31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (106.31 KB) 22.04.2010

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se včera (21. dubna 2010) na Úřadu vlády České republiky zúčastnil slavnostního společného jednání hejtmanů s předsedou vlády Janem Fischerem a ministry české vlády.

Zástupci vlády s hejtmany projednávali otázky životního prostředí, zdravotnictví a například také dotační program Zelená úsporám. Zástupci krajů požadují, aby finanční prostředky z tohoto programu mohly být využity i na zateplení veřejných budov.

Premiér po jednání pochválil dosavadní průběh vzájemných schůzek. Jan Fischer uvedl, že obě strany byly vždy schopné naslouchat, otevřeně diskutovat o problémech a shodnout se na jejich řešení. Předseda vlády hejtmankám,...

22.04.2010

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání budou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 23. 2. do 31. 3. 2010 (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 124/ZK/10)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (Mgr. Jiří Zimola,...

22.04.2010

Jihočeské informační středisko Europe Direct zve dnes odpoledne a večer diváky a posluchače do českobudějovického klubu Velbloud. Prostřednictvím zahraničních i českých muzikantů, divadla a filmu upozorní v rámci Evropského dne akcí proti rasismu na problémy multikulturních společenství. Akci zahájí v 15 hodin projekce britského filmu s názvem Mladý, hrdý, nácek, v 17 hodin představí divadelní soubor Barevný děti Komedii s lebkou a ve 20 hodin rozpohybují návštěvníky skupina Terne Čhave nebo alternativní formace El Tenere. V průběhu večera se budou v klubu podávat také čajové ochutnávky a gurmáni se mohou těšit na malé překvapení. Vstup je zdarma.

Foto k aktualitě (150.28 KB) 21.04.2010

V minulém týdni (čtvrtek 15. dubna 2010) proběhl na Střední odborné škole pro ochranu a tvorbu životního prostředí Veselí nad Lužnicí 10. ročník Biologické olympiády Rudolfa Kurky. Nad olympiádou převzala záštitu radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jihočeského kraje Jana Krejsová. Soutěže se zúčastnilo 27 žáků 8. tříd z 8 základních škol jihočeského regionu. Proběhla ve dvou kategoriích: zoologie, botanika.

V úvodní části absolvovali účastníci naučnou stezku Borkovická blata, kde se dozvěděli mnoho zajímavostí o zdejší fauně a floře. Poté změřili své znalosti v testech. Nejlepší byli odměněni hodnotnými cenami a diplomy. Slavnostního předávání se zúčastnil radní...

Foto z akce (126.17 KB) 21.04.2010

V minulém týdnu (14.4.2010) se konalo pracovní setkání pracovníků Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje a pracovníků Červeného kříže Dolního Rakouska, kteří jsou provozovateli zdravotnické záchranné služby. Setkání proběhlo na základně v Gmündu, kde je nejbližší sousedící výjezdové místo sousedící s rajonem jihočeské záchranky a Zwettlu, kde je umístěno nejbližší operační středisko pro záchrannou službu. Spolupráce s rakouskými sousedy probíhá již delší dobu v rámci projektu Healthacross, tedy partnerství Jihočeského kraje a Dolního Rakouska a samozřejmě i v rámci běžného provozu obou záchranek.

„Při setkání, kterého se zúčastnilo nejen vedení obou...

21.04.2010


V pondělí (19.4.2010) zasedal Výbor pro venkov, zemědělství a životní prostředí Zastupitelstva Jihočeského kraje. V úvodu výboru promluvil ředitel ZOO Ohrada Vladimír Pokorný a seznámil členy výboru s aktuálním stavem ZOO a představil v kostce některé rozvojové záměry. V ZOO má například nově vzniknout pavilon jihoamerické fauny a flory.

Výbor se zabýval výběrem projektů do grantového programu Podpora výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury. Na programu byla také účast Jihočeského kraje na spolufinancování staveb v rámci dotačního programu Ministerstva zemědělství ČR podporujícího výstavbu infrastruktury vodovodů a kanalizací. Výbor jednal o zařazení akcí...

20.04.2010

Evropské informační středisko Europe Direct vyhlásilo 1. března 2010 vědomostní soutěž o Evropské unii. Ještě týden se Vám naskýtá možnost získat volný poukaz do lanového parku Libín nebo Slapy. To málo, co musíte pro takový zážitek udělat, je vyplnit kvíz o Evropské unii EUROTIME a poslat jej do evropského informačního centra Europe Direct České Budějovice. Kvízy jsou ke stažení na stránkách Europe Direct České Budějovice: http://budejovice.europe-direct.cz/cs/ a čas máte ještě do 23. dubna 2010.

Lanový park Libín ( http://www.adrenalin-libin.cz/ ) je 1, 5 km dlouhý park uprostřed Šumavy, ve kterém zažijete spoustu...

19.04.2010

Ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška se v pátek po společném jednání s hejtmankou Plzeňského kraje Miladou Emmerovou a hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou shodl na tom, že je potřeba co nejdříve začít s přehodnocováním 5. výzvy ROPu Jihozápad.

Na schůzce se diskutovalo o variantách řešení aktuální situace. Ministerstvo pro místní rozvoj předneslo několik metodických doporučení pro varianty řešení vzniklé situace. Účastníci jednání se shodli na tom, že je potřeba projekty z 5. výzvy začít přehodnocovat, jak už vyzvalo Ministerstvo financí. Kolika projektů se bude přehodnocování týkat, ukáže analýza ROPU Jihozápad.

„Ministerstvo poskytne ROPu...

19.04.2010

Schválený loterijní zákon hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola vítá. Podle zákona obce společně s ministerstvem financí mohou ovlivnit, zda nové hrací automaty, včetně modernějších videoloterijních terminálů, v obci chtějí, nebo ne. „Starostové obcí tak zaznamenali úspěch v boji proti šíření hazardu. Schválení loterijního zákona v podobě, která posiluje pravomoci obcí, vítám. Kdo jiný, než vedení obce, by měl rozhodovat o hazardu na svém území," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Poslanci při hlasování nepodpořili návrh rozpočtového výboru, který by znemožňoval obcím určovat, kde budou hrací automaty na jejich území umístěny. Poslanci schválená forma...

« Předchozí        Aktuální stránka: 354/557        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku