31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Jiří Zimola podepisuje dopis (164.66 KB) 5.01.2010

V dopise hejtman Zimola reaguje na slova předsedy Topolánka v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce o špatném hospodaření a zadlužování Jihočeského kraje. Kromě dopisu hejtman zaslal předsedovi ODS také schválený rozpočet Jihočeského kraje na rok 2010.

 

4.01.2010

V roce 2009 dosáhl požadovaný objem finančních prostředků v žádostech o příspěvky na hospodaření v lesích v Jihočeském kraji rekordní výše. Jedná se přibližně o 53 mil. Kč. Příčinou tohoto vysokého požadavku bylo loňské zalesňování holin vzniklých likvidací škod po orkánu Kyrill z roku 2007. V roce 2009 uplynula dvouletá lhůta stanovená k zalesnění holin lesním zákonem. Jihočeský kraj poskytl vlastníkům a správcům lesů téměř 46 mil. Kč. Tato částka stačila na pokrytí žádostí doručených do 28. srpna roku 2009. Zbylé žádosti budou převedeny do tohoto roku a uhrazeny z rozpočtu na rok 2010.

Vzhledem k nedostatku finančních prostředků v rozpočtu kraje na rok 2010 byla...

4.01.2010

Prvním občánkem Jihočeského kraje v novém roce 2010 se stal Štěpán Fousek, který se narodil v českokrumlovské nemocnici už pět minut po půlnoci. Hejtman Jiří Zimola pogratuloval mamince malého Štěpána 1. ledna v dopoledních hodinách SMS zprávou a nyní připravuje termín pro osobní setkání s prvním jihočeským občánkem a jeho rodiči, které by po vzájemné domluvě mohlo proběhnout koncem ledna. Přesné datum bude upřesněno.

Pro Štěpána Fouska má hejtman Zimola připravené dárky, které ale až do setkání s rodinou zůstanou tajemstvím. „Nechceme paní Fouskovou rušit pár dní po tom, co přivedla na svět své druhé dítě. Počkáme pár týdnů a pak velmi rád uvítám malého Štěpánka...

4.01.2010


Do 92 škol zřizovaných Jihočeským krajem budou instalovány interaktivní tabule. První tabule se začnou do školních tříd montovat 18. ledna 2010 a počátkem března 2010 by už mělo být všech 244 tabulí osazeno ve třídách.

Jihočeský kraj podepsal smlouvu o dílo se společností Asseco Czech Republic, a.s., která zajišťuje dodávku 244 kusů setů interaktivních tabulí dvou různých výrobců včetně služeb instalace, služeb zaškolení pedagogických pracovníků pro práci s interaktivní tabulí a zajištění záručního servisu. Tabule značek ACTIV Board a SMART Board budou instalovány do středních, speciálních a základních uměleckých škol v Jihočeském kraji.

Učitelé se ve...

29.12.2009

Krajský úřad Jihočeského kraje oznamuje veřejnosti, že dne 31.12.2009 bude podatelna krajského úřadu otevřena pro příjem písemných podání do 14,00 hodin. Toto časové omezení se nedotýká elektronické komunikace prostřednictvím e-podatelny nebo datové schránky, které jsou v provozu nepřetržitě a je rozhodující systémové datum a čas doručení zprávy.

28.12.2009

Rada Jihočeského kraje schválila na svém jednání dne 22. 12. 2009 vyhodnocení žádostí o poskytnutí grantů v rámci „Jihočeských krajských programů podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2010" a „Jihočeských krajských programů podpory sportu pro rok 2010".

1) Děti a mládež zájmová činnost
Celkový přehled došlých a podpořených žádostí naleznete zde.

2) Sport a tělovýchova
Celkový přehled došlých a podpořených žádostí naleznete ...

22.12.2009

Do azylového domu ve Veselíčku také přijde Ježíšek. Do Domova Svaté Alžběty pro matky s dětmi, které se ocitly v tísni, putují dárky od úředníků Krajského úřadu Jihočeského kraje. Už po třetí se konala sbírka s názvem Úředníci pomáhají, kterou zorganizovaly pracovnice oddělení vnějších vztahů. „Dostali jsme plno povlečení, hrnců, hrnečků, hraček pro děti... Nádobí a příborů je u nás pořád nedostatek," poděkovala za dárek ředitelka farní charity Veselíčko Marie Sádlová. Charita zmíněný azylový dům provozuje.
První ročník sbírky Úředníci pomáhají se konal loni. „Letos jsme dostali tip, že by pomoc využil azylový dům ve Veselíčku. To...

22.12.2009

Jihočeský kraj v roce 2010 podpoří práci s dětmi a mládeží a také sport. Rada Jihočeského kraje dnes schválila Program podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2010 a Programy podpory sportu pro rok 2010. Mezi žadatele bude celkem v obou programech rozděleno 8,4 miliony korun.

Do Programu podpory práce s dětmi přišlo 255 žádostí s celkovou výší požadované dotace téměř 19,3 milionu. Rozdělit mezi žadatele bylo možné alokovanou částku ve výši 4,2 milionů korun. Rada kraje schválila rozdělení 4 milionů 12 tisíc korun.

"Granty v hodnotě 188 tisíc korun bude ještě schvalovat Zastupitelstvo kraje, protože jsou to příspěvky a dotace pro města nebo obce. Mezi úspěšné...

Foto: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s výhercem nové lyžařské helmy (123.32 KB) 21.12.2009

Vedení Jihočeského kraje společně se zástupci jihočeských lyžařských středisek a občanským sdružením Jihočeský patriot představilo dnes ve Skiareálu Lipno ojedinělý projekt na podporu zimní turistiky s názvem „Lyžujeme v jižních Čechách". Hlavním cílem tohoto projektu je prezentace jižních Čech jako ideální oblasti pro zimní dovolenou zejména pro rodiny s dětmi. Zároveň by ale měl projekt přispět k tomu, aby na sjezdovkách ubylo vážných úrazů.

„Kraj vydává vůbec poprvé v historii informační brožuru, kde návštěvníci i obyvatelé kraje najdou základní informace o možnostech sjezdového i běžeckého lyžování v celém kraji," uvedl jihočeský hejtman Jiří...

« Předchozí        Aktuální stránka: 359/543        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku