní dotace vy výši 9,6 milionu korun mezi jednotlivé obce Jihočeského kraje rozhodli už letos na podzim. Na základě předběžného vyúčtování a po provedené kontrole účelovosti a oprávněnosti použití těchto peněz bylo devět obcí ekonomickým odborem vyzváno, aby nepoužité prostředky vrátily.

„Necelých 179 tisíc tak chceme rozdělit těm žadatelům, kteří buď nebyli uspokojeni nebo byli uspokojeni jen zčásti, a to...

16.12.2009

Jihočeský kraj podpořil úspěšné žadatele z Grantového programu na podporu rozvoje venkova a krajiny v rámci opatření 2 Podpora chovu ryb ve vodních tocích. Tento grantový program vyhlásil odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví, oddělení rozvoje venkova, péče o krajinu a koncepcí.

Jak uvedl radní pro životní prostředí a zemědělství Ing. Karel Vlasák, bylo podpořeno Radou Jihočeského kraje celkem 15 úspěšných projektů v celkové výši 707 tisíc korun. Cílem tohoto opatření grantového programu je zejména podpora aktivit uživatelů rybářských revírů, rybářských svazů a univerzit, středních škol, výzkumných ústavů se zaměřením na rybářství vedoucích k lepší péči o rybí...

Foto aktualita (145.25 KB) 16.12.2009

Částku 293 062 korun věnuje Diecézní charitě Č. Budějovice v letošním roce společnost Energie AG Bohemia na realizaci projektu Vodní kapky v africkém Kongu. Šek s touto částkou dnes na KU Jihočeského kraje podepsaly ředitelka Diecézní charity Michaela Čermáková a patronka projektu, náměstkyně jihočeského hejtmana, Ivana Stráská. „Solidarita, o které tak často mluvíme, se tady promítla do gesta. My žijeme v blahobytu a nemáme představu, co to je chudoba nebo nedostatek základní potřeby, kterou je voda," uvedla náměstkyně.

K původně rakouskému projektu Vodní kapky se letos v březnu ve světový den vody připojila také česká strana. „Přispíváme jedním halířem z...

Foto: Z výstavy (154.54 KB) 15.12.2009

Výstavu vánoční vazby připravili v minulém týdnu studenti Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické v Českých Budějovicích. Ve dnech 10. a 11. prosince 2009 byla výstava k vidění v prostorách domova mládeže školy na adrese Rudolfovská 92 v Českých Budějovicích.

Výstavu ve čtvrtek ráno zahájil ředitel školy Břetislav Kábele se zástupcem zahradnického oboru Pavlem Trubačem. Zahájení se jako tradičně zúčastnily významné osobnosti Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice. Dramatický kroužek domova mládeže pod vedením vychovatelky Marty Šáchové pohádkou „O Popelce" příjemně zpestřil slavnostní vernisáž.

Výstava vánoční vazby...

15.12.2009

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2010 s přebytkem 485 milionů korun na svém letošním posledním zasedání dnes schválili jihočeští zastupitelé. Podle slov hejtmana je koncipován na základě schváleného střednědobého rozpočtového výhledu Jihočeského kraje 2010 - 2015. Kromě schválení krajskými radními a finančním výborem prodiskutovali předložený dokument zastupitelé napříč celým politickým spektrem a poprvé také zástupci krajské tripartity.

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje reflektuje dle hejtmana Jiřího Zimoly ve své investiční části, která činí 1,88 mld korun, všechny důležité klíčové oblasti regionu. Pro 138 školských zařízení plánuje jejich zřizovatel, Jihočeský...

Foto aktualita (144.60 KB) 14.12.2009

Jedním z historicky významných podzimních dnů roku 1989 byl na jihu Čech 11. prosinec, kdy na česko- rakouské hranici v Dolním Dvořišti zástupci Horních Rakous a Jihočeského kraje společně stříhali ostnatý drát. Ten zdobil téměř 40 let vedle betonových zátarasů 133 kilometrů dlouhou společnou hranici jižních Čech s Rakouskem.

Po dvaceti letech si na stejném místě obyvatelé obou regionů tyto události připomněli. „Železná opony byla tak hustá, že u drátů pro nás končil svět. A my zapomněli, že za nimi také bydlí lidé. Nikdo nevěřil v pád opony. Každé rušení hranic bylo totiž spojováno s válkou, a tehdy atomovou," uvedl bývalý zemský hejtman Josef Ratzenböck,...

14.12.2009


Čas, který zbývá do Vánoc, zpříjemní v pondělí 14. prosince obyvatelům Domova sociálních služeb Staroměstská v Českých Budějovicích žáci Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy Kněžskodvorská, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. Připravili si pro ně kulturní vystoupení, které začne ve 14 hodin.

„Naše škola má nad tímto domovem patronát a stejně jako v minulých letech, i letos jsme pro jeho obyvatele připravili nejen kulturní program, ale také dárky, kterými snad uděláme radost," říká Alena Sedláková, zástupkyně ředitele českobudějovické SŠ OSaP a VOŠ.

« Předchozí        Aktuální stránka: 351/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku