Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (149.54 KB) 14.12.2009

Atlety Janu Fesslovou a Josefa Štiaka s trenérkou české reprezentace atletiky vozíčkářů Vlastou Hofmanovou a plavcem Arnoštem Petráčkem dnes přijal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Jana Fesslová z nedávných světových her IWAS WORLD GAMES 2009 přivezla tři stříbrné medaile za hod diskem, oštěpem a vrh koulí. Josef Štiak ze stejného sportovního klání přivezl dvě zlaté medaile za hod diskem a oštěpem. Plavec Arnošt Petráček si letos z mistrovství Evropy přivezl zlatou (za světový rekord) a stříbrnou medaili a na mistrovství světa v Riu de Janeiro vybojoval stříbrnou medaili na trati 50 metrů znak.

Sportovci přinesli hejtmanovi ukázat nejen medaile, ale také fotografie...

11.12.2009

Českobudějovická konzervatoř, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, se může pochlubit skvělými výsledky svých studentů. Ti se zúčastnili soutěžní přehlídky konzervatoří a hudebních gymnázií ČR ve hře na dechové nástroje, která se konala 20. - 22. 11. 2009 v Ostravě. Celkem bylo přihlášeno 140 soutěžících v osmi oborech - hra na fagot, flétnu, klarinet, lesní roh, hoboj, trubku, tubu a trombon.

Absolutní vítězkou soutěže se nakonec stala studentka konzervatoře v Českých Budějovicích Anežka Vargová, která současně zvítězila ve hře na flétnu. Ve stejné kategorii pak ještě 1. místo obsadil Přemysl Filous a 2. místo Kristýna Špejtková. Ve hře na klarinet se na 2. místě...

11.12.2009

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice, 2. podlaží, č. dv. 2008. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání budou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 1.11. do 23.11. 2009
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje
4. Zpráva o vyřizování podnětů, dotazů a připomínek členů...

Foto: Ze slavnostního předání (168.00 KB) 10.12.2009


Ředitelé Hasičských záchranných sborů krajů převzali dnes na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. pro své profesionální jednotky zcela nově vyrobenou zásahovou techniku. Součástí slavnostního aktu byl také církevní rituál, při kterém každému z vozů požehnal budějovický biskup Jiří Paďour.

Slavnostního předání se zúčastnila řada významných hostů - ministr vnitra Martin Pecina, generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky generálmajor Miroslav Štěpán, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, primátor města České Budějovice Juraj Thoma a další.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola na slavnostním aktu poděkoval profesionálním i...

Foto: Jiří Zimola předává medaili bývalému radnímu rakouského městečka Weitra Franzi Badstöberovi (113.12 KB) 9.12.2009

Na sedm desítek oceněných dnes obdrželo z rukou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly stříbrnou medaili jako výraz poděkování za upevňování česko-rakouských vztahů. Symbolické ocenění si dnes v sále českobudějovického Malého pivovaru převzali zástupci jihočeských impulzních příhraničních center, starostové příhraničních obcí, předsedové spolků, ředitelů škol a ostatních kulturních organizací.

V úvodním poděkování zmínil hejtman Jiří Zimola úspěšné minulé i stávající projekty. Mezi nimi například projekt interregionální mobility, jazykové ofenzivy dětí v mateřských školách, aktuálně pak Kulturní most nebo školní výlety za turistickými zajímavostmi našich sousedů....

8.12.2009

Úředníci Krajského úřadu Jihočeského kraje spolu se zástupci Jihočeské hospodářské komory, Czech Trade, Svazu měst a obcí Jihočeského kraje a Regionální agrární komory navštívili na konci listopadu švýcarský kanton Bern, s nímž má Jihočeský kraj uzavřenou oficiální spolupráci již od roku 2002. „Na cestu jsme získali prostředky z ministerstva zahraničí, které se snaží podporovat rozvoj partnerství," uvedl Stanislav Havlíček, vedoucí odd. sociálních služeb krajského úřadu a jihočeské delegace. Cílem cesty bylo oživit spolupráci v oblastech školství, sociální péče a také pomoci navázat nové kontakty, jež by mohli využít jihočeští podnikatelé a zemědělci.

Zástupce...

Foto: Gratulanti (117.17 KB) 7.12.2009


Děti z písecké ZUŠ Otakara Ševčíka převzaly v pátek v kulturním centru sv. Trojice ocenění za úspěchy v mezinárodních soutěžích. Nadání a um malých umělců obdivovali a k úspěchům jim pogratulovali hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, režisér Zdeněk Troška a velvyslankyně Čínské lidové republice v ČR Huo Yuyhen. Ocenění si převzalo celkem 64 dětí, které na mezinárodních soutěžích posbíraly úctyhodnou řádku medailí a diplomů.

Organizátorům soutěží přichází každoročně k vyhodnocení na 160 tisíc obrázků od dětí ze 70 zemí světa."O to více si ceníme toho, že zlaté, stříbrné i bronzové medaile a zvláštní ocenění dostávají naše děti, které jsou nesmírně šikovné a...

7.12.2009

Jihočeský kraj uspěl v meziregionální soutěži o logo pro nově vznikající Evropský region Dunaj Vltava. Minulý týden proběhlo v bavorském Freyungu první kolo této soutěže, která probíhala anonymně a v níž se setkalo 15 návrhů od 8 agentur ze tří regionů. Jihočeský kraj zde reprezentovala tři grafická studia, která přispěla pěti návrhy. Dva z těchto návrhů uspěly a po hodnocení, kdy byl kladen důraz především na kvalitu zpracování a ztvárnění myšlenky evropského regionu, získaly nejvyšší počet bodů. Tím také postupují spolu se dvěma rakouskými návrhy do druhého kola, které se bude konat 12. ledna 2010 v Pasově. Vítězné logo budou muset schválit hejtmani jednotlivých...

7.12.2009

V Bzenci se v pátek 4. 12. konala významná celorepubliková konference pod názvem Podpora odborného školství. Osobní záštitu nad touto konferencí převzal Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR. Konference se zúčastnili také náměstci hejtmanů a radní pro školství, ředitelé úřadů práce, zástupci škol, ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstva práce a sociálních věcí a Svazu automobilového průmyslu ČR.

Mezi čestnými hosty byla také radní Jihočeského kraj pro oblast školství Jana Krejsová. Podepsala zde za Jihočeský kraj Dohodu o spolupráci Jihočeského kraje se Sdružením automobilového průmyslu ČR a Vzdělávací agenturou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 352/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku