31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Vítězné družstvo (137.71 KB) 31.03.2010

Čtyřikrát se Jihočeši zúčastnili národního kola projektu Enersol, čtyřikrát v jeho soutěžní části excelovali. Minulý týden si dojeli pro zatím poslední triumf do Otrokovic, kde osmičlenné družstvo složené ze studentů jihočeských středních škol v konkurenci deseti krajů opět zvítězilo, a tím prokázalo vysokou úroveň odborné přípravy v oblasti obnovitelných zdrojů a snižování emisí v dopravě na jihu Čech. Garantem mezinárodního projektu Enersol a současně jihočeským regionálním vzdělávacím centrem pro obnovitelné zdroje energie je Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor, která ve spolupráci s Jihočeským krajem a Vzdělávací agenturou Kroměříž s.r.o. nejen organizuje...

Foto: Z průběhu soutěže (144.49 KB) 31.03.2010


Pod záštitou krajské radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jany Krejsové uspořádala včera Střední škola obchodu, služeb a podnikání a vyšší odborná škola Kněžskodvorská České Budějovice krajské kolo Mistrovství České republiky v grafických předmětech - v psaní na klávesnici, korektuře textu a wordprocessingu. Z deseti středních škol z celého Jihočeského kraje se ho zúčastnilo 37 žáků, přičemž 30 se utkalo v psaní na klávesnici, sedm v korektuře textu a pět ve wordprocessingu.

Vítězství v psaní na klávesnici získala Petra Adamová, která dokázala psát „v tempu" 405 čistých úhozů za minutu. V korektuře textu zvítězila Barbora Kutová a v disciplíně...

31.03.2010

Opravy silnic po letošní zimě by neměly nijak výrazně zasáhnout do rozpočtu Jihočeského kraje. Velmi pozitivní výsledek ve výši 49 mil 741 tisíc korun totiž přináší závěrečná zpráva o hospodaření jihočeských silničářů za rok 2009. Novinářům to dnes sdělil náměstek hejtmana Jihočeského kraje Martin Kuba. „Tato zima nese s sebou velké náklady na údržbu silnic i na opravy. Celou částku 49,7 milionů korun navrhla rada přesunout do fondu rezervního fondu, ale umožnilo nám to z tohoto fondu vyčerpat 45 milionů korun. Ty letos přesuneme do investic, tak abychom dokázali co nejlépe reagovat na stav silnic po zimě," uvedl Kuba.

Finanční injekci ve výši 83,9 milionů korun...

31.03.2010

Přehled dětských letních táborů pořádaných v roce 2010 najdou rodiče na webu Krajského úřadu Jihočeského kraje. Nabídka obsahuje tábory těch subjektů, které zaslaly do 31.3.2010 informace o jimi organizovaných letních táborech. Přehled letních táborů se bude nadále průběžně aktualizovat a doplňovat na základě dalších zasílaných formulářů.

Přehled slouží jako nabídka pro rodiče a zároveň jako propagace činnosti pořadatelů. Zveřejnění v seznamu je však pouze informativní a nelze jej interpretovat jako doporučení konkrétního letního tábora rodičům odborem školství, mládeže a tělovýchovy.

Přehled najdete v rubrice Občan a úřady / Děti a mládež - zájmová činnost / ...

Foto: Z pracovní cesty do Vietnamu (217.65 KB) 29.03.2010

Se samosprávou, ale také hospodářskými podniky jedné z vietnamských provincií zvané Dak Lak, se od včerejška v rámci své týdenní pracovní cesty po Vietnamu seznamuje hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

První kroky oficiální krajské prezentace vedly do hotelu Rex v osmimilionovém Ho Chi Minh City, odkud z pátého patra v roce 1975 odlétaly poslední vrtulníky s Američany.

Následovalo uvítání na půdě Honorárního vietnamského konzulátu a dle hejtmanových slov velmi milé přivítáni v Klubu Praha. „Ve velmi přátelské atmosféře česko - vietnamského klubu si s hrdostí uvědomujeme, že u Vietnamců máme stále dobrou pozici," podotkl jihočeský hejtman před...

26.03.2010

Občanská poradna při Jihočeské rozvojové o.p.s. Vás zve na seminář "Společně proti dluhům aneb na problémy nejste sami", který se uskuteční v sále zastupitelstva a press centru Krajského úřadu Jihočeského kraje. Seminář se bude konat od 9.00 hodin v sále zastupitelstva Krajského úřadu Jihočeského kraje (U Zimního stadionu 1952/2, 370 01 České Budějovice) v rámci Týdnů pro neziskový sektor pod záštitou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.

Pro koho je seminář určen:

  • pracovníci a zaměstnanci institucí pracující s lidmi, kteří jsou ve finanční tísni, pracovníci obecních úřadů, úřadů práce, OSSZ, neziskových...
25.03.2010

Již měsíc a půl pracuje v rámci stáže na oddělení územního plánování na krajském úřadě Rakušan Matthias Kranabether. Náplní jeho práce je především překládání zásad územního rozvoje Jihočeského kraje do němčiny pro potřeby spolupráce s partnerskými regiony. Celkem na krajském úřadě stráví 3 měsíce.

Mag. Matthias Kranabether, který absolvoval ve Vídni studium geografie a územního plánování, projevil zájem o stáž na krajském úřadě, protože se dva a půl roku učil česky a chtěl své znalosti zdokonalit. Zároveň se chtěl seznámit s fungováním českých úřadů, především v oblasti, jíž se profesně věnuje, tedy územnímu plánování.

„Jsem velmi spokojený. Díky své práci v...

25.03.2010

Schůze se koná od 9,30 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.Tisková konference po schůzi Rady Jihočeského kraje bude ve středu 31.3. od 9:00 v Presscentru Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Poskytnutí finančního příspěvku Okresnímu sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska J.Hradec
4. Příspěvky na akce přeshraniční spolupráce
5. Grantový program na podporu tvorby územně analytických podkladů obcí s rozšířenou působností - výběr...

25.03.2010

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví informuje, že dne 25. 3. 2010 odešla z bankovního účtu Jihočeského kraje 1. splátka dotace MPSV na podporu poskytovatelů sociálních služeb v Jihočeském kraji v roce 2010. Finanční prostředky byly, dle telefonického sdělení pracovnice MPSV, uvolněny dne 19. 3. 2009, na účtu Jihočeského kraje byly připsány dne 23. 3. 2010.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 353/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku