Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

16.11.2009

Nejen školy, ale i ti, kteří vědí o mladých lidech z jihu Čech, jenž letos dosáhli mimořádného úspěchu, mohou přihlásit svůj tip na Talent Jihočeského kraje roku 2009. V soutěži, kterou vyhlašuje Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích, jsou již tradičně kategorie humanitní, přírodovědná, technická, umělecká, sportovní, speciální a také kategorie všestranný talent. Titul Talent Jihočeského kraje mohou získat jednotlivci ve věku 10-19 let s trvalým bydlištěm a nebo studující na školách v Jihočeském kraji.

„O udělení titulu rozhodují odborné komise, soutěž má za cíl poukázat na ty mladé lidi v našem regionu, kteří dokázali v různých oborech něco víc, než je běžné....

Foto: Josef Ratzenböck  a Jiří Zimola (127.55 KB) 16.11.2009

Fakt, že základní hodnoty a právo na svobodu vůbec nejsou samozřejmostí , si v sobotu rakouském Schwarzenbergu připomněli spolu s obyvateli Horních Rakous a příhraničních obcí také zástupci sousedících krajů. Bývalý zemský hejtman Josef Ratzenböck (na snímku) vzpomněl osobní účast při stříhání drátů na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti a připomněl důležité osobnosti, které přispěly pádu železné opony, jako byl bývalý prezident Sovětského svazu Michael Gorbačov a spolkový kancléř SRN Helmut Kohl. Zároveň vyzval politiky tří sousedících států k zasazení společného hraničního kamene jako symbolu propojení a spolupráce.

Osobní vzpomínku na studentské demonstrace a...

16.11.2009

Vzdělávací instituce mohou získat finance na své projekty. Oddělení řízení grantů a projektů Jihočeského kraje vyhlašuje první kolo výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Žádosti se týkají prioritní osy 3, tedy projektů zaměřených na Podporu nabídky dalšího vzdělávání. Výzva je určena všem vzdělávacím institucím, včetně právnických osob vykonávajících činnost škol a školských zařízení zapsaných ve školském rejstříku; vysokým školám; nestátním neziskovým organizacím; hospodářským komorám; městům, obcím a svazkům obcí. Žádosti budou přijímány až do 4. ledna roku 2010 do 12:00 hodin. Více informací naleznete na...

16.11.2009

„Celkem 2 miliony 159 tisíc korun rozdělí Jihočeský kraj mezi devět úspěšných žadatelů v Grantovém programu na podporu rozvoje venkova a krajiny v rámci opatření Tvorba krajiny a podpora biodiverzity z druhé výzvy, kterou vyhlásil odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví," uvedl Karel Vlasák, radní pro životní prostředí a zemědělství.

Druhá výzva v rámci grantového programu byla vyhlášena v průběhu měsíce června 2009. Žadatelé mohli své žádosti předkládat na odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví do 30.6.2009. Rada Jihočeského kraje, respektive Zastupitelstvo Jihočeského kraje rozhodlo o poskytnutí grantového příspěvku devíti úspěšným...

Foto: Vítězka soutěže jednotlivců Lucie Pískačová u své svatební kytice (130.91 KB) 13.11.2009


Již šestnáctý ročník celostátní soutěže ve vazbě a aranžování květin žáků odborných učilišť Soběslavská růže včera pořádalo Odborné učiliště, Praktická škola a Základní škola Soběslav. Osm tříčlenných družstev se muselo vyrovnat s tématem „svatba". V jednotlivcích si nejlépe vedla Lucie Pískačová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Třešť, žákyně 3. ročníku oboru aranžér-zahradník, v družstvech zvítězilo Odborné učiliště Kunice.

„Soutěž je zaměřena na vazačství a aranžování květin a je určena pro jednotlivce a tříčlenná družstva žáků odborných učilišť a praktických škol," říká ředitel soběslavské školy Jan Gajda. Každý...

12.11.2009

Odborné učiliště, Praktická škola a Základní škola Soběslav pořádá dnes již 16. ročník celostátní soutěže ve vazbě a aranžování květin žáků odborných učilišť "Soběslavská růže 2009". Jejich práce si bude moci veřejnost prohlédnout zítra, tedy v pátek 13. listopadu, od 8 do 15 hodin v Kulturním domě města Soběslavi.

12.11.2009

Jihočeský kraj přijme bezúplatným převodem od Ministerstva obrany ČR vojenský objekt Nová kasárna umístěný v homolských lesích. Následně převede celý areál do vlastnictví obce Homole, která o něj projevila zájem. Na posledním zasedání o tom jednala Rada Jihočeského kraje.

Vláda ČR schválila bezúplatný převod nemovitostí včetně součástí a příslušenství vojenského objektu Nová kasárna - 090 Homole do vlastnictví kraje už v prosinci loňského roku. Jihočeský kraj však neměl podle slov hejtmana Jiřího Zimoly pro areál kasáren žádné využití ani rozvojový záměr. Zájem ale projevila před necelým měsícem starostka obce Homole.

„ Jsme připraveni vyhovět požadavkům obce...

12.11.2009

Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic upozorňuje na vyhlášení programů podpory v oblasti bydlení pro rok 2010. S účinností ke dni 11.11. 2009 vyhlásil ministr pro místní rozvoj podprogramy na rok 2010, v rámci kterých budou poskytovány dotace na podporu regenerace panelových sídlišť, podporu výstavby technické infrastruktury, podporu výstavby podporovaných bytů a podporu oprav domovních olověných rozvodů. Lhůta pro doručení žádostí o dotaci končí dnem 1. února 2010.

Podpora regenerace panelových sídlišť, zaměřená na revitalizaci veřejných prostranství v panelových sídlištích s více než 150 byty.
Podpora výstavby technické...

11.11.2009

Vedle státní neinvestiční dotace 4,4 milionu korun přerozdělí v letošním roce Jihočeský kraj 792 tisíc korun těm jednotkám sborů dobrovolných hasičů, které se podílely na odstraňování následků povodní po přívalových deštích v červnu a červenci letošního roku. Na včerejším zasedání to schválili krajští radní.

„Účelové prostředky se rozdělovaly v souladu se zásadami Ministerstva vnitra České republiky. Jsou specifikovány mimo jiné také počtem uskutečněných zásahů v daném roce," uvedl tajemník Bezpečnostní Rady Jihočeského kraje Stanislav Mrvka.

Pokud pro podaný návrh rozdělení sumy státní dotace mezi 258 hasičských jednotek zvednou koncem listopadu...

« Předchozí        Aktuální stránka: 357/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku